13. septembris, 2016

VIAPLAY: Video tiešsaistē skatās 70% Latvijas iedzīvotāju

Kvalitatīva interneta pieejamība un aizvien lielāka mobilo ierīču izplatība ir būtiski mainījusi televīzijas skatīšanās paradumus Latvijā – video internetā regulāri skatās 70% Latvijas iedzīvotāju, no kuriem – vairāk nekā puse (37% no visiem aptaujas dalībniekiem) pat katru dienu, noskaidrots tiešsaistes video Viaplay pētījumā par iedzīvotāju skatīšanās paradumiem. Turklāt, video skatīšanās internetā ir salīdzinoši ilgstoša – 59% iedzīvotāju atzinuši, ka skatās pat 5 stundas nedēļā.

Tomēr joprojām būtisku vietu mājsaimniecību ikdienā ieņem arī tradicionālā televīzija: vidējais laiks, ko cilvēks dienā pavadīja pie ekrāniem pērn, bija 5 stundas un 10 minūtes, liecina TNS pētījuma dati.

“Video un televīzijas satura patēriņš uz vairākām ierīcēm ir kļuvis par lielākās daļas skatītāju ikdienu un šobrīd stabili papildina klasisko televīziju. Šāda ieradumu maiņa ir cieši saistīta arī ar tehnoloģiju attīstību un jauninājumiem, ko tirgus piedāvā skatītājiem.  Mobilitāte, satura pieejamība visur un vienmēr, ir skatītāju jaunās prasības, īpaši jaunākās auditorijas vidū,” norāda Marika Verkēviča, Viaplay pārstāve.

Sekojot šo paradumu maiņai vadošais izklaides satura nodrošinātājs Baltijā MTG tikko izziņoja pirmo lokalizēto Baltijas mēroga tiešsaistes video platformu Viaplay (www.viaplay.lv) ar plašāko satura izvēli Baltijā, ko var skatīties jebkurā laikā un vietā un visdažādākajās ierīcēs: datoros, viedtālruņos un planšetēs.

Televizors joprojām ir Latvijas mājsaimniecībām būtiska ierīce – 22% no aptaujātajiem to izmanto, lai skatītos video internetā. Apmēram tikpat – 20% iedzīvotāju video satura patēriņam tiešsaistē izmanto planšeti, kamēr izmantotākās ir viedtālrunis (37%) un dators – to interneta video skatītāji izmanto 90% gadījumu.

Aizvien svarīgāka mūsdienu mājsaimniecībās kļūst iespēja saturam piekļūt vienlaicīgi no vairākām ierīcēm, piemēram, ģimenēs ar bērniem uz vienas no ierīcēm skatoties sporta notikuma tiešraidi, KHL hokeja vai filmu, uz citas – bērniem piemēroto saturu. Atbildot uz jautājumu – vai ģimenē mēdz izmantot vairākus ekrānus vienlaikus, gandrīz puse (43%) atbildējusi apstiprinoši un izmanto 2 un vairāk ierīces.

Tiešsaistes video ienākšana mūsu ikdienā no vienas puses un Viaplay, kā satura  piedāvājuma nodrošinātājam, to skatīties tiešsaistē, turklāt, uz vairākām ierīcēm, ir rezultējies vēl kādā tendencē – arvien populārāka kļūst tā dēvētā “binge watching“, jeb seriālu skatīšanās maratona formā,” uzsver IT profesionālis Kristaps Skutelis.

To apliecina arī pētījums – analizējot kvalitatīvo saturu, populārākais tiešsaistes video saturs ir filmas, seriāli un TV šovi, tos tiešsaistē skatās – 35% iedzīvotāju.

Viaplay pasūtītais pētījums iedzīvotāju paradumu maiņu televīzijas satura patēriņā veikts sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS šī gada maijā internetā (CAWI metode), aptaujājot vairāk nekā 1000 respondentus Latvijā, vecumā no 18 – 74 gadiem.

Pirmā lokalizētā Baltijas mēroga tiešsaistes video platforma Viaplay skatītājiem ir pieejama no 28.jūlija un piedāvā vairāk nekā 3500 stundu filmas, seriālus, saturu bērniem, kā arī nodrošina sporta notikumus tiešraidē, tajā skaitā KHL hokeja spēles, UEFA Čempionu līga, Anglijas Premjerlīga, Formula-1, Turkish Airlines Eirolīga lietotājam vēlamā laikā un vietā. Līdz .gada beigām Viaplay paplašinās satura piedāvājumu par gandrīz 70% līdz 5000 stundām. Serviss ir pieejams Viaplay mājaslapā www.viaplay.lv un arī kā aplikācijā viedtālruņiem un planšetēm (Android un iOS).

mtg_skds_petijums_08-09-2016

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda