20. oktobris, 2015

eScan: „Stārtapi“ nepietiekoši rūpējas par datu drošību

Iesācējuzņēmumu, dēvējamu arī par “stārtapiem” (angl. – “startup”), bums biznesa pasaulē nes ne tikai konkurences izaicinājumus – ik dienu dzimst tūkstošiem realizēšanas vērtu ideju – bet arī datu drošības apdraudējumu. Antivīrusu programmu „eScan” radītāji ir novērojuši, ka savu darbību uzsākošie uzņēmumi nepietiekoši rūpējas par savu datu aizsardzību, tādēļ var radīt apdraudējumu gan saviem klientiem, gan biznesa partneriem.

Saprotams, ka jaunajam uzņēmējam ir svarīgi realizēt savu ideju, radīt produktu vai pakalpojumu, tad seko centieni piesaistīt investīcijas un paplašināt klientu loku ar jebkādiem līdzekļiem. Taču, kamēr nauda vēl straumēm neplūst, nākas iztikt ar to, kas ir pieejams: darbam tiek izmantots personīgais dators un viedtālrunis, turklāt bieži vien – arī nelegālā programmatūra.

Investēt programmatūrā ir tas pats, kas investēt pakalpojumu kvalitātē. Vienmēr ir labāk lietot lētāko vai bezmaksas, taču legālo programmatūru, nevis pirātisko dārgas programmatūras versiju. Riskējot ar savu datu drošību, tiek radīts apdraudējumu gan klientiem, gan biznesa partneriem,” norāda “Baltimax” reģiona menedžeris Sergejs Romanovskis, “eScan” pārstāvis Baltijas valstīs.

Kā skaidro “eScan” eksperti, mūsdienu biznesa pasaulē nākas saskarties ar daudz lielāku kiberapdraudējumu nekā agrāk. Vislielāko risku biznesa datu drošībai rada sevišķi agresīvi datorvīrusi, spiegošanas programmas un krāpnieku uzbrukumi. Neapsargātas personālās ierīces, kas tiek izmantotas biznesa lietu kārtošanai, kā arī nepietiekoša uzmanība kiberdrošības nodrošināšanai rada labvēlīgu vidi dažādu ļaunatūru uzbrukumiem.

To, ka biznesa organizācijas nepietiekoši novērtē kiberapdraudējumu nopietnību, pierāda arī apdrošināšanas brokera “Marsh” nesen publiskotā pētījuma “European 2015 Cyber Risk Survey” rezultāti: pat 79% Eiropas uzņēmumu ir tikai vispārējs priekšstats par iespējamo kiberapdraudējumu, tostarp 25% to vērtē kā nepietiekoši svarīgu.

Nav grūti iedomāties, kā cieš biznesa reputācija, ja uzņēmuma darbībai izmantotais dators tiek inficēts ar spiegošanas ļaunatūru, kas zog paroles, citu sensitīvu informāciju un to nodod krāpniekiem,” atzīst S.Romanovskis. Iesācējuzņēmumi tāpēc tiek aicināti ne tikai izmantot legālu programmatūru, bet arī veikt drošības pasākumus: izmantot antivīrusu programmu, veidot mājaslapas ar https protokolu, šifrēt sensitīvos datus, veidot datu rezerves kopijas. Tāpat ieteicams izmantot divu faktoru autentifikāciju, slēdzoties pie uzņēmējdarbībā izmantotajām interneta vietnēm, regulāri mainīt paroles.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda