Sākums Programmatūra Kad tehnoloģijas spēlē pret tevi: hakeri uzlauž viesnīcas sistēmu un pieprasa izpirkumu

Kad tehnoloģijas spēlē pret tevi: hakeri uzlauž viesnīcas sistēmu un pieprasa izpirkumu

1 minūtes lasīšanai

Mūsdienīgu viesnīcu īpašnieki lēnām savos īpašumos ievieš dažādas modernas tehnoloģijas, piemēram, uzstādot durvis, kuras var atvērt ar speciāla čipa vai cita palīgrīka palīdzību. Arī šādas, ar papildus drošību aprīkotas durvis, ne vienmēr nodrošina 100% drošību, turklāt, kā zināms, jebkurā sistēmā ir kāds vājais posms.

Šoreiz kāds hakeru grupējums ielauzās Austrijas četrzvaigžņu viesnīcas Seehotel Jaegerwirt sistēmā un nobloķēja jaunu atslēgu izveides sistēmu, pieprasot izpirkuma maksu nedaudz vairāk nekā 1500 eiro apmērā. Ņemot vērā, ka viesnīcā nebija iespējams izveidot jaunas atslēgas, uzņēmums samaksāja pieprasīto summu.

Stāsts gan patiesībā nav tik dramatisks. Nenotika tā, ka cilvēki tika ieslodzīti savās istabās. Tās atslēgas, kas jau bija izsniegtas klientiem – darbojās, tomēr jaunas nebija iespējams izveidot. Viesnīca Seehotel Jaegerwirt , kur, lai pārnakšņotu, cilvēkam jāšķiras no gandrīz 300 eiro, jau iepriekš bijusi vairāku kiberuzbrukumu upure, tomēr šis bija līdz šim vērienīgākais uzbrukums. 1500 eiro gan nevarētu uzskatīt par milzīgu zaudējumu viesnīcai, kurā tobrīd uzturējās 180 cilvēki.

Viesnīcas direktors Kristofs Brandsteters atzina, ka tobrīd viņiem nebija citas izejas, turklāt arī policija šai gadījumā būtu bijusi bezspēcīga. ”Šobrīd plānojam veikt rekonstrukciju un pārbūvēt visas viesnīcas durvis. Turpmāk iestrādāsim durvis ar reālām atslēgām, gluži kā mūsu senči pirms 111 gadiem,” ironiski pauda Brandsteters, vidrīzāk, to uzsverot kā joku.

 

Resursi: http://gizmodo.com/

 

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Programmatūra
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…