24. maijs, 2016

Krāpniecisks surogātpasts un viltoti biļešu pārdošanas pakalpojumi: kā noziedznieki cenšas iedzīvoties uz olimpisko spēļu rēķina

Lab brīdina, ka uzbrucēji aktīvi izmanto gaidāmo olimpiādi Riodežaneiro, lai piemānītu lietotājus un nozagtu viņu naudu un personīgos datus. Galvenie rīki ir krāpniecisks surogātpasts un viltoti gada galvenā sporta notikuma biļešu pārdošanas pakalpojumi.spam_rio
Surogātpasta vēstules tiek veidotas pēc tāda paša principa kā lielapjoma sūtījumi, kuru mērķis bija Eiropas futbola čempionāta līdzjutēji. Parasti viltus paziņojumi satur DOC vai PDF pielikumu ar informāciju, ka lietotāja e-pasta adrese, kas pēc nejaušības principa izvēlēta no miljoniem citu, ir uzvarējusi olimpiādei veltītā loterijā. Lai varētu saņemt laimestu, blēži lūdz nosūtīt maksājumu kartes datus.
Vēl bīstamāki ir viltoti olimpisko spēļu biļešu pārdošanas pakalpojumi. konstatē un bloķē desmitiem viltotu domēnu, kuru nosaukumā ir vārdi rio, rio2016 un citi. Šīs mājaslapas ļauj īstenot vienkāršu krāpšanas shēmu: pikšķerētāji pieprasa visu maksājumu kartes informāciju, lai kā pieņemtu samaksu par biļetēm, bet pēc tam izmanto šo informāciju naudas zagšanai no upura konta. Lai uz kādu laiku iemidzinātu pircēja modrību, apgalvo, ka samaksa ir pieņemta un biļetes tiks nosūtītas divas trīs nedēļas pirms pasākuma. Tādējādi viņi ne vien apzog lietotājus, bet arī atņem viņiem iespēju apmeklēt olimpiādi, jo tik īsā laikā būs grūti iegūt īstas biļetes, jo īpaši, ja tām paredzētā summa jau ir iztērēta.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.