16. novembris, 2015

Kaspersky Lab izlaižas bezmaksas skenerus OS X darbinātiem datoriem

iepazīstina ar jaunu risinājumu OS X pārvaldītiem datoriem — Kaspersky Virus Scanner for Mac. skeneris ātri un efektīvi pārbauda ierīces, vai tajās nav ļaunprogrammatūru. Risinājuma maksas versija Pro var arī likvidēt dažādus draudus, ko tā atrod ierīcē. Abi risinājumi ir paredzēti Apple datoru lietotājiem, kuri vēlas aizsargāt savu privāto dzīvi un ierīcēs saglabātos datus.

kvs-mac-cluster-en

2014. gadā izstrādājumi bloķēja vairāk nekā 3,6 miljonus mēģinājumu inficēt OS X pārvaldītus datorus. Gada gaitā uzņēmuma eksperti konstatēja 1499 jaunas šai platformai domātas ļaunprogrammatūras. Protams, šis skaitlis ir ievērojami mazāks par tai pašā periodā Windows vai pārvaldītām ierīcēm paredzēto ļaunprogrammatūru apjomu, tomēr mūsu nesenā patērētāju riska aptauja atklāja, ka tikai puse OS X pārvaldītu datoru ir aizsargāti — tātad pašlaik ir apdraudēti miljoniem lietotāju visā pasaulē.

Ar Kaspersky Virus Scanner for Mac lietotāji var pārbaudīt savus datorus, meklējot iespējamos apdraudējumus, pat tad, ja ierīcē jau ir instalēts cits drošības risinājums. Šīs programmas meklē ļaunprogrammatūru pēdas datorā (pieejamās iespējas ir pilna, ātra un pielāgota pārbaude), sniedz lietotājiem detalizētu informāciju par rezultātiem un piedāvā atbilstošu risinājumu konstatētajām problēmām.

Turklāt Kaspersky Virus Scanner Pro for Mac var likvidēt dažādas bīstamas programmas. Šī skenera versija var arī automātiski pārbaudīt katru jaunu lietotāja lejupielādēto datni, lai noteiktu, vai tā nesatur ļaundabīgu kodu.

Programmas abu versiju antivīrusu datubāzes tiek regulāri atjauninātas, lai nodrošinātu aizsardzību pat pret visjaunākajām kibernoziedznieku izstrādēm. Turklāt abas programmas «ķer» ne tikai OS X, bet arī Windows un OS domātas ļaunprogrammatūras. Lai gan parasti programmas, kas ir domātas citām operētājsistēmām, nav bīstamas Mac sistēmām, tās var slēpties datorā, līdz rodas iespēja inficēt saderīgu ierīci, piemēram, kad datnes tiek kopētas noņemamā datu nesējā.

«Pat ja jums nešķiet, ka jums un jūsu Mac saglabātajiem datiem būtu vajadzīga aizsardzība, kā ir ar jūsu draugiem un kolēģiem, kurus var ietekmēt jūsu datorā nonākusi ļaunprogrammatūra? Piemēram, viņi var zaudēt naudu, noklikšķinot uz ļaundabīgas saites, ko no jūsu konta ir nosūtījusi ļaunprogrammatūra, vai zaudēt vērtīgas datnes pēc Trojas zirga saņemšanas no jums ar USB ierīci vai pa kabeli. Šo iemeslu dēļ ir svarīgi regulāri pārbaudīt visas ierīces, vai tajās nav kiberdraudu, neatkarīgi no tā, vai tās pārvalda OS X, Windows vai operētājsistēma,» sacīja izstrādājumu un tehnoloģiju tirdzniecības viceprezidents Vladimirs Zapoļanskis.

Šie skeneri jau ir pieejami lejupielādei App Store deviņās valodās. Jūs varat uzzināt vairāk par risinājumiem šeit.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Avatar for gg
gg - 16. novembris, 2015

Jau gaju priecigs ar MBP Google’t, kad preti sanemu:
“Kaspersky Virus Scanner for Mac is temporarily unavailable”
Varbut parbaudiet pirms publicet?

lvLatviešu valoda