Sākums Internets ”Google” un ”Bing” meklēšanas rezultātos Lielbritānijā neuzrādīs pirātiskas adreses

”Google” un ”Bing” meklēšanas rezultātos Lielbritānijā neuzrādīs pirātiskas adreses

1 minūtes lasīšanai

Lielbritānijā ieviests likums, ka interneta vietņu meklētāju pirmajās lapās nedrīkst uzrādīties pirātiskas adreses. Google un Microsoft apstiprinājušas šādus grozījumus, un no meklētāju (Google un Bing) pirmajām lapām turpmāk tiks dzēsts saturs, kas valstī ir aizliegts.

Izglītības, zinātnes un izpētes ministrs Džo Džonsons sacīja, ka ir svarīgi aizliegt pirātiskās mājaslapas. “Cilvēkiem ir jādod iespēja apmeklēt drošas un likumīgas lapas, nevis tādas, kurās var tikt apkrāpti un izmantoti ļaunprātīgos nolūkos.”

Jaunais likums apstiprināts pēc vairākām tiesām. Tajās kopīgiem spēkiem darbojās Lielbritānijas valdība un dažādas mediju grupas. Kā vēsta IPO (Intellectual Property Office), Lielbritānijā 15% interneta lietotāju mēdz apmeklēt pirātiskas mājaslapas. Tās galvenokārt tiek atrastas, sērfojot pasaules lielākajos interneta meklētājos Google un Bing.

IPO turpinās ziņot valdībai un citām interneta drošības iestādēm statistikas datu apkopojumus, lai noskaidrotu tendences. Tādējādi tiks sniegta palīdzīga roka, lai pastiprinātu interneta lietotāju drošību.

 

Resursi: http://www.theverge.com/

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Internets
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Krāpnieki LMT vārdā izsūta viltus ziņas

Aktivizējušies krāpnieki, kas mobilo sakaru operatora SIA “Latvijas mobilais telefon…