29. septembris, 2017

''Tele2'' pēta jaunus frekvenču diapazonus izmantošanai mobilajos sakaros

Šobrīd, kad pasaulē joprojām diskutē par to, kāds būs standarts un tam piekrītošais frekvenču spektrs, Latvijas vadošais mobilo sakaru operators “Tele2” turpina palielināt tīkla jaudu, nodrošinot ātrāko mobilo internetu. Vasaras izskaņā “Tele2” sadarbībā ar frekvenču uzraugu VAS “Elektroniskie sakari” (VASES) veica vairākus testus ar tīkla iekārtām jaunā, šobrīd mobilo sakaru jomā vēl neapgūtā 700 MHz frekvencē. Jāatzīmē, ka 700 MHz diapazons nākotnē varētu kļūt arī par vienu no tīklam atvēlētajiem frekvenču diapazoniem.
“Tele2” sadarbībā ar VASES veiktie pētījumi atklāj, ka 700 MHz frekvenču spektrs spēj lieliski kalpot mobilajos sakaros:

 • telekomunikāciju iekārtu ražotāji jau spēj piedāvāt telekomunikāciju iekārtas šim spektram;
 • 700 MHz iedarbināšana bāzes stacijā, kur jau darbojas 800 MHz iekārtas, nerada savstarpējus traucējumus;
 • 700 MHz spēj lieliski risināt papildu kapacitātes vajadzības esošajās bāzes stacijās;
 • jau šobrīd katram piektajam “Tele2” klientam rokās ir mobilā iekārta, kas spēj strādāt 700 MHz frekvencē, kas norāda uz lietotāju ierīču gatavību šim frekvenču spektram;
 • 700 MHz veidotais pārklājums ir līdzvērtīgs 800 MHz veidotajam pārklājumam.

VASES speciālisti uzskata: “Agrīna pētījumu un mērījumu veikšana ir ļoti nozīmīga, jo skaidri uzrāda priekšrocības un ieguvumus, ko mobilo sakaru operatori var ņemt vērā, plānojot priekšdarbus sakaru sistēmu lietošanai 700 MHz pēc šīs joslas atbrīvošanas no televīzijas apraides. Testu rezultāti sniedz frekvenču spektra pārvaldītājiem vērtīgas atbildes gan par mobilo sakaru sistēmu darbības savstarpēju ietekmi, gan arī par mobilo sakaru sistēmu un televīzijas apraides saderību.”
“Nodrošinot ātrāko internetu un plašāko 4G tīkla pārklājumu valstī, ko pierāda SPRK mērījumi, mēs neapstājamies un turpinām uzlabot sniegto pakalpojumu kvalitāti, kas sevī ietver arī jaunu virzienu izpēti. 700 MHz spektrs šajā ziņā ir īpaši interesants, jo šeit būtu iespējams nodrošināt klientiem labāku mobilo sakaru lietošanas pieredzi iekštelpās. Teritorijas pārklājums, ko viena šāda bāzes stacija spēj nodrošināt, ir salīdzināms ar esošo izbūvēto 800 MHz pārklājumu vienā bāzes stacijā,” stāsta “Tele2” Tehniskā direktore Līga Krūmiņa.  

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

 • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
 • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
 • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
 • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
 • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
 • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
 • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

 • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda