Sākums Programmatūra 5 interesantākie pēdējā laika izgudrojumi

5 interesantākie pēdējā laika izgudrojumi

4 minūtes lasīšanai

Katru dienu pasaulē tiek izgudrotas simtiem dažādas inovācijas. Šajā rakstā aplūkosim pašus nesenākos izgudrojumus. Ierīce, kas ļauj pārvērst kaķu ņaudēšanu cilvēku valodā, cimdi, kas pārvērš zīmju valodu vārdos, lidojošie augi un citas aizraujošas lietas, kuras ir interesantas un noteikti spēs iekarot cilvēku sirdis.  
Screen Shot 2016-05-05 at 15.29.58
Catterbox izgudrotāji ir pārliecināti – ja cilvēki spēs saprast kaķus, viņi sapratīs, cik patiesībā lieliski viņi ir. Mūsdienu pētījumi parāda, ka kaķi ņaud tikai tad, kad vēršas pie cilvēka. Viens ar otru viņi sazinās citādām metodēm. Catterbox izveidotāji ir izanalizējuši tūkstošiem kaķu skaņas un izveidojuši programmu, kas pārvērš ņaudēšanu cilvēkiem saprotamā valodā. Tiklīdz kaķis ņaud, kakla apsējs nodod ziņu mūsu mobilajam telefonam, kurš šifrē iegūtos datus un pārvērš tos cilvēka valodā. Kā noskaidroja Cred24, pagaidām šī programma darbojas tikai angļu valodā, bet tā izveidotāji  tic, ka nākotnē tas tiks piedāvāts arī citās valodās. Pagaidām gan nav zināms, kad šo ierīci varēs iegādāties un cik tā maksās, tomēr pavisam drīz šī informācija parādīšoties viņu mājaslapā.

Cimdi, kas pārvērš zīmju valodu vārdos
Screen Shot 2016-05-05 at 15.30.07
Divi puiši no ASV ir izgudrojuši pirkstaiņus, kuri palīdzēs mēmiem cilvēkiem palīdzēs sazināties ar tiem, kuri nepārzina zīmju valodu. Ierīce izskaitļo roku pozīciju un žestus,un pēc tam šo informāciju ar Bluetooth palīdzību nodod tālāk datoram. Tālāk ar speciālu algoritmu palīdzību programma analizē iegūtos datus un ar datu bāzes palīdzību pārvērš tos skaņās.
Screen Shot 2016-05-05 at 15.30.14
Šīs ierīces izgudrotāji nepretendē uz milzīgiem lauriem, jo šādas ierīces jau ir izveidotas, tikai tām ir vairākas nepilnības. Tomēr daudzas no šīm ierīcēm ir izstrādātas tā, ka tās apklāj visas rokas vai pat visu ķermeni, kas attiecīgi nepadara tās kompaktas. Savukārt šo divu puišu radītie cimdi ir ļoti kompakti, un tos bez problēmām var ielikt kabatā, tādā veidā izmantojot kā ikdienas aksesuāru. Viņi jau saņēmuši 10 tūkstošus dolāru par šo ideju – tagad atliek tikai izveidot prototipu un izlikt to pārdošanā.

Pudele no ūdenszālēm
Cilvēce ikdienā patērē ļoti daudz dzērienu, kuri iepakoti plastmasas pudelēs. Tikai retais aizdomājas par to, kas notiek ar tukšajām pudelēm pēc tam. Ar tām īstenībā nekas nenotiek. Plastikāts sadalās desmitiem un simtiem gadu garumā. Students no Īslandes zina, kā atrisināt šo problēmu. Viņš ir radījis neparastu pudeli no ūdensaugiem. Viņa mērķis bija samazināt plastamasas pudeles dzīves ciklu. Viņš nolēma izveidot pudeli no agara, kas ir ūdenszāles, kas sastopamas Melnajā jūrā, Baltajā jūrā un Klusajā okeānā. Tas tiek izmantots arī kā želantīns. Pudele ieņem formu tikai tad, kad tajā tiek iepildīts ūdens. Attiecīgi, kad tā ir tukša, tā pamazām saplok dabiskos apstākļos. Šo pudeli pat iespējams apēst, jo tā nav kaitīga veselībai.
Screen Shot 2016-05-05 at 15.30.23
Lidojošie augi 
Screen Shot 2016-05-05 at 15.30.29
Ikviena lieta kļūst interesantāka, ja tā prot lidot.  Bonsai koks nav izņēmums. Kickstarter projekts “Air Bonsai” apvieno magenētisko levitāciju un mājas augu audzēšanu. Viss brīnums slēpjas magnētiskajā bumbiņā, kas būs kā auga mājiņa. Tā lidos un rotēs 2 cm augstumā virs enerģijas bāzes. Šādas sistēmas iegādei jārēķinās ar 270 dolāriem. Komplektā ietilpst spilventiņš un kastīte, kā arī nosūtīšanas izmaksas. Šajā komplektā neietilpst pats augs – tas jāiegādājas pašam.

Kurpes, kuras maina savu izskatu 
Screen Shot 2016-05-05 at 15.30.34
Ja Tu pērc apavus, lai neatpaliktu no modes, tagad ir izdomāts risinājums, kas palīdzēs ietaupīt naudu. ShiftWear – botes ar krāsainu displeju no elektroniskā papīra, kas izvietots sānos. Lai mainītu kurpju izskatu, būs nepieciešama mobilā aplikācija, kas ļaus izvēlēties kādu no dizainiem. Displejs varēs parādīt arī animācijas. Šīs kurpes nepatērēs daudz elektrības, ja izmantosi statiskās bildes. Šīs tehnoloģijas izgudrotājs paredz arī izveidot inovāciju, kas ļaus uzlādēt kurpes staigājot.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Programmatūra
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Krāpnieki LMT vārdā izsūta viltus ziņas

Aktivizējušies krāpnieki, kas mobilo sakaru operatora SIA “Latvijas mobilais telefon…