Sākums Programmatūra IBM rada atmiņu, kura izmainīs visu tehnoloģiju pasauli

IBM rada atmiņu, kura izmainīs visu tehnoloģiju pasauli

4 minūtes lasīšanai

ir spēris milzīgu soli pretī nākotnei, radot fāžu maiņu atmiņu (PCM). Tā ir alternatīva iespēja lēnajai zibatmiņai un dārgajai operatīvajai atmiņai (RAM), kuras pašlaik ir galvenie datu nesēji tehnoloģiju vidē.
IBM pētniekiem ir izdevies atrast veidu, kā vienā šūnā saglabāt 3 reizes vairāk datu. Efektivitātes noslēpums slēpjas temperatūras izmaiņās, kuras rodas informācijas saglabāšanas procesā. Blu-ray diskam tiek pievadīts liels strāvas stiprums, kas to uzsilda. Uzkaršanas procesā mainās materiāla iekšējā forma, kas ļauj informācijai veikli pārvietoties. IBM komanda ir atradusi veidu, kā ne tikai izsekot noklīdušos datus, bet arī kā fiksēt datu pārvietošanās veidus,  tādejādi ļaujot saglabāt nevis vienu, bet jau trīs bitus šūnā.
ibm
PCM ir milzīgs pavērsiens tehnoloģiju attīstībā, jo tā ir daudz ātrākā kā zibatmiņa, bet izmaksas ir līdzvērtīgas operatīvajai atmiņai. “Spēja saglabāt trīs bitus šūnā ir viens no ievērojamākajiem pagriezieniem tālākajā industrijas attīstībā,” ir pārliecināts IBM pētnieks Dr. Haris Pozidis.
“Šīs ir milzīgs lēciens ikdienas datoru un sistēmu lietošanā, kas spēs nodrošināt 70 reizes ātrāku informācijas apmaiņu. To var salīdzināt ar cilvēku, kurš viena vārda vietā varētu lasīt 70 vārdus sekundē. PCM nodrošina lielāku datu apjoma saglabāšanas iespēju un ātrāku to nodošanu cilvēkam,” par atklājuma nozīmi ir pārliecināts IBM vadītājs E. Tanons.
Kā viens no ieguvējiem ir mobilo ierīču nozare, kura varēs nodrošināt nepieredzēti ātru kešatmiņu. “Mobilo telefonu operētājsistēma, kas saglabāta PCM, var sākt darbību jau dažu sekunžu laikā, ” komentē pētnieks Dr. Haris Pozidis. PCM potenciāls ir kļūt par universālu glabāšanas ierīci, kas aizstāj gan RAM, gan zibatmiņu, kā arī tiek lietota SSD atmiņas vietā.
Pētījums vēl tiek attīstīts komerciālajā darbības laukā, kā arī tas konkurē ar citām daudzsološām tehnoloģijām, tomēr IBM pētnieki ir pārliecināti par PCM nozīmi un redz to, kā piemērotāko atmiņas nesēju Watson un citām mākslīgā intelekta programmām.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Programmatūra
Comments are closed.

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Revolut laiž klajā Robo digitālo padomu platformu Latvijā, lai automatizētu ieguldījumus

revolut ir laidusi klajā savu Robo digitālās padomu platformas pakalpojumu Latvijā. Jaunai…