14. februāris, 2017

Dubaijā droni jau šogad sāks pārvadāt cilvēkus

Apvienoto Arābu Emirātu metropole Dubaija drīzumā ieviesīs kārtējo eksluzīvo  opciju pilsētas iedzīvotāijem. Julijā Dubaijā plānots ieviest dronus, kas spēs nogādāt cilvēkus galamērķī pa gaisu. Jau iepriekš ziņojām, ka līdzīga iecere ir transporta uzņēmumam Uber, kas grasās radīt lidojošus taksometrus, kas darbojas ar elektrības palīdzību.
Šī ir nedaudz citādāka tehnoloģija. Cilvēkam drons pašam nebūs jākontrolē. Atliks vien lidaparātā ievadīt galamērķi, un tas nogādās pasažieri, kur vien viņš vēlēsies. Drons spēs uzņemt vienu pasažieri ne smagāku par 100 kilogramiem un ar vienu uzlādi varēs veikt 40-50 kilometrus garu distanci.
Sīkāka informācija par šo inovāciju varētu sekot drīzumā, jo vēl nav skaidrs, vai dronus varēs iegādāties un izmantot personiskos nolūkos, vai tos būs iespējams īrēt par konkrētu naudas summu. Tāpat Dubaijai ir plāns līdz 2030. gadam pakāpeniski veikt būtiskas izmaiņas pilsētas transporta kustībā. Proti, panākt, lai viena ceturtā daļa no visas pilsētas transporta kustības notiktu pa gaisu. Šādu dronu ieviešana esot neliela daļa no visa lielā Dubaijas plāna.
Šo iespēju nodrošinās Ķīnas uzņēmums Ehang, kas savu pirmo dronu prezentēja CES 2016. Ar to veica testa lidojumu 2016. gada augustā Nevadā, taču lidaparāts tā arī ne reizi tā arī nepārvadāja pasažierus. Ehang vēlējās ar to ielauzties Amerikas Savienoto Valstu tirgū, taču nesaņēma Federālās Aviācijas apstiprinājums ar atļauju tos izmantot. Izskatās, ka Ehang izdosies savus dronus ieviest ekstravagantajā Dubaijā

Resursi: https://thenextweb.com

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda