26. maijs, 2016

Investējot trīs miljonus eiro, Latvijā radīta jauna revolucionāra bezvadu interneta sistēma mājas vajadzībām

Starptautiskā tehnoloģiju uzņēmuma “Ubiquiti Networks” (UBNT) izveidotais patērētāju produktu izpētes centrs Latvijā gada laikā radījis revolucionāru bezvadu interneta sistēmu mājas vajadzībām, pastāstīja UBNT pārstāvniecības Latvijā vadītājs Kristaps Rikāns.

Latvijas inženieru radītā interneta sistēma “Amplifi” ir paredzēta lietošanai mājās, nodrošinot jaudīgu un stabilu interneta pieslēgumu arī tad, ja tiek lietots daudz viedierīču. Sistēmas izstrādē investēti trīs miljoni eiro, un tā nule ir kļuvusi pieejama iepriekšējā pasūtīšanā.

“Mūsu mājās aizvien vairāk parādās ierīces, kurām vajag stabilu un ātru interneta pieslēgumu, taču – jo vairāk ierīču tiek pieslēgtas rūterim, jo lēnāks tas kļūst. “Amplifi” risina tā dēvēto “pudeles kakla” problēmu un vienlaikus būtiski paplašina rādiusu, kurā pieejams pastāvīgs un ātrs bezvadu internets. Faktiski mājās kļūst iespējama tāda kvalitātes datu apraide, kāda parasti ir pieejama tikai uzņēmumiem, kas izmanto lieljaudas risinājumus,” skaidroja Rikāns.

UBNT, kuras vērtība tiek lēsta aptuveni trīs miljardi ASV dolāru, līdz šim fokusējās uz lieljaudas apraides risinājumiem biznesam. Taču 2014.gadā, nodibinot pirmo patērētāju produktu izpētes centru Latvijā “U Labs”, uzņēmums sāka virzību uz risinājumu mājas lietošanai izstrādi un ražošanu. “Amplifi” ir pirmais UBNT produkts lietošanai mājās.

Pašlaik UBNT izpētes centrā Latvijā strādā vairāk nekā 30 inženieru, un plānots, ka centrs turpinās paplašināties.

“Esmu pārliecināts, ka “Amplifi”, kurā apvienots labākais un jaudīgākais no “Ubiquiti” risinājumiem biznesam, būs iespaidīgākā tehnoloģija, kas radīta mājas vajadzībām. Katra sīkākā šīs sistēmas detaļa, sākot no industriālā dizaina un jaunākajām antenu tehnoloģijām, beidzot ar “plug-n-play” instalācijas iespēju, tika izstrādāta domājot patērētāju,” uzsvēra UBNT dibinātājs un vadītājs Roberts Pera.

“Amplifi” pamata sistēmu veido centrālais rūteris, pārnēsājami datu signāla pastiprinātāji un mobilā lietotne, kas nodrošina sistēmas centralizētu vadību.

“Mēs visi zinām, ka rūteris ir kaut kas tāds, ko mājās gribas paslēpt, taču “Amplifi” ir izstrādāts tā, lai to varētu rādīt ar lepnumu. Piemēram, centrālās ierīces vadībai ir iestrādāts augstas izšķirtspējas skārienjutīgs ekrāns,” piebilst Rikāns.

Vērtējot funkcionalitāti, “Amplifi” ir kas vairāk nekā rūteris. Tajā iestrādātas spēcīgas antenas, kas nodrošina apraidi plašā rādiusā, kas ir būtiski, ja ir liels dzīvoklis vai māja, kā arī integrēts jaunākais apraides standarts, kas nodrošina maksimālu datu pārraides ātrumu.

Centrālo “Amplifi” ierīci papildina pārnēsājami datu signāla pastiprinātāji, kuros ir iebūvētas īpaši spēcīgas datu apraides antenas un kurus var izvietot jebkur, kur vien ir pieejams elektrības kontakts.

Sistēmu papildina “Amplifi” mobilā lietotne, kas ļauj tās vienkāršu ierīkošanu un vadību. “Tā nodrošina automātisku programmatūras atjaunināšanu, iespēju sekot līdzi veiktspējai, kā arī tam, kurš lieto konkrēto mājas tīklu. Vēl vairāk – ar šīs lietotnes palīdzību lietotājs var ērti izveidot un kontrolēt “viesu” piekļuves, kas ir būtiski datu drošībai,” skaidroja Rikāns.

“Amplifi” sistēmai ir pieejami trīs modeļi – “Amplifi”, “Amplifi LR” (Super Long Range) un “Amplifi HD” (High Density), attiecīgi arī trīs cenu kategorijas – 199 ASV dolāri, 299 ASV dolāri un 349 ASV dolāri.

“Ubiquiti Networks” (UBNT) ir 2005.gadā Sanhosē, Kalifornijā, ASV dibināta kompānija, kas ražo komunikāciju tehnoloģijas. Tās pamatlicējs un vadītājs ir Roberts Pera, kura karjera tehnoloģiju jomā aizsākās kompānijā “ Inc”.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Avatar for Tas pats Jānis
Tas pats Jānis - 27. maijs, 2016 Atbildēt

Tiem, kas neko nesajēdz par wifi, ragad ir iespēja iegādāties ultradārgu wifi rūteri. Glauni!

Avatar for Alex
Alex - 27. maijs, 2016 Atbildēt

Nezinu, kas 60€ dārgam mikrotik rūterim vēderā, bet bez problēmām ar to visu tiek galā.

  Avatar for Tas pats Jānis
  Tas pats Jānis - 27. maijs, 2016 Atbildēt

  Nu, Ubnt vienkārši cenšas kautkā iekarot tirgu jo ar pašreizējiem tigotājiem viņiem nekas nespīd to īpatnējās attieksmes dēļ…
  Mikrotik Hap Lite AC vairāk kā pietiek normālam mājoklim.

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

 • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
 • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
 • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
 • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
 • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
 • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
 • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

 • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda