31. maijs, 2016

IBM rada atmiņu, kura izmainīs visu tehnoloģiju pasauli

ir spēris milzīgu soli pretī nākotnei, radot fāžu maiņu atmiņu (PCM). Tā ir alternatīva iespēja lēnajai zibatmiņai un dārgajai operatīvajai atmiņai (RAM), kuras pašlaik ir galvenie datu nesēji tehnoloģiju vidē.
pētniekiem ir izdevies atrast veidu, kā vienā atmiņas šūnā saglabāt 3 reizes vairāk datu. Efektivitātes noslēpums slēpjas temperatūras izmaiņās, kuras rodas informācijas saglabāšanas procesā. Blu-ray diskam tiek pievadīts liels strāvas stiprums, kas to uzsilda. Uzkaršanas procesā mainās materiāla iekšējā forma, kas ļauj informācijai veikli pārvietoties. IBM komanda ir atradusi veidu, kā ne tikai izsekot noklīdušos datus, bet arī kā fiksēt datu pārvietošanās veidus,  tādejādi ļaujot saglabāt nevis vienu, bet jau trīs bitus šūnā.
ibm
PCM ir milzīgs pavērsiens tehnoloģiju attīstībā, jo tā ir daudz ātrākā kā zibatmiņa, bet izmaksas ir līdzvērtīgas operatīvajai atmiņai. “Spēja saglabāt trīs bitus šūnā ir viens no ievērojamākajiem pagriezieniem tālākajā industrijas attīstībā,” ir pārliecināts pētnieks Dr. Haris Pozidis.
“Šīs ir milzīgs lēciens ikdienas datoru un sistēmu lietošanā, kas spēs nodrošināt 70 reizes ātrāku informācijas apmaiņu. To var salīdzināt ar cilvēku, kurš viena vārda vietā varētu lasīt 70 vārdus sekundē. PCM nodrošina lielāku datu apjoma saglabāšanas iespēju un ātrāku to nodošanu cilvēkam,” par atklājuma nozīmi ir pārliecināts E. Tanons.
Kā viens no ieguvējiem ir mobilo ierīču nozare, kura varēs nodrošināt nepieredzēti ātru kešatmiņu. “Mobilo telefonu operētājsistēma, kas saglabāta PCM, var sākt darbību jau dažu sekunžu laikā, ” komentē pētnieks Dr. Haris Pozidis. PCM potenciāls ir kļūt par universālu glabāšanas ierīci, kas aizstāj gan RAM, gan zibatmiņu, kā arī tiek lietota SSD atmiņas vietā.
vēl tiek attīstīts komerciālajā darbības laukā, kā arī tas konkurē ar citām daudzsološām tehnoloģijām, tomēr pētnieki ir pārliecināti par PCM nozīmi un redz to, kā piemērotāko atmiņas nesēju Watson un citām mākslīgā intelekta programmām.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda