6. jūlijs, 2016

Atklāta kaitīgā programmatūra, kas inficējusi vairāk nekā 10 miljonus Android ierīču

Attīstoties viedtālruņiem, tie ieguvuši hakeru interesi. Īpaši populāras ļaundaru lokā ir darbinātās ierīces.
Lai arī drošības apsvērumu dēļ viedtālruņu lietotājiem ieteikts lejupielādēt tikai no oficiālajiem aplikāciju veikaliem, tomēr nereti par šo drošības punktu tiek aizmirsts. Ķīnā izstrādātā kaitīgā programmatūra Hummingbird ir inficējusi vairāk nekā 10 miljonus ierīču.
malware
Tikko kā uzinstalēta aplikācija, kas satur Hummingbird kodu, tā cenšas iegūt kontroli par viedtālruni, ja ar pirmo mēģinājumu tas neizdodas, lietotājam tiek parādīts paziņojums par programmatūras jauninājumu, lai ar viltu iegūtu tiesības.
Hummingbird saviem izstrādātājiem katru mēnesi nopelna aptuveni 300 tūkstošus dolāru, jo piespiedu kārtā lejupielādē dažādas aplikācijas, kā arī klikšķina uz reklāmām. Jāpiezīmē, ka ar šādiem automātiskajiem klikšķiem tiek apkrāpti arī reklāmdevēji.
Tiek ziņots, ka aiz Hummingbird stāv miljonus vērtā Ķīnas kompānija Yingmob, kura sevi pozicionē kā reklāmas analītikas speciālistus,

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda