31. maijs, 2016

IBM rada atmiņu, kura izmainīs visu tehnoloģiju pasauli

IBM ir spēris milzīgu soli pretī nākotnei, radot fāžu maiņu atmiņu (PCM). Tā ir alternatīva iespēja lēnajai zibatmiņai un dārgajai operatīvajai atmiņai (RAM), kuras pašlaik ir galvenie datu nesēji tehnoloģiju vidē.
IBM pētniekiem ir izdevies atrast veidu, kā vienā šūnā saglabāt 3 reizes vairāk datu. Efektivitātes noslēpums slēpjas temperatūras izmaiņās, kuras rodas informācijas saglabāšanas procesā. Blu-ray diskam tiek pievadīts liels strāvas stiprums, kas to uzsilda. Uzkaršanas procesā mainās materiāla iekšējā forma, kas ļauj informācijai veikli pārvietoties. IBM komanda ir atradusi veidu, kā ne tikai izsekot noklīdušos datus, bet arī kā fiksēt datu pārvietošanās veidus,  tādejādi ļaujot saglabāt nevis vienu, bet jau trīs bitus šūnā.
ibm
PCM ir milzīgs pavērsiens tehnoloģiju attīstībā, jo tā ir daudz ātrākā kā zibatmiņa, bet izmaksas ir līdzvērtīgas operatīvajai atmiņai. “Spēja saglabāt trīs bitus šūnā ir viens no ievērojamākajiem pagriezieniem tālākajā industrijas attīstībā,” ir pārliecināts IBM pētnieks Dr. Haris Pozidis.
“Šīs ir milzīgs lēciens ikdienas datoru un sistēmu lietošanā, kas spēs nodrošināt 70 reizes ātrāku informācijas apmaiņu. To var salīdzināt ar cilvēku, kurš viena vārda vietā varētu lasīt 70 vārdus sekundē. PCM nodrošina lielāku datu apjoma saglabāšanas iespēju un ātrāku to nodošanu cilvēkam,” par atklājuma nozīmi ir pārliecināts IBM vadītājs E. Tanons.
Kā viens no ieguvējiem ir mobilo ierīču nozare, kura varēs nodrošināt nepieredzēti ātru kešatmiņu. “Mobilo telefonu operētājsistēma, kas saglabāta PCM, var sākt darbību jau dažu sekunžu laikā, ” komentē pētnieks Dr. Haris Pozidis. PCM potenciāls ir kļūt par universālu glabāšanas ierīci, kas aizstāj gan RAM, gan zibatmiņu, kā arī tiek lietota SSD vietā.
vēl tiek attīstīts komerciālajā darbības laukā, kā arī tas konkurē ar citām daudzsološām tehnoloģijām, tomēr IBM pētnieki ir pārliecināti par PCM nozīmi un redz to, kā piemērotāko nesēju Watson un citām mākslīgā intelekta programmām.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda