Sākums Programmatūra Dzenoties pēc produktivitātes, uzņēmumi riskē ar savu datu drošību

Dzenoties pēc produktivitātes, uzņēmumi riskē ar savu datu drošību

3 minūtes lasīšanai

Drošības eksperti ir vienisprātis, ka pasaulē arvien izplatītākā tendence izmantot personīgās darbam, tā dēvētā „BYOD“ (Bring Your Own Device – angl. atnes savu personīgo ierīci), apdraud biznesa datu drošību. Visvairāk riskē tie , kas biznesa drošības politikas piemērošanā neņem vērā privāto ierīču izmantošanu darba uzdevumu veikšanai un nenodrošina darbinieku pienācīgu apmācību.

Šī gada sākumā publiskotā „Tech Pro Research“ pētījuma rezultāti atklāja, ka 74% organizāciju jau izmanto vai arī plāno ieviest „BYOD“ biznesa praksi. Tiek prognozēts, ka šī tendence arvien vairāk izplatīsies, pateicoties viedo ierīču popularitātei, tāpēc nepieciešams nekavējoties veidot piemērotu biznesa datu drošības politiku.

„Lai palielinātu produktivitāti, vairumam uzņēmumu ir ļoti izdevīgi, ka darbinieki sinhronizē darba kalendāru vai e-pastu personīgajā tālrunī, atbild uz darba e-pastiem mājās, izmantojot privāto datoru. Par kādu gan biznesa datu aizsardzību var runāt, ja uzņēmumā visi darbinieki ar privātajām ierīcēm pieslēdzas uzņēmuma e-pastam, intranetam, datu bāzēm, dalās ar failiem un katalogiem starp dažādām ierīcēm un pat failu glabāšanas vietnēm, piemēram, „“?” – norāda „Blancco“ risinājumu pārstāves uzņēmuma „Baltimax“ produktu vadītājs Deivids Švēgžda.

Šāda dzīšanās pēc produktivitātes atver durvis drošības apdraudējumam un riskam zaudēt uzņēmuma intelektuālo īpašumu, īpaši tad, ja mainās darbinieki vai arī ja viņi atjauno savas personīgās ierīces. Vairums uzņēmēju, lai arī ir progresīvi un tehnoloģiski attīstīti, ne pārāk labi izprot atšķirību starp mobilo ierīču vadību (angl. Mobile Device Management) un mobilo drošību.

Uzņēmumu vadītājiem un administratoriem vajadzētu pievērst uzmanību tam, vai visiem darbiniekiem nepieciešams darba uzdevumus veikt, izmantojot personīgos viedtālruņus un datorus. Jāpievērš uzmanība arī tam, cik bieži darbinieki pieslēdz savas privātās ierīces darbam paredzētajam datoram. Uzlādējot savu tālruni vai planšetdatoru, darbinieki var netīšām sinhronizēt datus, līdz ar to ne tikai darbinieka privātie dati, piemēram, un kontakti, nokļūst darba datorā, bet arī darba dati var atrasties privātajā ierīcē.

„Nav nekā sliktāka kā pieņemt drošības politiku, par kuras pastāvēšanu darbinieki neko nezina. Ja nekomunicējat ar saviem darbiniekiem par to, kas ir atļauts un kas ir aizliegts, atliek vainot tikai pašiem sevi, ja biznesa dati noplūdīs vienkāršas neuzmanības dēļ,” norāda eksperts D.Švēgžda.

„BYOD“ praktizējošajiem uzņēmumiem vajadzētu pastāvīgi saviem darbiniekiem atgādināt ievērot elementārus drošības noteikumus, lai personīgās ierīces neapdraudētu biznesa drošību: neinstalēt nezināmas programmas, neklikšķināt uz neskaidrām saitēm, neatvērt e-pastos sūtītus .exe tipa failus, ierīcēs izmantot automātisko aizslēgšanas funkciju ar paroles aizsardzību.

Uzņēmuma iekšējās drošības politikā vajadzētu iekļaut precīzus norādījumus, kā jārīkojas ar uzņēmuma ierīcēs glabātajiem datiem, norakstot vecas ierīces, un kas jādara IT daļai, kad mainās darbinieki. Izvēloties neatjaunojamo datu dzēšanas risinājumu, nepieciešams pieprasīt izdzēšanu apliecinošu sertifikātu.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Programmatūra
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Latvijā izsniegtās e-receptes būs iespējams izmantot ārvalstīs

latvija uzsākusi pārrobežu e-recepšu datu apmaiņu ar noteiktām dalībvalstīm, lai nodrošinā…