Sākums Sakaru pakalpojumi Orbitālā satelītu operatora SES ienākumi 2016. gadā palielinājušies par 2,7 %

Orbitālā satelītu operatora SES ienākumi 2016. gadā palielinājušies par 2,7 %

4 minūtes lasīšanai

Orbitālo satelītu komunikāciju operatora SES S.A. (NYSE Euronext Paris and Luxembourg Stock Exchange: SESG), kura viens no teleportiem darbojas Rīgā, ienākumi 2016. gadā ir 2 miljardi 68, 8 miljoni EUR, kas ir par 2,7% vairāk nekā gadu iepriekš. SES noslēgto darījumu un līgumu apjoms, nodrošinot satelītu komunikāciju pakalpojumus visos četros SES biznesa sektoros, proti, video, valdību un uzņēmējdarbības datu pārraidē un komunikāciju savienojumu nodrošinājumam gaisa un kuģniecības jomā, 2016.  gadā palielinājies par 10% salīdzinoši ar iepriekšējo gadu, un ir 8,1 miljards eiro.

Orbitālo satelīta komunikāciju pakalpojumu nodrošinājums raidsabiedrībām video pārraidīšanai, kas ir būtiskākā SES biznesa vertikāle, nodrošinot 68% no visiem uzņēmuma ienākumiem, 2016. gadā uzrāda 4,7 % pieaugumu, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Ienākumi šajā biznesa segmentā bijuši 1 miljards 398,8 miljoni eiro.

SES pārraidīto HDTV kanālu skaits Eiropā gada laikā palielinājies par 14% jeb turpat 100 kanāliem, ko sekmēja vairāki līgumi gan ar maksas TV (Pay-TV) operatoriem gan bezmaksas (Free-to-Air) raidorganizācijām, piemēram, Sky Sports News. Vairāki svarīgi videopārraides kontrakti, piemēram ar M7 grupu, būtiski palielināja Austrumu un Centrāleiropā pārraidīto HDTV kanālu skaitu ar tādiem kanāliem kā NHK WORLD TV un nodrošinot Anglijas Premjerlīgas spēļu pārraides TV pakalpojumu platformām.

Kopumā SES HD kvalitātē pārraidīto TV kanālu skaits pasaulē 2016. gadā palielinājies par 7,2 %, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, un šobrīd ir 2495 HDTV kanāli. Tas ir 33,1% no visiem SES pārraidītajiem kanāliem.  SES pārraidīto Ultra HD kanālu skaits šobrīd ir 21. Šobrīd uzņēmums SES apraida gandrīz 50 % no visas pasaules UHD satelīta kanāliem.

  1. gadā SES līdz ar uzņēmuma RR Media pārņemšanu dibināja uzņēmumu MX1, kas ir viens no vadošajiem plašsaziņas līdzekļu pakalpojumu sniedzējiem un piedāvā pilnu digitālā video un plašsaziņas pakalpojumu klāstu. Jaunais uzņēmums pārņēma SES nepārspējamo HDTV un UHD kanālu tirgus daļu visā Eiropā un Ziemeļamerikā, kā arī palielināja SES  video popularitāti jaunos tirgos.

Ejot pa priekšu aizvien pieaugošajam datu un video pārraides ātrumam un apjomam, SES 2016. gadā iegādājās globālo datu komunikācijas servisa sniedzēja O3b kontrolpaketi, būtiski palielinot savu  vairāk nekā 55 ģeostacionāro satelītu floti (Geostationary Orbit GEO)  36 000 km attālumā no Zemes ar MEO satelītiem.

Uzņēmums O3b Networks pārvalda 12 augstas caurlaidības satelītu kopumu 8000 km attālumā no Zemes tā sauktajā Zemes Vidējā Orbītā (Medium Earth Orbit MEO), sauktu par “šķiedru debesīs”. Satelītu kopums, kur katrs atsevišķais satelīts darbojas kā šķiedra, nodrošinot spēju nogādāt līdz 1,6 gigabitiem sekundē (Gbps). MEO orbītā satelīti kustas ātrāk nekā Zeme. Satelīti šķērso horizontu 360 minūtēs. Tas savukārt ļauj satelīta signālam ceļot ar gaismas ātrumu un nest sev līdzi gaismas ātruma savienojamību ar nepārraujamu precizitāti.

O3b nosaukums atvasināts no Other 3 Billion, tādējādi nodrošinot mobilo pakalpojumu un interneta pakalpojumu sniedzējiem iespēju piegādāt pakalpojumus tiem 3 miljardiem pasaules cilvēku, kuriem nav pieejams platjoslas nodrošinājums.

SES iegādājoties O3b kontrolpaketi, būtiski palielināja savu ģeostacionāro satelītu floti (Geostationary Orbit GEO)  36 000 km attālumā no Zemes ar MEO satelītiem.

Šobrīd SES orbitālo satelītu flote no saviem divpadsmit teleportiem, no kuriem viens atrodas arī Rīgā, Zaķusalā, kopumā pārraida 7538 televīzijas kanālus visā pasaulē.

Par SES

SES ir pasaules vadošais satelītu operators, kas visā pasaulē nodrošina diferenciētu un mērogojamu GEO-MEO, izmantojot vairāk nekā 50 satelītus ģeostacionārajā zemes orbītā (GEO) un 12 vidējā zemes orbītā (MEO). Koncentrējoties uz vispusējiem risinājumiem ar pievienoto vērtību četrās tirgus vertikālēs (video, uzņēmumi, mobilitāte un valsts organizācijas), SES sniedz satelīta komunikāciju pakalpojumus raidsabiedrībām, satura un interneta pakalpojumu nodrošinātājiem, mobilo un fiksēto tīklu operatoriem, kā arī komerciālajām un valsts organizācijām visā pasaulē. SES piedāvājumā ir ASTRA satelītsistēma, kam ir lielākais, tieši mājsaimniecībām piegādātais (DTH) televīzijas pārklājums Eiropā, un globāli pārvaldītu datu komunikācijas servisa sniedzēja O3b tīkli. Vēl viena SES filiāle – MX1 ir viens no vadošajiem plašsaziņas līdzekļu pakalpojumu sniedzējiem un piedāvā pilnu digitālā video un plašsaziņas pakalpojumu klāstu. Sīkāka informācija pieejama: www.ses.com

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Sakaru pakalpojumi

One Comment

  1. Avatar for rabarberis

    rabarberis

    27. februāris, 2017 at 14:32

    ideāli!
    Biju domājis, ka teleporti ir nākotnes tehnoloģija.

Iesakām izlasīt šādus rakstus

IT Waffle Meetup aicina uz tīklošanās pasākumu Jēkabpilī

4. jūnijā plkst. 18.00 Jēkabpilī, atpūtas kompleksā “Zīles” (Tilta ielā 11-1), norisināsie…