10. februāris, 2017

”Wikipedia” savam saturam aizliedz izmantot ”Dailymail” resursus

Pasaulē lielākā virtuālā interneta enciklopēdija Wikipedia savos rakstos turpmāk aizliegs izmantot Dailymail resursus. saturu veido interneta lietotāju informatīvie raksti, un tie principā drīkst tur nonākt tikai tad, ja ņemta no uzticamiem resursiem, kas gan bieži vien nenotiek.

Kompānija uzsākusi cīņu ar nepatiesas informācijas sniedzējiem un veikusi visai radikālu soli, neļaujot rakstus balstīt uz sniegto informāciju. Uzņēmuma pārstāvji pārliecinoši pauda, ka Dailymail ir neuzticams resurss, no kura nevar smelties patiesu informāciju. Dailymail pēc darbinieku domām īpaši nepārbauda faktu ticamību un mēdz pat safabricēt. Uzņēmums gan atzīst, ka dažkārt mēdz būt arī izņēmumi, turklāt agrākie portāla raksti bijuši noderīgi.

saturā ir atrodami aptuveni 12 tūkstoši rakstu, kuru ir paņemta no Dailymail. apņēmusies tos visus vai nu izdzēst, vai arī rediģēt, ņemot informāciju no uzticamām vietnēm.

Dailymail kļuva par pirmo interneta vietni, kas tiks aizliegta satura radīšanai. Interesanti, ka, piemēram, Krievijas valdības vadītā propagandas vietne Russian Today nav saņēmusi nekādus aizliegumus un drīkst tikt izmantota kā resurss. gan taisnojās, ka kompānijai nav favorītu un cīņa ar neuzticamas informācijas sniedzējiem turpināsies.

Resursi: https://www.engadget.com

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda