Sākums Programmatūra Aicinās skolas iepazīties ar bezmaksas mākoņa iespējām

Aicinās skolas iepazīties ar bezmaksas mākoņa iespējām

5 minūtes lasīšanai

Microsoft Latvia sadarbībā ar Datorzinību Centru, Latvijas Pašvaldību savienību un Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrību (turpmāk – LIZDA) „E-prasmju nedēļas” ietvaros sāks „Skolu atbalsta kampaņu”, kuras mērķis ir iepazīstināt Latvijas skolas ar infrastruktūru modernizāciju un resursu taupīšanu.

„Skolu atbalsta kampaņas” ietvaros plānoti divi vebināri un individuālās skolu konsultācijas Office 365 ieviešanā. Skolu pārstāvji aicināti pieslēgties attālināti, no jebkuras sev ērtas vietas, 26. martā, plkst. 14.00 (saite: http://1drv.ms/1cMahK1), savukārt pašvaldību pārstāvji – 8. aprīlī, plkst. 15:00, (saite: http://1drv.ms/1cM9h8I).

“Daudzām publiskā sektora iestādēm, tostarp arī skolām, ir aktuāls jautājums par legālas un drošas, bet tajā pašā laikā finansiāli izdevīgas programmatūras iegādi dažādu darba funkciju veikšanai,” stāsta Ēriks Eglītis, Microsoft Latvia vadītājs. “Viens no risinājumiem ir pārdomāta datorprogrammu iegāde, jo, apzinot organizācijas konkrētās vajadzības, ir iespējams rast kvalitatīvus risinājumus par nelielām izmaksām vai pat pilnīgi bez maksas.”

„Arodbiedrībai Office 365 ir pavēris jaunas iespējas vieglākam ikdienas darbam un savstarpējai saziņai ar izglītības un zinātnes darbiniekiem. Mēs pedagogiem bez maksas piedāvājam izveidot savu LIZDA e-pastu, kas atvieglo ne vien regulāru informācijas apmaiņu ar arodbiedrību, bet palīdz organizēt visu darbu vienuviet – Microsoft piedāvātajā mākoņpakalpojumā,” minēja LIZDA sabiedrisko attiecību speciālists Edgars Grigorjevs.

Office 365 mākoņpakalpojumi jau kopš 2012. gada būtiski uzlabo Latvijas Pašvaldību savienības darbu. „Pieaugot Latvijas Pašvaldību savienības darbības apjomiem un dinamikai, atbilstoši bija arī jāmodernizē IT infrastruktūra, kas ļautu uzlabot darba organizāciju uzņēmumā un neprasītu pārmērīgi lielus finanšu ieguldījumus. No jebkuras vietas pieejami e-pasti, kuros var ērti glabāt saraksti, un videokonferences, kas ļauj vienlaikus sadarboties lielam skaitam lietotāju, ļauj efektīvi izmantot modernākās tehnoloģijas ikdienas darba uzlabošanai,” saka Latvijas Pašvaldību savienības IT speciālists Guntars Krasovskis. G. Krasovskis atzīst, ka Office 365 ir ļoti ērta administrēšanas vide, proti, var ātri nomainīt paroles, izveidot jaunus lietotāju kontus vai dzēst nevajadzīgos. Savukārt komunikācijas rīks Microsoft Lync tiek izmantots regulāro komiteju sēžu translācijai. Tādējādi diskusijās pilnvērtīgi var iesaistīties tie pašvaldību pārstāvji, kuri sēdēs piedalās attāli.

Datorzinību Centrs (turpmāk – DZC) ir pieredzējis Microsoft Latvia partneris Office 365 ieviešanā Latvijas skolās. DZC praksē ir pārliecinājies, ka Office 365 skolām nodrošina tehnoloģisko rīku komplektu, kas nepieciešams, lai mainītos līdzi laikam. „Esam praksē pārliecinājušies, ka Office 365 izglītībā piedāvā modernu tehnoloģisko rīku komplektu, kas nepieciešams, lai mainītos līdzi laikam. Skolas, kurās jau esam ieviesuši Office 365, tehnoloģijas izmanto efektīvi, lai informācijas aprite būtu ātrāka un tiktu veicināta zināšanu un pieredzes apmaiņa starp skolotājiem un skolēniem. Kvalitatīva un interesanta mācību procesa nodrošināšana ir darbietilpīgs un radošs process, tādēļ iespēja atbrīvoties no rūpēm par serveriem, kuri nepieciešami skolas sadarbības vides vai mājas lapas veidošanai un uzturēšanai līdz ar pastāvīgi pieejamu gan Microsoft, gan mūsu vietējo speciālistu atbalstu var būt nozīmīgs ieguvums ikvienai skolai. Noteikti uzmanības vērtas ir arī Lync tiešsaistes konferenču tehnoloģijas, kas praktiski bez jebkādiem materiālajiem ieguldījumiem ļauj skolām veidot veiksmīgu saziņu ar saviem starpvalstu partneriem, piemēram, Comenius projektos,” saka Andris Ķikāns, DZV valdes priekšsēdētājs.

Maija Kokare, Pierīgas izglītības, kultūras un sporta pārvaldes galvenā speciāliste izglītības jautājumos, pēdējo gadu laikā ar Datorzinību Centru jau ir sadarbojusies dažādu projektu ietvaros, tostarp Office 365 apmācībās, kas palīdzēja lietotājiem labāk izprast pakalpojuma lietošanu un darbību praksē. „Adaptējot Office 365 vidi Pierīgas izglītības iestāžu pedagogiem, metodisko apvienību vadītājiem un administrācijai, mūsu mērķis bija sistematizēt un uzkrāt mūsu darbam nepieciešamo informāciju un dokumentus un nodrošināt ātrāku un efektīvāku to apriti,” atzina Maija Kokare.

Savukārt Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolai Office 365 pakalpojums palīdzēja uzlabot dokumentu apriti, uzlabot skolas administrācijas un skolotāju savstarpējo sadarbību, kā arī veidot pašiem savu e-mācību vidi, tādejādi uzlabojot mācīšanās efektivitāti. „Viennozīmīgi varu teikt, ka Office 365 ieviešana nav vienkāršs process, tādēļ mēs esam apmierināti, ka sistēmas izveidei piesaistījām Datorzinību centra augsti kvalificētos speciālistus, kuriem ir pieredze šādu risinājumu izstrādē un ieviešanā. Viņi, izprotot izglītības nozari un skolas vajadzības, piedāvāja mums labāko risinājumu. DZC kā sadarbības partneri novēlētu ikvienai skolai, kas vēlas ieviest Office 365 pakalpojumus savā ikdienas darbā,” atzina Kaspars Antonevičs, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas direktora vietnieks IT jautājumos.

Office 365 skolā bez maksas nodrošina:

  • E-pastu un kalendāru – 50 GB lielu e-pasta pastkasti katram lietotājam ar iespēju sūtīt līdz pat 25 MB lielus pielikumus.

  • Tīmekļa konferences, kas ir teicams risinājums tālmācības nodarbībām.

  • Failu glabāšanu un koplietošanu – nepieciešamie dokumenti skolas mācību procesa nodrošināšanai  vienuviet.

  • Grupu vietnes nodrošina ar iespēju sadarboties dažādu mācību projektu ietvaros un vienkopus sakārtot grupas dokumentus, piezīmes, uzdevumus un sarunas u.c.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Programmatūra
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Krāpnieki LMT vārdā izsūta viltus ziņas

Aktivizējušies krāpnieki, kas mobilo sakaru operatora SIA “Latvijas mobilais telefon…