Sākums Programmatūra Vai nospiežot "delete", mēs tiešām izdzēšam visu?

Vai nospiežot "delete", mēs tiešām izdzēšam visu?

1 minūtes lasīšanai

 

Ikvienam viedtālruņos, planšetdatoros un datoros ir mums svarīga un reizēm arī personīga . Vai tā ir personīga informācija, kas attiecas tikai uz mums, vai tie ir ar darbu saistīti faili, mēs tomēr nevēlamies, lai kāds to redzētu vai iegūtu savā īpašumā. Bet vai izdzēšot šo failu un iztukšojot atkritni, šis fails ir zudis uz mūžiem? 
Saskaņā ar datu atgūšanas eksperta Roba Vintera (Rob Winter) teikto, nospiežot “delete” jeb “dzēst” mēs atbrīvojamies tikai no satura, apmēram, kā izplēšot vienu lapu no grāmatas. pārējā grāmatas nodaļa paliek neskarta. Tāpat ir ar konkrēto failu. Konkrētais fails nekur nepazūd un jebkuram speciālistam, atjaunot šo “pazudušo” failu būtu tīrais nieks. 
Vinteru un viņa komandu bieži vien aicina dažādi , lai tie atjaunotu izdzēstus datus vai atgūtu datus no fiziski bojātām ierīcēm. 
Zemāk redzamajos materiālos apskatāms, kā Dallas Kempbels (Dallas Campbell) un Džems Stenfilds (Jem Stanfield) no BBC seriāla “Bang Goes The Theory“, dažādos veidos – dedzinot, mētājot un visādi citādi – cenšas sabojāt datus, kas atrodas cietajos diskos un atmiņas kartēs. 

Ir grūti noticēt, ka jebkāda tehnika spētu izdzīvot pēc šādiem triecieniem, taču nākamajā video materiālā redzams, cik daudz informācijas (gan patīkamas, gan ne tik ļoti) Vinters spēja atjaunot. 

Šādas kompānijas, kas piedāvā datu atjaunošanas pakalpojumus, ir kļuvušas ļoti populāras. Pēc 2003. gada 1. februāra  kosmosa kuģa Kolumbija traģēdijas (atgriežoties Zemes atmosfērā eksplodēja daudzkārt izmantojamais kosmosa kuģis Columbia, kas atgriezās no Starptautiskās kosmosa stacijas), speciālistiem izdevās atjaunot 99% no zudušajiem Seagate drive failiem. 
Tādēļ atcerieties, ka izdzēšot failus, tie nekur nepazūd!
Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Programmatūra
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Tet līdz 2030. gadam plāno pāriet uz atjaunīgās elektroenerģijas izmantošanu pašpatēriņam

tet 2023. gadā sasniedzis uzņēmumam uzstādītos ilgtspējas mērķus – ir uzlabota digitālās v…