27. februāris, 2017

Orbitālā satelītu operatora SES ienākumi 2016. gadā palielinājušies par 2,7 %

Orbitālo satelītu komunikāciju operatora SES S.A. (NYSE Euronext Paris and Luxembourg Stock Exchange: SESG), kura viens no teleportiem darbojas Rīgā, ienākumi 2016. gadā ir 2 miljardi 68, 8 miljoni EUR, kas ir par 2,7% vairāk nekā gadu iepriekš. SES noslēgto darījumu un līgumu apjoms, nodrošinot satelītu komunikāciju pakalpojumus visos četros SES biznesa sektoros, proti, video, valdību un uzņēmējdarbības datu pārraidē un komunikāciju savienojumu nodrošinājumam gaisa un kuģniecības jomā, 2016.  gadā palielinājies par 10% salīdzinoši ar iepriekšējo gadu, un ir 8,1 miljards eiro.

Orbitālo satelīta komunikāciju pakalpojumu nodrošinājums raidsabiedrībām video pārraidīšanai, kas ir būtiskākā SES biznesa vertikāle, nodrošinot 68% no visiem uzņēmuma ienākumiem, 2016. gadā uzrāda 4,7 % pieaugumu, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Ienākumi šajā biznesa segmentā bijuši 1 miljards 398,8 miljoni eiro.

SES pārraidīto kanālu skaits Eiropā gada laikā palielinājies par 14% jeb turpat 100 kanāliem, ko sekmēja vairāki līgumi gan ar maksas TV (Pay-) operatoriem gan bezmaksas (Free-to-Air) raidorganizācijām, piemēram, Sky News. Vairāki svarīgi videopārraides kontrakti, piemēram ar M7 grupu, būtiski palielināja Austrumu un Centrāleiropā pārraidīto kanālu skaitu ar tādiem kanāliem kā NHK WORLD un nodrošinot Anglijas Premjerlīgas spēļu pārraides TV pakalpojumu platformām.

Kopumā SES HD kvalitātē pārraidīto kanālu skaits pasaulē 2016. gadā palielinājies par 7,2 %, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, un šobrīd ir 2495 kanāli. Tas ir 33,1% no visiem SES pārraidītajiem kanāliem.  SES pārraidīto Ultra HD kanālu skaits šobrīd ir 21. Šobrīd uzņēmums SES apraida gandrīz 50 % no visas pasaules UHD satelīta kanāliem.

  1. gadā SES līdz ar uzņēmuma RR Media pārņemšanu dibināja uzņēmumu MX1, kas ir viens no vadošajiem plašsaziņas līdzekļu pakalpojumu sniedzējiem un piedāvā pilnu digitālā video un plašsaziņas pakalpojumu klāstu. Jaunais uzņēmums pārņēma SES nepārspējamo un UHD kanālu tirgus daļu visā Eiropā un Ziemeļamerikā, kā arī palielināja SES  video popularitāti jaunos tirgos.

Ejot pa priekšu aizvien pieaugošajam datu un video pārraides ātrumam un apjomam, SES 2016. gadā iegādājās globālo datu komunikācijas servisa sniedzēja O3b kontrolpaketi, būtiski palielinot savu  vairāk nekā 55 ģeostacionāro satelītu floti (Geostationary Orbit GEO)  36 000 km attālumā no Zemes ar MEO satelītiem.

Uzņēmums O3b Networks pārvalda 12 augstas caurlaidības satelītu kopumu 8000 km attālumā no Zemes tā sauktajā Zemes Vidējā Orbītā (Medium Earth Orbit MEO), sauktu par “šķiedru debesīs”. Satelītu kopums, kur katrs atsevišķais darbojas kā šķiedra, nodrošinot spēju nogādāt līdz 1,6 gigabitiem sekundē (Gbps). MEO orbītā satelīti kustas ātrāk nekā Zeme. Satelīti šķērso horizontu 360 minūtēs. Tas savukārt ļauj satelīta signālam ceļot ar gaismas ātrumu un nest sev līdzi gaismas ātruma savienojamību ar nepārraujamu precizitāti.

O3b nosaukums atvasināts no Other 3 Billion, tādējādi nodrošinot mobilo pakalpojumu un interneta pakalpojumu sniedzējiem iespēju piegādāt pakalpojumus tiem 3 miljardiem pasaules cilvēku, kuriem nav pieejams platjoslas nodrošinājums.

SES iegādājoties O3b kontrolpaketi, būtiski palielināja savu ģeostacionāro satelītu floti (Geostationary Orbit GEO)  36 000 km attālumā no Zemes ar MEO satelītiem.

Šobrīd SES orbitālo satelītu flote no saviem divpadsmit teleportiem, no kuriem viens atrodas arī Rīgā, Zaķusalā, kopumā pārraida 7538 televīzijas kanālus visā pasaulē.

Par SES

SES ir pasaules vadošais satelītu operators, kas visā pasaulē nodrošina diferenciētu un mērogojamu GEO-MEO, izmantojot vairāk nekā 50 satelītus ģeostacionārajā zemes orbītā (GEO) un 12 vidējā zemes orbītā (MEO). Koncentrējoties uz vispusējiem risinājumiem ar pievienoto vērtību četrās tirgus vertikālēs (video, uzņēmumi, mobilitāte un valsts organizācijas), SES sniedz satelīta komunikāciju pakalpojumus raidsabiedrībām, satura un interneta pakalpojumu nodrošinātājiem, mobilo un fiksēto tīklu operatoriem, kā arī komerciālajām un valsts organizācijām visā pasaulē. SES piedāvājumā ir ASTRA satelītsistēma, kam ir lielākais, tieši mājsaimniecībām piegādātais (DTH) televīzijas pārklājums Eiropā, un globāli pārvaldītu datu komunikācijas servisa sniedzēja O3b tīkli. Vēl viena SES filiāle – MX1 ir viens no vadošajiem plašsaziņas līdzekļu pakalpojumu sniedzējiem un piedāvā pilnu digitālā video un plašsaziņas pakalpojumu klāstu. Sīkāka pieejama: www.ses.com

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Avatar for rabarberis
rabarberis - 27. februāris, 2017 Atbildēt

ideāli!
Biju domājis, ka teleporti ir nākotnes tehnoloģija.

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda