Sākums IT sasniegumi, bizness Nosaukti IKT gada balvas “Platīna Pele 2015” finālisti

Nosaukti IKT gada balvas “Platīna Pele 2015” finālisti

3 minūtes lasīšanai

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas (IKT) balvas “ 2015” žūrija no 48 pieteikumiem ir izraudzījusies finālistus piecās kategorijās, kuri cīnīsies par prestižāko nozares balvu, kas jau devīto gadu pēc kārtas tiks pasniegta LIKTA gadskārtējā konferencē 3. decembrī. Konferences galvenie partneri ir Latvijas Mobilais Telefons, Lattelecom un Microsoft Latvia.

“Esmu gandarīta, ka šogad, tāpat kā pagājušajā gadā, ir liels pieteikumu skaits. Tas žūrijas darbu – izvēlēties finālistus – padara arvien izaicinošāku. Prieks par to, ka starp finālistiem parādās jauni uzņēmumi, kas piedāvā un izstrādā kvalitatīvus risinājumus. Tas pierāda IKT nozares potenciālu un mūsu speciālistu profesionālās kvalitātes,” norāda LIKTA prezidente Signe Bāliņa.

Finālisti kategorijā “E-pārvaldes risinājumi, E-pakalpojumi sabiedrībai”:

 • “Atvērtie dati”, pakalpojuma sniedzējs un izstrādātājs: Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrs;

 • Elektroniskā algas nodokļa grāmatiņa, pakalpojuma sniedzējs – Valsts ieņēmumu dienests, izstrādātājs – Exigen Services Latvia;

 • Elektronisko izsoļu vietne, pakalpojumu sniedzējs – Tiesu administrācija, izstrādātājs – Kleintech Services;

 • Latvijas valsts pārvaldes mašīntulkošanas serviss, pakalpojuma sniedzējs – Kultūras informācijas sistēmu centrs, izstrādātājs – Tilde.

Kāds no šīs kategorijas finālistiem saņems arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) speciālbalvu.

Finālisti kategorijā “Mobilās lietotnes”:

 • Mobilā lietotne “Healthpoint”, pakalpojuma sniedzējs un izstrādātājs: Meditec;

 • Mobilā lietotne Kadastrs.lv – “Kadastrs Tavā kabatā”, pakalpojuma sniedzējs – Valsts zemes dienests, izstrādātājs – Visma Consulting;

 • Mobilā lietotne “Rundale Palace”, pakalpojuma sniedzējs – Rundāles pils muzejs, izstrādātājs – RIX Technologies.

Arī šogad, konkursa “Platīna pele 2015”  ietvaros, inovatīvākās mobilās lietotnes izstrādātājs saņems speciālbalvu no Latvijas Mobilā Telefona. Apbalvojumu konferences laikā 3.decembrī pasniegs LMT Juris Binde.

Finālisti kategorijā “Risinājumi biznesam”:

 • Atbildīga biznesa novērtējums maziem un vidējiem uzņēmumiem, pakalpojuma sniedzējs – Biedrība “Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūts”, izstrādātājs – Turn.lv;

 • Klientu portfeļa “API playground”, pakalpojuma sniedzējs un izstrādātājs: Lursoft IT;

 • Electronics pārdošanas speciālistu uzdevumu pārvaldības sistēma, pakalpojuma sniedzējs – LG Electronics Latvia, izstrādātājs – CUBE Systems.

Vienam no balvas pretendentiem kategorijā “Risinājumi biznesam” būs iespēja iegūt arī Lattelecom speciālbalvu par efektīvāko e-vides risinājumu biznesam, ko pasniegs Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

Finālisti kategorijā “Veiksmīgākais eParaksta integrācijas risinājums” (kategorijas partneris Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC):

 • eID integrācija internetbankā, pakalpojuma sniedzējs un izstrādātājs – Swedbank;

 • IS “JUNDA”, pakalpojuma sniedzējs – Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts “BIOR”, izstrādātājs – Tieto Latvija;

 • Dokumentu un satura pārvaldības risinājums “Namejs”, pakalpojuma sniedzējs un izstrādātājs: RIX Technologies.

Finālisti kategorijā “Labākais E-Skolotājs”:

 • Māris Purviņš, Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas informātikas skolotājs un laborants;
 • Frids Sarcevičs, Auces vidusskolas direktores vietnieks IT jautājumos un informātikas skolotājs;
 • Dace Tomsone, Grobiņas ģimnāzijas informātikas skolotāja un datortīkla administratore.

Šīs kategorijas partneris – Tilde – labākajam e-skolotājam piešķirs naudas prēmiju; prēmijas fonds ir 2 000 EUR (ietverot nodokļus).

Apbalvošanas ceremonija norisināsies nozīmīgākajā nacionālajā IKT nozares gadskārtējā pasākumā – LIKTA 17. konferencē šā gada 3. decembrī. Portālā DELFI.lv ikviens varēs noskatīties finālistu video, iepazīties ar balvas pretendentiem un nobalsot par, viņaprāt, veiksmīgāko katrā “Platīna Pele 2015” kategorijā.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In IT sasniegumi, bizness
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Tele2 līdz 2025. gadam pakāpeniski atteiksies no 3G tehnoloģijas

Multipakalpojumu uzņēmums “Tele2” līdz 2025. gadam plāno pakāpeniski atteikties no 3G tehn…