31. janvāris, 2017

Kad tehnoloģijas spēlē pret tevi: hakeri uzlauž viesnīcas sistēmu un pieprasa izpirkumu

Mūsdienīgu viesnīcu īpašnieki lēnām savos īpašumos ievieš dažādas modernas tehnoloģijas, piemēram, uzstādot durvis, kuras var atvērt ar speciāla čipa vai cita palīgrīka palīdzību. Arī šādas, ar papildus drošību aprīkotas durvis, ne vienmēr nodrošina 100% drošību, turklāt, kā zināms, jebkurā sistēmā ir kāds vājais posms.

Šoreiz kāds hakeru grupējums ielauzās Austrijas četrzvaigžņu viesnīcas Seehotel Jaegerwirt sistēmā un nobloķēja jaunu atslēgu izveides sistēmu, pieprasot izpirkuma maksu nedaudz vairāk nekā 1500 eiro apmērā. Ņemot vērā, ka viesnīcā nebija iespējams izveidot jaunas atslēgas, uzņēmums samaksāja pieprasīto summu.

Stāsts gan patiesībā nav tik dramatisks. Nenotika tā, ka cilvēki tika ieslodzīti savās istabās. Tās atslēgas, kas jau bija izsniegtas klientiem – darbojās, tomēr jaunas nebija iespējams izveidot. Viesnīca Seehotel Jaegerwirt , kur, lai pārnakšņotu, cilvēkam jāšķiras no gandrīz 300 eiro, jau iepriekš bijusi vairāku kiberuzbrukumu upure, tomēr šis bija līdz šim vērienīgākais uzbrukums. 1500 eiro gan nevarētu uzskatīt par milzīgu zaudējumu viesnīcai, kurā tobrīd uzturējās 180 cilvēki.

Viesnīcas direktors Kristofs Brandsteters atzina, ka tobrīd viņiem nebija citas izejas, turklāt arī policija šai gadījumā būtu bijusi bezspēcīga. ”Šobrīd plānojam veikt rekonstrukciju un pārbūvēt visas viesnīcas durvis. Turpmāk iestrādāsim durvis ar reālām atslēgām, gluži kā mūsu senči pirms 111 gadiem,” ironiski pauda Brandsteters, vidrīzāk, to uzsverot kā joku.

 

Resursi: http://gizmodo.com/

 

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda