28. februāris, 2017

”Google” un ”Bing” meklēšanas rezultātos Lielbritānijā neuzrādīs pirātiskas adreses

Lielbritānijā ieviests likums, ka interneta vietņu meklētāju pirmajās lapās nedrīkst uzrādīties pirātiskas adreses. un apstiprinājušas šādus grozījumus, un no meklētāju ( un Bing) pirmajām lapām turpmāk tiks dzēsts saturs, kas valstī ir aizliegts.

Izglītības, zinātnes un izpētes ministrs Džo Džonsons sacīja, ka ir svarīgi aizliegt pirātiskās mājaslapas. “Cilvēkiem ir jādod iespēja apmeklēt drošas un likumīgas lapas, nevis tādas, kurās var tikt apkrāpti un izmantoti ļaunprātīgos nolūkos.”

Jaunais likums apstiprināts pēc vairākām tiesām. Tajās kopīgiem spēkiem darbojās Lielbritānijas valdība un dažādas mediju grupas. Kā vēsta IPO (Intellectual Property Office), Lielbritānijā 15% interneta lietotāju mēdz apmeklēt pirātiskas mājaslapas. Tās galvenokārt tiek atrastas, sērfojot pasaules lielākajos interneta meklētājos un Bing.

IPO turpinās ziņot valdībai un citām interneta drošības iestādēm statistikas datu apkopojumus, lai noskaidrotu tendences. Tādējādi tiks sniegta palīdzīga roka, lai pastiprinātu interneta lietotāju drošību.

 

Resursi: http://www.theverge.com/

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda