Sākums Sakaru pakalpojumi ''Tele2'' pēta jaunus frekvenču diapazonus izmantošanai mobilajos sakaros

''Tele2'' pēta jaunus frekvenču diapazonus izmantošanai mobilajos sakaros

2 minūtes lasīšanai

Šobrīd, kad pasaulē joprojām diskutē par to, kāds būs 5G standarts un tam piekrītošais frekvenču spektrs, Latvijas vadošais mobilo sakaru operators “Tele2” turpina palielināt 4G tīkla jaudu, nodrošinot ātrāko mobilo internetu. Vasaras izskaņā “Tele2” sadarbībā ar valsts frekvenču uzraugu VAS “Elektroniskie sakari” (VASES) veica vairākus testus ar tīkla iekārtām jaunā, šobrīd mobilo sakaru jomā vēl neapgūtā 700 MHz frekvencē. Jāatzīmē, ka 700 MHz diapazons nākotnē varētu kļūt arī par vienu no 5G tīklam atvēlētajiem frekvenču diapazoniem.
“Tele2” sadarbībā ar VASES veiktie pētījumi atklāj, ka 700 MHz frekvenču spektrs spēj lieliski kalpot mobilajos sakaros:

  • telekomunikāciju iekārtu ražotāji jau spēj piedāvāt telekomunikāciju iekārtas šim spektram;
  • 700 MHz iedarbināšana bāzes stacijā, kur jau darbojas 4G 800 MHz iekārtas, nerada savstarpējus traucējumus;
  • 700 MHz spēj lieliski risināt papildu kapacitātes vajadzības esošajās bāzes stacijās;
  • jau šobrīd katram piektajam “Tele2” klientam rokās ir mobilā iekārta, kas spēj strādāt 700 MHz frekvencē, kas norāda uz lietotāju ierīču gatavību šim frekvenču spektram;
  • 700 MHz veidotais pārklājums ir līdzvērtīgs 800 MHz veidotajam pārklājumam.

VASES speciālisti uzskata: “Agrīna pētījumu un mērījumu veikšana ir ļoti nozīmīga, jo skaidri uzrāda priekšrocības un ieguvumus, ko mobilo sakaru operatori var ņemt vērā, plānojot priekšdarbus sakaru sistēmu lietošanai 700 MHz pēc šīs joslas atbrīvošanas no televīzijas apraides. Testu rezultāti sniedz frekvenču spektra pārvaldītājiem vērtīgas atbildes gan par mobilo sakaru sistēmu darbības savstarpēju ietekmi, gan arī par mobilo sakaru sistēmu un televīzijas apraides saderību.”
“Nodrošinot ātrāko 4G internetu un plašāko 4G tīkla pārklājumu valstī, ko pierāda SPRK mērījumi, mēs neapstājamies un turpinām uzlabot sniegto pakalpojumu kvalitāti, kas sevī ietver arī jaunu virzienu izpēti. 700 MHz spektrs šajā ziņā ir īpaši interesants, jo šeit būtu iespējams nodrošināt klientiem labāku mobilo sakaru lietošanas pieredzi iekštelpās. Teritorijas pārklājums, ko viena šāda bāzes stacija spēj nodrošināt, ir salīdzināms ar esošo izbūvēto 800 MHz pārklājumu vienā bāzes stacijā,” stāsta “Tele2” Tehniskā direktore Līga Krūmiņa.  

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Sakaru pakalpojumi
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

No šī gada 1. jūlija Bite Latvija sāks piedāvāt optisko internetu, izmantojot Baltcom infrastruktūru

2024. gada 1. jūlijā tiks pabeigta “Bite Latvija” un “Baltcom” apvienošana, kā rezultātā “…