1. oktobris, 2015

Sociālo tīklu lietotāji vērtē jauno Windows 10: akcija noslēgusies

No 14. septembra līdz 28. septembrim 10 Latvijas iedzīvotāji – aktīvi sociālo mediju lietotāji –  izmēģināja Windows 10 ierīces un dalījās savos iespaidos sociālajos tīklos ar mirkļbirku #W10LV. Akcijas mērķis bija novērtēt Windows 10 ikdienas lietotāju acīm – kādas iespējas un interesantus “knifiņus” jaunā operētājsistēma piedāvā un kādu lietotāja pieredzi tā sniedz.

#W10LV izaicinājumā piedalīties piekrita dažādu profesiju pārstāvji – radio raidījumu vadītājs un improvizators Kaspars Breidaks, modes blogeris Deniss Ševeļovs, diriģents Ints Teterovskis, režisore un producente Dace Pūce, fotogrāfi Valdis Ošiņš un Andris Barbans, Chaula TV programmu direktors Ēriks Saksons, pedagogi Marks Gitermans, Oskars Līkops un Valdis Zuters.
“Ar šo ideju mēs vēlamies rosināt cilvēkus aktīvāk izmēģināt un novērtēt visas tās jaunās iespējas, ko sniedz Windows 10. Gribu uzsvērt, ka mēs patiešām gaidām ne tikai tehnoloģiju ekspertu, bet arī ikdienas lietotāju vērtējumu un atgriezenisko saiti, jo darbs pie operētājsistēmas attīstības nebeidzas nekad – līdz ar jaunām iespējām, cilvēkiem rodas arī jaunas vajadzības un intereses, un mūsu uzdevums ir – ieraudzīt šīs vajadzības un piedāvāt tām risinājumu,” stāsta Ēriks Eglītis, Microsoft Latvia vadītājs.
Zemāk īss apkopojums kā tad testētājiem ir veicies izmēģinājuma laika otrajā pusē. Apkopojumu par pirmajām 5 dienām ar Windows 10 vari lasīt šeit. Pilnu ieskatu par Windows 10 testēšanas gaitu, vari iegūt sociālajā tīklā Twitter, sekojot mirkļbirkai #W10LV.
Īpaši aktīvs Windows 10 testētājs ir Chaula TV programmu direktors Ēriks Saksons, kurš jaunās operētājsistēmas izmēģināšanā iesaistījis kā savus kolēģus, tā arī nointervējis citu kampaņas dalībnieku – pedagogu Marku Gitermanu.

Vairāki testētāji atzinīgi novērtējuši uzlaboto divu logu režīmu, kas var gan palīdzēt uzlabot produktivitāti, gan, kā saka pedegogs Oskars Līkops, var ļaut strādāt un nestrādāt reizē:


Fotogrāfam Andrim Barbanam Windows 10 planšetdators jau gandrīz kļuvis par ikdienas rītu, izmantojot to, lai sinhronizētu un ērtāk apskatītu uzņemtos foto. Plašāk par Andra piedzīvojiem ar Windows 10 vari lasīt viņa Facebook lapā.
Valdis Ošiņš savā mājaslapā izveidojis ļoti interesantu rakstu sēriju par savu pieredzi testējot Windows 10.
Droši vien daudzus vecāku Windows versiju lietotājus no operētājsistēmas jaunināšanas attur bailes par draiveru saderību. Līdzīgus argumentus izteikuši pedagoga Marka Gitermana skolēni un viņš nolēmis to pārbaudīt uz savas ādas. Marks raksta:

Kad stāstīju skolēniem par Windows10, vairāki skolēni teica, ka baidās atjaunot Windows līdz 10. versijai, jo pēc atjaunošanas mēdz būt problēmas ar draiveriem.
izlēmu pats iziet šo procesu. Manā Samsung datorā bija uzstādīts licenсēts Windows 7. Izmantoju atjaunošanas funkciju līdz 10. versijai. Process aizņēma nedaudz vairāk laika, nekā es domāju, bet pēc tam viss strādā brīnišķīgi, bez nekādām problēmām. Visiem ieteicu atjaunot savu Windows 7 vai 8, ja jau ir tāda iespēja.

Fizikas skolotājs Valdis Zuters atzinīgi novērtējis OneNote, atzīstot, ka būtu ļoti ērti izmantot ne tikai darbā, bet arī skolēniem vai studentiem – lekciju pierakstos:


Ja tu vēl neesi izmēģinājis Windows 10, tad, iespējams, šo cilvēku pieredze palīdzēs tev saņemt drosmi un izmēģināt jaunāko Microsoft operētājsistēmu. Jau jau lieto Windows 10, tad neturi sveci zem pūra un izstāsti arī citiem par savu pieredzi komentāros!

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Avatar for Viesturs
Viesturs - 1. oktobris, 2015

Pats windows 10 nelietoju un tuvākajā laikā arī nelietošu,palikšu pie vecā labā windows 7, bet zinu ka windows 10 ir ļoti laba fīča ar “Task Manager” pie procesiem tas smuki parāda kurš no programmas procesiem lieto internetu un kurš nelieto,
piemēram: varat redzēt cik skype programma patērē internetu,liekas ka labi ir redzēt kura no programmām patērē vairāk internetu,ļoti laba fīča lai ķertu vīrusa raksturīgas programmas un apturētu tās darbību.

    Avatar for Kams
    Kams - 2. oktobris, 2015

    Tā fīča ir pārmantota no Windows 8 un tā rāda info tikai par W8/10 apšiem. Skype, attiecīgi, tajā sarakstā neatradīsi. Un vīrusainas programmas arī ir maz ticamas 🙂
    Windows 7 lietotājiem apgreidu uz W10 ļoti iesaku – zaudējumu teju nav, toties ieguvumu saraksts ir visai prāvs. W8 lietotājiem, diežēl, W10 vēl aizvien ir solis atpakaļ. Bet aizvien mazāks, jo dažu mēnešu laikā W10 ir pamanāmi uzlabots, lai mazinātu downgrade sajūtu

Avatar for peteris
peteris - 2. oktobris, 2015

Nē nu visi tie brīnumi win10 ir loti ok, problēmas ir ar upgreidiem. Kad pec to uzinstalēšnas win10 iekeras. lidz shim esmu saskaries 2reiz ar problēmām.
1)http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-win_cortana/start-menu-and-cortina-not-working/11c30f83-cb53-4420-a20a-81e31c336246?auth=1
sho diezgan vienkarshi bija noverst
2)http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-power/windows-10-stuck-on-loading-screen-white-circle-of/fb100347-056d-4d6e-9bf8-d0a5944f9b01
Shim vienigais kas palīdzeja palaist resetu saglabajot individualos failus, jo repairs nestrādāja, lieki piebilst ka visas programmas kas bija uzinstaletas papildus bez win10 nacas parinstalēt…

Avatar for Frants
Frants - 4. oktobris, 2015

Mans telefons Lumia 925 uzinstalēja windows10 un palika pilnīgi nebaudāms ! Viss, jau nopirku LG G4 !

Avatar for Niks
Niks - 4. oktobris, 2015

*
*
* Neaizmirstam par Privacy nobloķēšanu…
*
*
*

Avatar for WDDM 2.0
WDDM 2.0 - 7. oktobris, 2015

Tiem kas izmanto Windows10 un Nvidia videokartes darbam ar grafiskajām programām iesaku vēl neapgreidot windows 10. Ir problēma ar Nvidia draiveriem un windows 10 sadarbību. Tā ir nestabila un mēdz būt ļoti jocīgas neprognozējamas aizvēršanās (piemēram ar Adobe) un kļūdu ziņojumi.