10. februāris, 2017

”Wikipedia” savam saturam aizliedz izmantot ”Dailymail” resursus

Pasaulē lielākā virtuālā interneta enciklopēdija Wikipedia savos rakstos turpmāk aizliegs izmantot Dailymail resursus. saturu veido interneta lietotāju informatīvie raksti, un tie principā drīkst tur nonākt tikai tad, ja ņemta no uzticamiem resursiem, kas gan bieži vien nenotiek.

Kompānija uzsākusi cīņu ar nepatiesas informācijas sniedzējiem un veikusi visai radikālu soli, neļaujot rakstus balstīt uz sniegto informāciju. Uzņēmuma pārstāvji pārliecinoši pauda, ka Dailymail ir neuzticams resurss, no kura nevar smelties patiesu informāciju. Dailymail pēc darbinieku domām īpaši nepārbauda faktu ticamību un mēdz ziņas pat safabricēt. gan atzīst, ka dažkārt mēdz būt arī izņēmumi, turklāt agrākie portāla raksti bijuši noderīgi.

saturā ir atrodami aptuveni 12 tūkstoši rakstu, kuru ir paņemta no Dailymail. apņēmusies tos visus vai nu izdzēst, vai arī rediģēt, ņemot informāciju no uzticamām vietnēm.

Dailymail kļuva par pirmo interneta vietni, kas tiks aizliegta satura radīšanai. Interesanti, ka, piemēram, Krievijas valdības vadītā propagandas vietne Russian Today nav saņēmusi nekādus aizliegumus un drīkst tikt izmantota kā resurss. gan taisnojās, ka kompānijai nav favorītu un cīņa ar neuzticamas informācijas sniedzējiem turpināsies.

Resursi: https://www.engadget.com

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda