3. aprīlis, 2017

”Android” pirmo reizi kļuvusi par izmantotāko operētājsistēmu pasaulē

piederošā mobilo tālruņu  pirmo reizi kļuvusi par pasaulē izmantotāko operētājsistēmu, vēsta Statcounter pieejamie dati. Statcounter informāciju ieguvis no 2,5 miljoniem populārākajām interneta mājaslapām, kuras mēnesī vidēji tiek apmeklētas 15 miljardus reižu.

Statistikas dati tiek apkopoti, visas ņemot kopā, tādēļ mobilo tālruņu Android un iOS tiek liktas vienā maisā ar un  OS X. Kopš 2012. gada pirmo reizi vēsturē viedtālruņu un planšetdatoru operētājsistēma Android ir apsteigusi datoru operētājsistēmu Windows.

No šī gada marta sākuma Android ierīces lieto 37,93% interneta lietotāju, bet Windows darbinātās operētājsistēmas 37,91%. Tāpat arvien populārāka paliek Apple iPhone operētājsistēma iOS, kas apsteidz datoru operētājsistēmas OS X lietošanas apjomus.

Windows joprojām ir un, visticamāk, vēl ilgi būs datoru operētājsistēmu izstrādes līderis, taču pasaulē klēpjdatorus un galda datorus pērk arvien mazāk. Datoru pārdošanas apjomi šogad sasnieguši tādu paši līmeni kā tālajā 2008. gadā.

Tikmēr viedtālruņu tirgus plaukst un zeļ, kas galvenokārt pateicoties Android darbinātajiem telefoniem.

Resursi: https://techcrunch.com

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.