3. februāris, 2016

Mācību satura izmaiņas Latvijas darba tirgu nākotnē nodrošinās ar vairāk nepieciešamajiem IKT jomas speciālistiem

Valsts izglītības satura centrs (VISC) un Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) vienojušies sekmēt izglītojamo digitālās kompetences veidošanu, speciālistu sagatavošanu atbilstoši Latvijas tautsaimniecības, kā arī informācijas un komunikācijas tehnoloģijas (IKT) attīstības tendencēm, parakstot sadarbības memorandu. Būtiskākais mērķis ir veicināt IKT jomas speciālistu skaita pieaugumu nākotnē, jo pašreiz Latvijā vērojams izteikts šīs jomas darbaspēka trūkums.

“IKT nozare uzrāda stabilu izaugsmi, vienlaikus saskaras ar pastāvīgu darbaspēka trūkumu, kas ir lielākā problēma nozares straujākai attīstībai, tādēļ turpmākā sadarbība starp LIKTA un VISC būs īpaši nozīmīga, lai veicinātu IKT zināšanu integrāciju izglītības procesā, sasaisti ar darba tirgu. Skolēnu intereses veicināšana par šo jomu nākotnē būtiski uzlabos gan Latvijas darba tirgu, gan tautsaimniecību kopumā. Lielu lomu saredzam Datorikas kā priekšmeta ieviešanai visās vispārizglītojošās skolās jau no 1. klases,” uzsver Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas prezidente Signe Bāliņa.

“Mēs augstu novērtējam nozares pārstāvju ieinteresētību, vajadzības un atbalstu. 21.gadsimta sabiedrība prasa no cilvēka arvien augstāku kompetenču līmeni nekā agrāk, arī digitālās kompetences, kas ietver sevī gan zināšanas, gan prasmes, attieksmes un atbildību, tai skaitā izmantojot visdažādākos informācijas avotus ikdienā, kā arī pašiem radot jaunus inovatīvus risinājumus. Mūsdienās šāda mācību satura nav iedomājama bez nozares pārstāvju aktīvas līdzdalības un atbalsta,” skaidro Valsts izglītības satura centra vadītājs Guntars Catlaks.

Digitālo mācību līdzekļu un resursu pilnveide, mācību satura izstrāde atbilstoši IKT attīstības tendencēm, skolēnu motivēšana IKT karjerai, pedagogu digitālo prasmju uzlabošana ir tikai daži no jautājumiem, ar kuru palīdzību, aktīvi sadarbojoties Valsts izglītības satura centram (VISC) un Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijai (LIKTA), nākotnē iespējams samazināt IKT speciālistu darbaspēka trūkumu. LIKTA un VISC kopīgi izstrādās arī pedagogu profesionālās pilnveides programmas jaunu tehnoloģiju izmantošanai mācību procesā, ņemot vērā tehnoloģiju nepārtraukto mainību. Tāpat turpināsies iesāktais mācību priekšmeta Datorikas programmu aprobācijas īstenošanā, mācību programmu pilnveidē, izmantojot aprobācijas rezultātus, veidojot vienotu izpratni gan izglītības iestādēs, gan sabiedrībā, ka matemātikā un datorikā apgūtās zināšanas un prasmes mūsdienās ir nepieciešamas ikvienam kā ikdienā, tā arī visas tautsaimniecības attīstībā.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Avatar for Jaunais
Jaunais - 4. februāris, 2016 Atbildēt

Tika,i ir viens be,t. Izveidos nozarē speciālistu pārprodukciju – būs algas lejā. Citā nozarē savukārt trūks speciālisti. Jābūt balansam.
Vēl kas, jau šobrīd sāk ieviest IT robotizāciju. Līdz ar to nebūs vajadzība pēc tik daudz speciālistiem.

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda