12. septembris, 2016

Starship Technologies piegādes roboti brauc pa Rīgas ielām

Šodien, 12. septembrī, Eiropas tūres ietvaros Rīgā ar paraugdemonstrējumiem viesojās Igauņu start-up veiksmes stāsta Starship Technologies piegādes roboti. Izmēģinājumu laikā jau ir nobraukuši vairāk nekā 6500 km 38 pilsētās un 12 valstīs. 
Starship Technologies ir izveidojis pirmos komerciāli pieejamos autonomās piegādes robotus. ir veidoti tā, lai lokālā mērogā varētu piegādāt sūtījumus, pārtikas preces un ēdienu. Robota pašmasa ir 18 kg un tā piegādes nodalījumā iespējams pārvest līdz pat 10 kg smagu pārvedumu Tā maksimālais braukšanas ātrums var sasniegt pat 16 km/h, bet šobrīd, izmēģinājuma periodā, tas tiek limitēts līdz 6 km/h. Robots galvenokārt pārvietojas pa ietvēm, bet var šķērsot ielas pa gājēju pārejām. Tas ir daļēji automatizēts – līdz pat 90% gadījumos robots pats veic savas funkcijas, neiesaistoties cilvēkam.
Starship Technologies roboti piegādes nozari padarīs daudz efektīvāku – gan izmaksu ziņā, gan daudz pieņemamāku patērētājiem un uzņēmumiem. Ilgtermiņā piegāde pēc pieprasījuma var mainīt patērētāju uzvedību. Tāpat varētu tikt ietekmēta preču atgriešanas nozare. Robotus iespējams izsaukt izmantojot mobilo aplikāciju, tādējādi nodrošinot piegādi jebkurā diennakts laikā.
„Mēs esam priecīgi apciemot Rīgu, lai izmēģinātu mūsu piegādes robotus un novērotu sabiedrības reakciju un viedokļus. Šobrīd mēs izmēģinām savus robotus dažādās pilsētās un, mūsuprāt, Rīga būtu lieliski piemērota ilgtermiņa Starship Technologies robotu izmēģinājumiem. Mūsu mērķis ir piedāvāt robotus dažādiem Latvijas novadiem pēc pieprasījuma  piegādes pakalpojumiem un pārtikas precēm jau tuvākajā nākotnē,” tā Starship Technologies izpilddirektors Elans Martinsons (Allan Martinson).
2014. gadā Skype līdzdibinātāji Ahti Heinla (Ahti Heinla) un Janus  Frīss (Janus Friis) apvienojās darbam Starship Technologies. Starship Technologies ir Eiropas ar izpētes un attīstības galvenajām mītnēm Igaunijā un biznesa centru Londonā. Šobrīd uzņēmumā strādā 55 darbinieki, bet to skaits ik nedēļu pieaug.
Kopš 2016. gada sākuma Starship Technologies tiek testēti ASV, Apvienotajā Karalistē, Igaunijā un deviņās citās valstīs. Kopš šī gada jūlija ir palaistas vairākas pilotprogrammas sadarbībā ar komerciāliem partneriem, lai izmēģinātu robotus un to piegādes Eiropā un ASV kā, piemēram, Londonā, Diseldorfā, Hamburgā, Bernē.
Jau šobrīd strauji attīstās, proti, Mercedes Benz sadarbībā ar Starship Technologies ir radījis unikālu mikroautobusa prototipu, kas tajā ļauj pārvadāt līdz pat astoņiem robotiem. Tā pamatā ir koncepts, ka mikroautobuss nogādā robotus uz konkrētu mikrorajonu, kur tie var piegādāt preces un pasūtījumus. Mercedes Benz piegādes mikroautobusi, kas pārvadā Starship piegādes robotus, varētu kļūt par nākotnes piegādes sistēmu.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda