17. marts, 2017

Brīdinājums: jauns ”Gmail” uzbrukums, kas var viegli nozagt tavas ”Google” paroles

Windows un Android platformas visai bieži tiek pakļautas ļaunprātīgiem un negodīgiem hakeru uzbrukumiem. Google Gmail pakalpojums ir biežs krāpšanas mērķis, kas pēdējos gados kļūst aizvien efektīvāks.

Tagad ir atklāta jauna krāpniecība, kas varētu tikt nodēvēta par vislabāk izpildīto krāpniecību pēdējos gados, padarot Gmail lietotāju datu nozagšanu pavisam vienkāršu. Kiberdrošības eksperti no Wordfence šogad uzgāja jaunu krāpniecības veidu.

Īsumā krāpnieku mērķis ir Gmail lietotāji, kuri piekļūst saviem e-pasta kontiem tīmekļa pārlūkprogrammā. Tas parāda grafiku, kas izskatās identiski tam, ko izmanto Google PDF vai Word dokumentiem.

Kad lietotājs uz to noklikšķina, viņš uzreiz tiek novirzīts uz lapu, kas izskatās tāpat kā parastā Gmail pieteikšanās lapa. Lai arī lapa izskatās ļoti līdzīga oriģinālajai, tā nav izveidota Google serveros. Tas ir Google “pārveidojums”, kas nozog lietotāja pieteikšanās datus – lietotājvārdu un paroli.

Šie dati tiek izmantoti, lai iegūtu pieejas upura Gmail kontam un tālāk izplatītu krāpnieciskos “spamus.” Lūk, kā izskatās šis krāpnieciskais e-pasts: Gandrīz identiskā līdzība ar Gmail padara šo saiti par tik bīstamu.

Faktiski vienīgais veids, kā lietotājs var saprast, ka nav iegājis oriģinālajā saitē ir, ievērojot URL saiti, kur https vietā parādās text/htyml, jo viltotās pieteikšanās lapas nekad netiek izvietotas drošā serverī.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda