4. augusts, 2016

Kaspersky Lab ar bug bounty programmu pārbaudīs, vai tā risinājumos nav ievainojamību

Lab informē, ka tiek uzsākta bug bounty programma ievainojamību meklēšanai uzņēmuma izstrādātajā programmatūrā. Iniciatīva paredz trešo pušu pētnieku piesaisti un atlīdzības izmaksu viņiem par būtisku trūkumu atklāšanu. Tādējādi uzņēmums plāno ne vien strādāt pie iekšējo ievainojamību novēršanas savos risinājumos, bet arī paplašināt mijiedarbības robežas un formas ar ārējiem informācijas drošības jomas ekspertiem. Lab sadarbības partneris ir populārā starptautiskā bug bounty programmu platforma HackerOne.
Programmas pirmais posms sākas 2016. gada 2. augustā un turpināsies sešus mēnešus. Šo laiku Lab paredz divu savu labāko risinājumu un korporatīvajiem lietotājiem — Internet Security un Endpoint Security for Business — pārbaudei. Kopumā uzņēmums plāno izmaksāt pētniekiem, kas atradīs ievainojamības, 50 tūkstošus USD. Pēc pirmā posma Lab izvērtēs rezultātus un izlems, kādi papildu risinājumi tiks iekļauti programmas nākamajā posmā un kādi tiks paredzēti par turpmāko pētniecību.
Screen Shot 2016-08-04 at 14.07.02
«Bug bounty programma lieliski papildinās visus tos pasākumus, ko mēs veicam, lai nepārtraukti uzlabotu savus izstrādājumus un paaugstinātu to uzticamību,» norādīja Lab pētniecības un izstrādes direktors Ņikita Švecovs. «Pašreizējos apstākļos, kad apdraudējumi kļūst jo dienas jo sarežģītāki, bet uzbrucēji izmanto arvien neikdienišķākus rīkus, uzņēmumiem, kas strādā kiberdrošības jomā, mūsuprāt, ir ciešāk jāsadarbojas ar ārējiem ekspertiem, izmantojot bug bounty programmas. Tas ir efektīvs veids un nepieciešams pasākums, lai saglabātu drošības risinājumu uzticamību un nodrošinātu lietotāju aizsardzību.»
«Ievainojamības ir neizbēgamas, un bug bounty programmas ir paredzētas tradicionālo programmatūras drošības paaugstināšanas paņēmienu papildināšanai ar prasmju un pieredzes ziņā ārkārtīgi daudzveidīgās hakeru kopienas piesaisti,» stāsta HackerOne tehniskais direktors un līdzdibinātājs Alekss Raiss. «Mēs ar prieku palīdzam Kaspersky Lab izmantot visas bug bounty priekšrocības, lai turpinātu aizsargāt lietotājus visaugstākajā līmenī.»
Sīkāka par Kaspersky Lab bug bounty programmu ir pieejama, noklikšķinot uz saites https://hackerone.com/kaspersky.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda