Sākums IT sasniegumi, bizness Solar Sinter – kā tuksnesī, izmantojot saules enerģiju, izveidot stikla priekšmetus

Solar Sinter – kā tuksnesī, izmantojot saules enerģiju, izveidot stikla priekšmetus

1 minūtes lasīšanai

Kādam jaunam inženierim (Markuss Kaisers) radusies lieliska ideja kā apvienot divus uz zemes bieži sastopamus resursus un pārvērst tos noderīgos priekšmetos. Citiem vārdiem sakot, izveidotā iekārta – Solar Sinter – ir spējīga no saules un smiltīm izveidot dažādus stikla izstrādājumus.

Solar Sinter galvenā uzbūves daļa ir , kura iekšienē smiltis tiek izkausētas, izmantojot sakoncentrētus saules starus. Parabolisko spoguļu vietā, kas citās iekārtās tiek izmantoti, lai sakoncentrētu saules starus, šajā ierīcē tiek izmantotas īpašas lecas, kuras cena ir 600 dolāri.

Turklāt labākais šajā procesā ir fakts, ka to visu ar enerģiju nodrošina saules baterijas. Tās papildina dažādi mehānismi un sensori, kas ļauj paneļus novietot tādā leņķī, lai iegūtu vislielāko enerģijas apjomu.

Aparāta pirmā versija tika izstrādāta jau 2011. gadā un uzstādīta Marokas tuksnesī. Tur tika pierādīts, ka ideja strādā un nu jaunākais izstrādājums jau izmēģināts Sahāras tuksnesī, kur tas bija spējīgs izveidot dažādas stikla bļodas.

Tiek uzskatīts, ka idejai ir arī komerciāls pamatojums. Iespējams, ka pēc pāris gadiem tuksnesī šādi tiks printētas nelielas , neraizējoties par materiālu vai citu resursu deficītu.

22_solarsiter018

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In IT sasniegumi, bizness
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Tet līdz 2030. gadam plāno pāriet uz atjaunīgās elektroenerģijas izmantošanu pašpatēriņam

tet 2023. gadā sasniedzis uzņēmumam uzstādītos ilgtspējas mērķus – ir uzlabota digitālās v…