14. marts, 2019

Gurushots – deviņi mazie balsošanas noslēpumi fotokonkursā

gurushots

1) Balsošanas laikā vietnē Gurushots.com mērītājs atpaliek no reālajiem rādītājiem, īpaši beigām. Saglabājiet balsojumu un atsvaidziniet lapu. Varbūt adata jau ir maksimāla.

2) Jo ilgāk balsojat, jo sliktāk tiks atlasītas piedāvātās fotogrāfijas. Saglabājiet balsošanas rezultātus un noklikšķiniet uz pogas “Turpināt” – jums tiks piedāvāts cits komplekts, un kvalitāte būs labāka.

3) Balsojot par sev tīkamo fotoattēlu, mēģiniet katru reizi apzināties un skaidri pateikt, kāpēc to izvēlējāties. (Nevienam tas nav vajadzīgs, kā vien jums.)

Labi noķēru gaismu
Neparasts leņķis
Sižets nav tāds kā visi pārējie
Esiet radošs
Interesanta tehnikas kombinācija
Netriviāla apstrāde
Izgatavots sarežģītos apstākļos
Papildiniet un mainiet pēc garšas4) Nepalieliniet katru fotoattēlu. Puse no viņiem ir mobilie. Ja priekšskatījums skaidri nesaprot, kas tiek parādīts vai cik labs ir attēls, izlaidiet to. Vai arī balsojiet “jā”, bet netērējiet papildu laiku. Jūs neesat pēdējā iespēja fotogrāfa pēdējā spriedumā, nekas traģisks nenotiks. Jūsu personīgais un palielināmais stikls stūrī – tikai tām fotogrāfijām, kuras jums patika, pārsteidza, var iemācīt kaut ko jaunu.

5) Ja vēlaties apskatīt labas fotogrāfijas, tās ir tehniski sarežģītos vai šauri tematiskos konkursos.

6) Un guru kontos. Dodieties tur, lai pārtrauktu vizuālos gružus.

7) Nebalsojiet par glītu meiteni, jauku bērniņu ar kucēnu, ģeniālu arhitektu, ielas izpildītāju un Dieva pasaules skaistumu. Balso par fotogrāfa darbu. Tas ir svarīgi kontrolēt. Ja sirds prasa, jūs varat novirzīties no šī noteikuma, bet vienreizējs.
Šeit mums ir iztēle un dizainera darbs. Bet nav fotogrāfa darba
Šeit mums ir iztēle un dizainera darbs. Bet nav fotogrāfa darba

8) Negaidiet Rodčenko vai Magnum Press līmeņa šedevrus – tas joprojām ir masīvs fotogrāfiju konkurss. Balsojiet par visiem laba līmeņa fotoattēliem, pretējā gadījumā jums būs kļūt pelēks, pārtinot lenti, bet jūs nepārcelsities uz izcilo attēlu.

9) Vissvarīgākais: apstāties laikā. Kā jebkurā spēlē. Izmēģini pats!

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda