3. aprīlis, 2017

”Android” pirmo reizi kļuvusi par izmantotāko operētājsistēmu pasaulē

piederošā mobilo tālruņu operētājsistēma  pirmo reizi kļuvusi par pasaulē izmantotāko operētājsistēmu, vēsta Statcounter pieejamie dati. Statcounter informāciju ieguvis no 2,5 miljoniem populārākajām interneta mājaslapām, kuras mēnesī vidēji tiek apmeklētas 15 miljardus reižu.

Statistikas dati tiek apkopoti, visas ierīces ņemot kopā, tādēļ mobilo tālruņu un iOS tiek liktas vienā maisā ar Windows un  OS X. Kopš 2012. gada pirmo reizi vēsturē viedtālruņu un planšetdatoru operētājsistēma ir apsteigusi datoru operētājsistēmu Windows.

No šī gada marta sākuma ierīces lieto 37,93% interneta lietotāju, bet Windows darbinātās 37,91%. Tāpat arvien populārāka paliek Apple iPhone iOS, kas apsteidz datoru operētājsistēmas OS X lietošanas apjomus.

Windows joprojām ir un, visticamāk, vēl ilgi būs datoru operētājsistēmu izstrādes līderis, taču pasaulē klēpjdatorus un galda datorus pērk arvien mazāk. Datoru pārdošanas apjomi šogad sasnieguši tādu paši līmeni kā tālajā 2008. gadā.

Tikmēr viedtālruņu tirgus plaukst un zeļ, kas galvenokārt pateicoties darbinātajiem telefoniem.

Resursi: https://techcrunch.com

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda