Sākums Programmatūra Brīdinājums: jauns ”Gmail” uzbrukums, kas var viegli nozagt tavas ”Google” paroles

Brīdinājums: jauns ”Gmail” uzbrukums, kas var viegli nozagt tavas ”Google” paroles

1 minūtes lasīšanai

Windows un Android platformas visai bieži tiek pakļautas ļaunprātīgiem un negodīgiem hakeru uzbrukumiem. Google Gmail pakalpojums ir biežs krāpšanas mērķis, kas pēdējos gados kļūst aizvien efektīvāks.

Tagad ir atklāta jauna krāpniecība, kas varētu tikt nodēvēta par vislabāk izpildīto krāpniecību pēdējos gados, padarot Gmail lietotāju datu nozagšanu pavisam vienkāršu. Kiberdrošības eksperti no Wordfence šogad uzgāja jaunu krāpniecības veidu.

Īsumā krāpnieku mērķis ir Gmail lietotāji, kuri piekļūst saviem e-pasta kontiem tīmekļa pārlūkprogrammā. Tas parāda grafiku, kas izskatās identiski tam, ko izmanto Google PDF vai Word dokumentiem.

Kad lietotājs uz to noklikšķina, viņš uzreiz tiek novirzīts uz lapu, kas izskatās tāpat kā parastā Gmail pieteikšanās lapa. Lai arī lapa izskatās ļoti līdzīga oriģinālajai, tā nav izveidota Google serveros. Tas ir Google “pārveidojums”, kas nozog lietotāja pieteikšanās datus – lietotājvārdu un paroli.

Šie dati tiek izmantoti, lai iegūtu pieejas upura Gmail kontam un tālāk izplatītu krāpnieciskos “spamus.” Lūk, kā izskatās šis krāpnieciskais e-pasts: Gandrīz identiskā līdzība ar Gmail padara šo saiti par tik bīstamu.

https://twitter.com/tomscott/status/812265182646927361?ref_src=twsrc%5Etfw

Faktiski vienīgais veids, kā lietotājs var saprast, ka nav iegājis oriģinālajā saitē ir, ievērojot URL saiti, kur https vietā parādās text/htyml, jo viltotās pieteikšanās lapas nekad netiek izvietotas drošā serverī.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Programmatūra
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…