6. jūlijs, 2016

Atklāta kaitīgā programmatūra, kas inficējusi vairāk nekā 10 miljonus Android ierīču

Attīstoties viedtālruņiem, tie ieguvuši hakeru interesi. Īpaši populāras ļaundaru lokā ir darbinātās ierīces.
Lai arī drošības apsvērumu dēļ viedtālruņu lietotājiem ieteikts lejupielādēt tikai no oficiālajiem aplikāciju veikaliem, tomēr nereti par šo drošības punktu tiek aizmirsts. Ķīnā izstrādātā Hummingbird ir inficējusi vairāk nekā 10 miljonus ierīču.
malware
Tikko kā uzinstalēta aplikācija, kas satur Hummingbird kodu, tā cenšas iegūt kontroli par viedtālruni, ja ar pirmo mēģinājumu tas neizdodas, lietotājam tiek parādīts paziņojums par programmatūras jauninājumu, lai ar viltu iegūtu tiesības.
Hummingbird saviem izstrādātājiem katru mēnesi nopelna aptuveni 300 tūkstošus dolāru, jo piespiedu kārtā lejupielādē dažādas aplikācijas, kā arī klikšķina uz reklāmām. Jāpiezīmē, ka ar šādiem automātiskajiem klikšķiem tiek apkrāpti arī reklāmdevēji.
Tiek ziņots, ka aiz Hummingbird stāv miljonus vērtā Ķīnas kompānija Yingmob, kura sevi pozicionē kā reklāmas analītikas speciālistus,

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda