14. februāris, 2017

Dubaijā droni jau šogad sāks pārvadāt cilvēkus

Apvienoto Arābu Emirātu metropole Dubaija drīzumā ieviesīs kārtējo eksluzīvo  opciju iedzīvotāijem. Julijā Dubaijā plānots ieviest dronus, kas spēs nogādāt cilvēkus galamērķī pa gaisu. Jau iepriekš ziņojām, ka līdzīga iecere ir transporta uzņēmumam Uber, kas grasās radīt lidojošus taksometrus, kas darbojas ar elektrības palīdzību.
Šī ir nedaudz citādāka tehnoloģija. Cilvēkam pašam nebūs jākontrolē. Atliks vien lidaparātā ievadīt galamērķi, un tas nogādās pasažieri, kur vien viņš vēlēsies. Drons spēs uzņemt vienu pasažieri ne smagāku par 100 kilogramiem un ar vienu uzlādi varēs veikt 40-50 kilometrus garu distanci.
Sīkāka informācija par šo inovāciju varētu sekot drīzumā, jo vēl nav skaidrs, vai dronus varēs iegādāties un izmantot personiskos nolūkos, vai tos būs iespējams īrēt par konkrētu naudas summu. Tāpat Dubaijai ir līdz 2030. gadam pakāpeniski veikt būtiskas izmaiņas transporta kustībā. Proti, panākt, lai viena ceturtā daļa no visas pilsētas transporta kustības notiktu pa gaisu. Šādu dronu ieviešana esot neliela daļa no lielā Dubaijas plāna.
Šo iespēju nodrošinās Ķīnas uzņēmums Ehang, kas savu pirmo dronu prezentēja CES 2016. Ar to veica testa lidojumu 2016. gada augustā Nevadā, taču lidaparāts tā arī ne reizi tā arī nepārvadāja pasažierus. Ehang vēlējās ar to ielauzties Amerikas Savienoto Valstu tirgū, taču nesaņēma Federālās Aviācijas apstiprinājums ar atļauju tos izmantot. Izskatās, ka Ehang izdosies savus dronus ieviest ekstravagantajā Dubaijā

Resursi: https://thenextweb.com

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda