Sākums Programmatūra Brīdina par vīrusu, kas pārlūku novirza uz kaitnieciskām vietnēm

Brīdina par vīrusu, kas pārlūku novirza uz kaitnieciskām vietnēm

2 minūtes lasīšanai

Antivīrusu programmu “ aicina pievērst uzmanību – interneta lietotāji var saskarties ar vīrusu, kas izmantojot meklētājprogrammas “”, “” vai “Bing” novirza interneta pārlūku uz kaitnieciskām vietnēm. Ļaunatūra ir aktīva visos interneta pārlūkos.
Kā norāda drošības eksperti, pārlūku novirzošais ir no pārlūkus kontrolējošo ļaunatūru kategorijas. Tai piederošās ļaunprogrammatūras, piemēram, meklētājprogrammas, maldinošas pievienojumprogrammas un paplašinājumi, var tikt iesūtītas sistēmā un instalētas interneta pārlūkā bez lietotāja ziņas.
Ja pamanāt, ka darbojas lēnāk nekā parasti, neatveras visas lapas, ķeras interneta sakari, bet “Google”, “Bing” vai “Yahoo” meklētājs novirza uz kaitnieciskām vietnēm, tā var būt zīme, ka dators ir inficēts ar pārlūku novirzošu vīrusu.
“Ir svarīgi neignorēt šo vīrusu un neatstāt to datorā. Novirzot pārlūku uz kaitnieciskām vietnēm, tas var novest pie citu, ievērojami bīstamāku vīrusu lejupielādēšanas,” brīdina “eScan” antivīrusu programmas izplatošā uzņēmuma “” reģiona menedžeris Sergejs Romanovskis.
“eScan” eksperti norāda, ka pārlūku novirzošais vīruss var izsekot lietotāju pārlūkošanas ieradumus, piemēram, meklējamos vārdus, visbiežāk apmeklētās vietnes, internetā ievadāmos datus, datora IP adresi un citu informāciju. Inficēto datoru lietotāji saskaras arī ar lielāku skaitu izlecošo reklāmu un sagaida daudz vairāk nevēlamu mēstuļu.
“Tā kā šāda tipa vīrusi inficē datorus bez lietotāju ziņas, reizēm viņiem pat nepamanot, ka ir mainījusies pārlūka darbība, iesakām izmantot uzticamu antivīrusu programmu, kas aizšķērsotu ceļu nevēlamām ļaunatūrām,” iesaka “Baltimax” pārstāvis.
Lai atbrīvotos no pārlūku novirzošā vīrusa, “eScan” drošības eksperti iesaka izdzēst datorā instalētās šādas programmas: “Quiknowledge”, “LyricsSay-1”, “Websteroids”, “BlocckkTheAds”, “HD-Plus 3.5” un citas nesen instalētas, bet lietotājam nezināmas programmas. To var izdarīt, “Control Panel” izvēloties “Add/Remove Programs”. Kad minētās programmas izdzēstas, iesakām veikt vīrusu pārbaudi datorā.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Programmatūra
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Tet līdz 2030. gadam plāno pāriet uz atjaunīgās elektroenerģijas izmantošanu pašpatēriņam

Tet 2023. gadā sasniedzis uzņēmumam uzstādītos ilgtspējas mērķus – ir uzlabota digitālās v…