17. marts, 2017

Brīdinājums: jauns ''Gmail'' uzbrukums, kas var viegli nozagt tavas ''Google'' paroles

Windows un visai bieži tiek pakļautas ļaunprātīgiem un negodīgiem hakeru uzbrukumiem. Google pakalpojums ir biežs krāpšanas mērķis, kas pēdējos gados kļūst aizvien efektīvāks.
Tagad ir atklāta jauna krāpniecība, kas varētu tikt nodēvēta par vislabāk izpildīto krāpniecību pēdējos gados, padarot lietotāju datu nozagšanu pavisam vienkāršu. Kiberdrošības eksperti no Wordfence šogad uzgāja jaunu krāpniecības veidu.
Īsumā krāpnieku mērķis ir lietotāji, kuri piekļūst saviem e-pasta kontiem tīmekļa pārlūkprogrammā. Tas parāda grafiku, kas izskatās identiski tam, ko izmanto Google PDF vai Word dokumentiem.
Kad lietotājs uz to noklikšķina, viņš uzreiz tiek novirzīts uz lapu, kas izskatās tāpat kā parastā pieteikšanās lapa. Lai arī lapa izskatās ļoti līdzīga oriģinālajai, tā nav izveidota Google serveros. Tas ir Google “pārveidojums”, kas nozog lietotāja pieteikšanās datus – lietotājvārdu un paroli.
Šie dati tiek izmantoti, lai iegūtu pieejas upura kontam un tālāk izplatītu krāpnieciskos “spamus.” Lūk, kā izskatās šis krāpnieciskais e-pasts: Gandrīz identiskā līdzība ar padara šo saiti par tik bīstamu.


Faktiski vienīgais veids, kā lietotājs var saprast, ka nav iegājis oriģinālajā saitē ir, ievērojot URL saiti, kur https vietā parādās text/htyml, jo viltotās pieteikšanās lapas nekad netiek izvietotas drošā serverī.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda