25. novembris, 2015

Nosaukti IKT gada balvas “Platīna Pele 2015” finālisti

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas (IKT) balvas “Platīna pele 2015” žūrija no 48 pieteikumiem ir izraudzījusies finālistus piecās kategorijās, kuri cīnīsies par prestižāko nozares balvu, kas jau devīto gadu pēc kārtas tiks pasniegta LIKTA gadskārtējā konferencē 3. decembrī. Konferences galvenie partneri ir Latvijas Mobilais Telefons, Lattelecom un Microsoft Latvia.

“Esmu gandarīta, ka šogad, tāpat kā pagājušajā gadā, ir liels pieteikumu skaits. Tas žūrijas darbu – izvēlēties finālistus – padara arvien izaicinošāku. Prieks par to, ka starp finālistiem parādās jauni uzņēmumi, kas piedāvā un izstrādā kvalitatīvus risinājumus. Tas pierāda IKT nozares potenciālu un mūsu speciālistu profesionālās kvalitātes,” norāda LIKTA prezidente Signe Bāliņa.

Finālisti kategorijā “E-pārvaldes risinājumi, E-pakalpojumi sabiedrībai”:

 • Projekts “Atvērtie dati”, pakalpojuma sniedzējs un izstrādātājs: Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrs;

 • Elektroniskā algas nodokļa grāmatiņa, pakalpojuma sniedzējs – Valsts ieņēmumu dienests, izstrādātājs – Exigen Services Latvia;

 • Elektronisko izsoļu vietne, pakalpojumu sniedzējs – Tiesu administrācija, izstrādātājs – Kleintech Services;

 • Latvijas valsts pārvaldes mašīntulkošanas serviss, pakalpojuma sniedzējs – Kultūras informācijas sistēmu centrs, izstrādātājs – Tilde.

Kāds no šīs kategorijas finālistiem saņems arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) speciālbalvu.

Finālisti kategorijā “Mobilās lietotnes”:

 • Mobilā lietotne “Healthpoint”, pakalpojuma sniedzējs un izstrādātājs: Meditec;

 • Mobilā lietotne Kadastrs.lv – “Kadastrs Tavā kabatā”, pakalpojuma sniedzējs – Valsts zemes dienests, izstrādātājs – Visma Consulting;

 • Mobilā lietotne “Rundale Palace”, pakalpojuma sniedzējs – Rundāles pils muzejs, izstrādātājs – RIX Technologies.

Arī šogad, konkursa “Platīna pele 2015”  ietvaros, inovatīvākās mobilās lietotnes izstrādātājs saņems speciālbalvu no Latvijas Mobilā Telefona. Apbalvojumu konferences laikā 3.decembrī pasniegs LMT prezidents Juris Binde.

Finālisti kategorijā “Risinājumi biznesam”:

 • Atbildīga biznesa novērtējums maziem un vidējiem uzņēmumiem, pakalpojuma sniedzējs – Biedrība “Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūts”, izstrādātājs – Turn.lv;

 • Klientu portfeļa “API playground”, pakalpojuma sniedzējs un izstrādātājs: Lursoft IT;

 • LG Electronics pārdošanas speciālistu uzdevumu pārvaldības sistēma, pakalpojuma sniedzējs – LG Electronics Latvia, izstrādātājs – CUBE Systems.

Vienam no balvas pretendentiem kategorijā “Risinājumi biznesam” būs iespēja iegūt arī Lattelecom speciālbalvu par efektīvāko e-vides risinājumu biznesam, ko pasniegs Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

Finālisti kategorijā “Veiksmīgākais eParaksta integrācijas risinājums” (kategorijas partneris Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC):

 • eID integrācija Swedbank internetbankā, pakalpojuma sniedzējs un izstrādātājs – Swedbank;

 • IS “JUNDA”, pakalpojuma sniedzējs – Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts “BIOR”, izstrādātājs – Tieto Latvija;

 • Dokumentu un satura pārvaldības risinājums “Namejs”, pakalpojuma sniedzējs un izstrādātājs: RIX Technologies.

Finālisti kategorijā “Labākais E-Skolotājs”:

 • Māris Purviņš, Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas informātikas skolotājs un laborants;
 • Frids Sarcevičs, Auces vidusskolas direktores vietnieks IT jautājumos un informātikas skolotājs;
 • Dace Tomsone, Grobiņas ģimnāzijas informātikas skolotāja un datortīkla administratore.

Šīs kategorijas partneris – Tilde – labākajam e-skolotājam piešķirs naudas prēmiju; prēmijas fonds ir 2 000 EUR (ietverot nodokļus).

Apbalvošanas ceremonija norisināsies nozīmīgākajā nacionālajā IKT nozares gadskārtējā pasākumā – LIKTA 17. konferencē šā gada 3. decembrī. Portālā DELFI.lv ikviens varēs noskatīties finālistu video, iepazīties ar balvas pretendentiem un nobalsot par, viņaprāt, veiksmīgāko katrā “Platīna Pele 2015” kategorijā.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

 • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
 • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
 • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
 • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
 • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
 • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
 • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

 • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda