30. marts, 2014

Solar Sinter – kā tuksnesī, izmantojot saules enerģiju, izveidot stikla priekšmetus

Kādam jaunam inženierim (Markuss Kaisers) radusies lieliska ideja kā apvienot divus uz zemes bieži sastopamus resursus un pārvērst tos noderīgos priekšmetos. Citiem vārdiem sakot, izveidotā iekārta – Solar Sinter – ir spējīga no saules un smiltīm izveidot dažādus stikla izstrādājumus.

Solar Sinter galvenā uzbūves daļa ir printeris, kura iekšienē smiltis tiek izkausētas, izmantojot sakoncentrētus saules starus. Parabolisko spoguļu vietā, kas citās iekārtās tiek izmantoti, lai sakoncentrētu saules starus, šajā ierīcē tiek izmantotas īpašas lecas, kuras cena ir 600 dolāri.

Turklāt labākais šajā procesā ir fakts, ka to visu ar enerģiju nodrošina saules baterijas. Tās papildina dažādi mehānismi un sensori, kas ļauj paneļus novietot tādā leņķī, lai iegūtu vislielāko enerģijas apjomu.

Aparāta pirmā versija tika izstrādāta jau 2011. gadā un uzstādīta Marokas tuksnesī. Tur tika pierādīts, ka ideja strādā un nu jaunākais izstrādājums jau izmēģināts Sahāras tuksnesī, kur tas bija spējīgs izveidot dažādas stikla bļodas.

Tiek uzskatīts, ka idejai ir arī komerciāls pamatojums. Iespējams, ka pēc pāris gadiem tuksnesī šādi tiks printētas nelielas mājas, neraizējoties par materiālu vai citu resursu deficītu.

22_solarsiter018

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Avatar for Braucu Kā Māku
Braucu Kā Māku - 31. marts, 2014

Hmm, man gan nāk prātā neliela, bet jaudīga falla imitatoru no stikla ražotne nabaga Arābiem par prieku.

lvLatviešu valoda