28. februāris, 2017

”Google” un ”Bing” meklēšanas rezultātos Lielbritānijā neuzrādīs pirātiskas adreses

Lielbritānijā ieviests likums, ka interneta vietņu meklētāju pirmajās lapās nedrīkst uzrādīties pirātiskas adreses. Google un Microsoft apstiprinājušas šādus grozījumus, un no meklētāju (Google un Bing) pirmajām lapām turpmāk tiks dzēsts saturs, kas valstī ir aizliegts.

Izglītības, zinātnes un izpētes ministrs Džo Džonsons sacīja, ka ir svarīgi aizliegt pirātiskās mājaslapas. “Cilvēkiem ir jādod iespēja apmeklēt drošas un likumīgas lapas, nevis tādas, kurās var tikt apkrāpti un izmantoti ļaunprātīgos nolūkos.”

Jaunais likums apstiprināts pēc vairākām tiesām. Tajās kopīgiem spēkiem darbojās Lielbritānijas valdība un dažādas mediju grupas. Kā vēsta IPO (Intellectual Property Office), Lielbritānijā 15% interneta lietotāju mēdz apmeklēt pirātiskas mājaslapas. Tās galvenokārt tiek atrastas, sērfojot pasaules lielākajos interneta meklētājos Google un Bing.

IPO turpinās ziņot valdībai un citām interneta drošības iestādēm statistikas datu apkopojumus, lai noskaidrotu tendences. Tādējādi tiks sniegta palīdzīga roka, lai pastiprinātu interneta lietotāju drošību.

 

Resursi: http://www.theverge.com/

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda