Sākums Programmatūra Vai zaudējumi ”WannaCry” vīrusu uzbrukumos pielīdzināmi dabas katastrofai?

Vai zaudējumi ”WannaCry” vīrusu uzbrukumos pielīdzināmi dabas katastrofai?

1 minūtes lasīšanai

Pēdējo mēnešu laikā pasauli pāršalkuši krāpnieciski kiberuzbrukumi, kas problēmas radījuši vairākiem uzņēmumiem. Hakeri mūsdienās kļuvuši pietiekami advancēti, lai spētu nozagt informāciju ne tikai kādam savam ienaidniekam no kaimiņu mājas, bet arī lielām kompānijām.

Pasauli nesen pāršalca vīruss ”Petya”, kas inficēja neskaitāmas datorsistēmas visā pasaulē un pieprasīja izpirkuma maksu. Vīruss datoros nonāca pēc viltus atjauninājumu instalēšanas, kuri pirmajā brīdī nemaz nešķita aizdomīgi.

Tāpat jau ilgāku laiku plosās ”WannaCry”, kas klasificējas vēl sīkākos nosaukumos. Tas, piemēram, nozaga Lielbritānijas slimnīcu informāciju un pieprasīja par to izpirkuma maksu. Toreiz vīruss nolaupīja pacientu medicīnas informāciju, kā rentgenus, asins analīžu rezultātus un citas lietas.

Pētijumi liecina, ka praktiski visos kiberuzbrukumu gadījumos inficētie datori darbojušies ar ”Windows 7” operētājsistēmu. Jāatzīmē, ka šo operētājsistēmu ”Microsoft” pārtrauks atbalstīs 2020. gada 14. janvārī, pārtraucot tai izdot atjauninājumus.

Viena no pasaulē vadošajām apdrošināšanas kompānijām ”Lloyds of London” pastāstījusi, ka šobrīd aptuvenie visu cietušo uzņēmumu zaudējumi ir mērāmi aptuveni 53 miljardos eiro! ”Lloyds of London” ir izrēķinājis – ja visām kompānijām, kuras iekļuvušas ”WannaCry” slazdos, izdevies saglabāt datu dublējumu kopijas, kā arī, ja ir pieaicināti kiberdrošības uzņēmumi, kas ar šīm lietām cīnās, kopējiem zaudējumiem nevajadzētu pārsniegt 5 miljardus.

Taču, ja uzņēmumi būs pasīvi, samaksās izpirkuma summas un neko nedarīs lietas labā, kopējie zaudējumi var sasniegt 120 miljardus eiro. Salīdzinājumam – postošā viesuļvētra Sandija 2012. gadā Ņujorkā radīja 75 miljardus eiro lielus zaudējumus.

Izmantotie resursi: http://bgr.com

 

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Programmatūra
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…