Sākums IT sasniegumi, bizness Starship Technologies piegādes roboti brauc pa Rīgas ielām

Starship Technologies piegādes roboti brauc pa Rīgas ielām

2 minūtes lasīšanai

Šodien, 12. septembrī, Eiropas tūres ietvaros Rīgā ar paraugdemonstrējumiem viesojās Igauņu start-up veiksmes stāsta Starship Technologies piegādes roboti. Izmēģinājumu laikā roboti jau ir nobraukuši vairāk nekā 6500 km 38 pilsētās un 12 valstīs. 
Starship Technologies ir izveidojis pirmos komerciāli pieejamos autonomās piegādes robotus. Roboti ir veidoti tā, lai lokālā mērogā varētu piegādāt sūtījumus, pārtikas preces un ēdienu. Robota pašmasa ir 18 kg un tā piegādes nodalījumā iespējams pārvest līdz pat 10 kg smagu pārvedumu Tā maksimālais braukšanas ātrums var sasniegt pat 16 km/h, bet šobrīd, izmēģinājuma periodā, tas tiek limitēts līdz 6 km/h. Robots galvenokārt pārvietojas pa ietvēm, bet var šķērsot ielas pa gājēju pārejām. Tas ir daļēji automatizēts – līdz pat 90% gadījumos robots pats veic savas funkcijas, neiesaistoties cilvēkam.
Starship Technologies roboti piegādes nozari padarīs daudz efektīvāku – gan izmaksu ziņā, gan daudz pieņemamāku patērētājiem un uzņēmumiem. Ilgtermiņā piegāde pēc pieprasījuma var mainīt patērētāju uzvedību. Tāpat varētu tikt ietekmēta preču atgriešanas nozare. Robotus iespējams izsaukt izmantojot mobilo aplikāciju, tādējādi nodrošinot piegādi jebkurā diennakts laikā.
„Mēs esam priecīgi apciemot Rīgu, lai izmēģinātu mūsu piegādes robotus un novērotu sabiedrības reakciju un viedokļus. Šobrīd mēs izmēģinām savus robotus dažādās pilsētās un, mūsuprāt, Rīga būtu lieliski piemērota ilgtermiņa Starship Technologies robotu izmēģinājumiem. Mūsu mērķis ir piedāvāt robotus dažādiem Latvijas novadiem pēc pieprasījuma  piegādes pakalpojumiem un pārtikas precēm jau tuvākajā nākotnē,” tā Starship Technologies izpilddirektors Elans Martinsons (Allan Martinson).
2014. gadā Skype līdzdibinātāji Ahti Heinla (Ahti Heinla) un Janus  Frīss (Janus Friis) apvienojās darbam Starship Technologies. Starship Technologies ir Eiropas uzņēmums ar izpētes un attīstības galvenajām mītnēm Igaunijā un biznesa centru Londonā. Šobrīd uzņēmumā strādā 55 darbinieki, bet to skaits ik nedēļu pieaug.
Kopš 2016. gada sākuma Starship Technologies roboti tiek testēti ASV, Apvienotajā Karalistē, Igaunijā un deviņās citās valstīs. Kopš šī gada jūlija ir palaistas vairākas pilotprogrammas sadarbībā ar komerciāliem partneriem, lai izmēģinātu robotus un to piegādes platformas Eiropā un ASV kā, piemēram, Londonā, Diseldorfā, Hamburgā, Bernē.
Jau šobrīd projekts strauji attīstās, proti, Mercedes Benz sadarbībā ar Starship Technologies ir radījis unikālu mikroautobusa prototipu, kas tajā ļauj pārvadāt līdz pat astoņiem robotiem. Tā pamatā ir koncepts, ka mikroautobuss nogādā robotus uz konkrētu mikrorajonu, kur tie var piegādāt preces un pasūtījumus. Mercedes Benz piegādes mikroautobusi, kas pārvadā Starship piegādes robotus, varētu kļūt par nākotnes piegādes sistēmu.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In IT sasniegumi, bizness
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…