Sākums Internets Investējot trīs miljonus eiro, Latvijā radīta jauna revolucionāra bezvadu interneta sistēma mājas vajadzībām

Investējot trīs miljonus eiro, Latvijā radīta jauna revolucionāra bezvadu interneta sistēma mājas vajadzībām

4 minūtes lasīšanai

Starptautiskā bezvadu tehnoloģiju uzņēmuma “Ubiquiti Networks” (UBNT) izveidotais patērētāju produktu izpētes centrs Latvijā gada laikā radījis revolucionāru bezvadu interneta sistēmu mājas vajadzībām, pastāstīja UBNT pārstāvniecības Latvijā Kristaps Rikāns.

Latvijas inženieru radītā bezvadu interneta sistēma “Amplifi” ir paredzēta lietošanai mājās, nodrošinot jaudīgu un stabilu interneta pieslēgumu arī tad, ja tiek lietots daudz viedierīču. Sistēmas izstrādē investēti trīs miljoni eiro, un tā nule ir kļuvusi pieejama iepriekšējā pasūtīšanā.

“Mūsu mājās aizvien vairāk parādās , kurām vajag stabilu un ātru bezvadu interneta pieslēgumu, taču – jo vairāk ierīču tiek pieslēgtas rūterim, jo lēnāks tas kļūst. “Amplifi” risina tā dēvēto “pudeles kakla” problēmu un vienlaikus būtiski paplašina rādiusu, kurā pieejams pastāvīgs un ātrs bezvadu internets. Faktiski mājās kļūst iespējama tāda kvalitātes datu apraide, kāda parasti ir pieejama tikai uzņēmumiem, kas izmanto lieljaudas risinājumus,” skaidroja Rikāns.

UBNT, kuras vērtība tiek lēsta aptuveni trīs miljardi dolāru, līdz šim fokusējās uz lieljaudas bezvadu apraides risinājumiem biznesam. Taču 2014.gadā, nodibinot pirmo patērētāju produktu izpētes centru Latvijā “U Labs”, sāka virzību uz risinājumu mājas lietošanai izstrādi un ražošanu. “Amplifi” ir pirmais UBNT lietošanai mājās.

Pašlaik UBNT izpētes centrā Latvijā strādā vairāk nekā 30 inženieru, un plānots, ka centrs turpinās paplašināties.

“Esmu pārliecināts, ka “Amplifi”, kurā apvienots labākais un jaudīgākais no “Ubiquiti” risinājumiem biznesam, būs iespaidīgākā bezvadu tehnoloģija, kas radīta mājas vajadzībām. Katra sīkākā šīs sistēmas detaļa, sākot no industriālā dizaina un jaunākajām antenu tehnoloģijām, beidzot ar “plug-n-play” instalācijas iespēju, tika izstrādāta domājot patērētāju,” uzsvēra UBNT dibinātājs un vadītājs Roberts Pera.

“Amplifi” pamata sistēmu veido centrālais , pārnēsājami bezvadu datu signāla pastiprinātāji un mobilā lietotne, kas nodrošina sistēmas centralizētu vadību.

“Mēs visi zinām, ka rūteris ir kaut kas tāds, ko mājās gribas paslēpt, taču “Amplifi” ir izstrādāts tā, lai to varētu rādīt ar lepnumu. Piemēram, centrālās ierīces vadībai ir iestrādāts augstas izšķirtspējas skārienjutīgs ekrāns,” piebilst Rikāns.

Vērtējot funkcionalitāti, “Amplifi” ir kas vairāk nekā rūteris. Tajā iestrādātas spēcīgas antenas, kas nodrošina apraidi plašā rādiusā, kas ir būtiski, ja ir liels dzīvoklis vai māja, kā arī integrēts jaunākais bezvadu apraides standarts, kas nodrošina maksimālu datu pārraides ātrumu.

Centrālo “Amplifi” ierīci papildina pārnēsājami bezvadu datu signāla pastiprinātāji, kuros ir iebūvētas īpaši spēcīgas datu apraides antenas un kurus var izvietot jebkur, kur vien ir pieejams elektrības kontakts.

Sistēmu papildina “Amplifi” mobilā lietotne, kas ļauj tās vienkāršu ierīkošanu un vadību. “Tā nodrošina automātisku programmatūras atjaunināšanu, iespēju sekot līdzi veiktspējai, kā arī tam, kurš lieto konkrēto mājas tīklu. Vēl vairāk – ar šīs lietotnes palīdzību lietotājs var ērti izveidot un kontrolēt “viesu” piekļuves, kas ir būtiski datu drošībai,” skaidroja Rikāns.

“Amplifi” sistēmai ir pieejami trīs modeļi – “Amplifi”, “Amplifi LR” (Super Long Range) un “Amplifi HD” (High Density), attiecīgi arī trīs cenu kategorijas – 199 ASV dolāri, 299 ASV dolāri un 349 ASV dolāri.

“Ubiquiti Networks” (UBNT) ir 2005.gadā Sanhosē, Kalifornijā, ASV dibināta kompānija, kas ražo bezvadu komunikāciju tehnoloģijas. Tās pamatlicējs un vadītājs ir Roberts Pera, kura karjera tehnoloģiju jomā aizsākās kompānijā “Apple Inc”.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Internets

3 komentārs

 1. Avatar for Tas pats Jānis

  Tas pats Jānis

  27. maijs, 2016 at 09:42

  Tiem, kas neko nesajēdz par wifi, ragad ir iespēja iegādāties ultradārgu wifi rūteri. Glauni!

 2. Avatar for Alex

  Alex

  27. maijs, 2016 at 10:02

  Nezinu, kas 60€ dārgam mikrotik rūterim vēderā, bet bez problēmām ar to visu tiek galā.

  • Avatar for Tas pats Jānis

   Tas pats Jānis

   27. maijs, 2016 at 21:04

   Nu, Ubnt vienkārši cenšas kautkā iekarot tirgu jo ar pašreizējiem tigotājiem viņiem nekas nespīd to īpatnējās attieksmes dēļ…
   Mikrotik Hap Lite AC vairāk kā pietiek normālam mājoklim.

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Tet līdz 2030. gadam plāno pāriet uz atjaunīgās elektroenerģijas izmantošanu pašpatēriņam

tet 2023. gadā sasniedzis uzņēmumam uzstādītos ilgtspējas mērķus – ir uzlabota digitālās v…