4. jūlijs, 2016

Vai nospiežot “delete”, mēs tiešām izdzēšam visu?

 

Ikvienam viedtālruņos, planšetdatoros un datoros ir mums svarīga un reizēm arī personīga informācija. Vai tā ir personīga informācija, kas attiecas tikai uz mums, vai tie ir ar darbu saistīti faili, mēs tomēr nevēlamies, lai kāds to redzētu vai iegūtu savā īpašumā. Bet vai izdzēšot šo failu un iztukšojot atkritni, šis fails ir zudis uz mūžiem? 
Saskaņā ar datu atgūšanas eksperta Roba Vintera (Rob Winter) teikto, nospiežot “delete” jeb “dzēst” mēs atbrīvojamies tikai no satura, apmēram, kā izplēšot vienu lapu no grāmatas. Visa pārējā grāmatas nodaļa paliek neskarta. Tāpat ir ar konkrēto failu. Konkrētais fails nekur nepazūd un jebkuram speciālistam, atjaunot šo “pazudušo” failu būtu tīrais nieks. 
Vinteru un viņa komandu bieži vien aicina dažādi uzņēmumi, lai tie atjaunotu izdzēstus datus vai atgūtu datus no fiziski bojātām ierīcēm. 
Zemāk redzamajos video materiālos apskatāms, kā Dallas Kempbels (Dallas Campbell) un Džems Stenfilds (Jem Stanfield) no seriāla “Bang Goes The Theory“, dažādos veidos – dedzinot, mētājot un visādi citādi – cenšas sabojāt datus, kas atrodas cietajos diskos un atmiņas kartēs. 

Ir grūti noticēt, ka jebkāda spētu izdzīvot pēc šādiem triecieniem, taču nākamajā video materiālā redzams, cik daudz informācijas (gan patīkamas, gan ne tik ļoti) Vinters spēja atjaunot. 

Šādas kompānijas, kas piedāvā datu atjaunošanas pakalpojumus, ir kļuvušas ļoti populāras. Pēc 2003. gada 1. februāra  kosmosa kuģa Kolumbija traģēdijas (atgriežoties Zemes atmosfērā eksplodēja daudzkārt izmantojamais kosmosa kuģis Columbia, kas atgriezās no Starptautiskās kosmosa stacijas), speciālistiem izdevās atjaunot 99% no zudušajiem Seagate drive failiem. 
Tādēļ atcerieties, ka izdzēšot failus, tie nekur nepazūd!
Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda