8. februāris, 2016

“PrivatBank” mājas lapa turpmāk darbosies īpaši drošajā https režīmā

PrivatBank” pievienojas tām Latvijas bankām, kas savas mājas lapas apmeklējumu klientiem nodrošina īpaši drošajā https režīmā. Tādējādi “PrivatBank” kļūst par sesto banku Latvijā, kas klientu drošībai pievērš pastiprinātu uzmanību.

Katra darbība internetā ir datu apmaiņa. Ik reizi, kad Jūs atskaņojat videofailu, nosūtiet sociālajos tīklos ziņojumu vai atverat kādu interneta lapu, Jūsu dators vai nosūta pieprasījumu serverim, uz kura glabājas Jūs interesējošie dati, un saņem no tā atbildi. Tēlaini runājot, ierastajā http režīmā dati tiek nosūtīti kā pasta atklātne, kuras saturs ir izlasāms visiem sūtīšanā iesaistītajiem, savukārt drošais https režīms šo pasta atklātni ieliek “aploksnē” un aploksnes atvēršanai uzstāda šifra atslēgu, kas zināma vien nosūtītājam un saņēmējam.

Drošā savienojuma esamību var pārbaudīt pārlūkprogrammas adreses lauka kreisajā pusē, kur ir redzams slēdzenes simbols. Uz tā uzklikšķinot, iespējams gūt papildu informāciju par drošības sertifikātu un šifrēšanas algoritmiem. “PrivatBank”, rūpējoties par savu klientu drošību, izmanto īpaši drošo datortīklos pārsūtāmās informācijas šifrēšanas protokola jaunāko versiju un īpaši sarežģītus šifrēšanas algoritmus.

Pateicoties šīm tehnoloģijām, mājas lapas un internetbankas “Privat24” apmeklējumi kļūst vienādi droši. Atgādinām, ka “PrivatBank” mātes banka Ukrainā, kuras inovatīvajām tehnoloģijām un zināšanām ir piekļuve arī Latvijas “PrivatBank”, drošo https režīmu savai mājas lapai Ukrainā ieviesa pirmā no Ukrainas komercbankām.

PrivatBank-corporate-logo-latina

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Avatar for Farons
Farons - 8. februāris, 2016

Varbūt to vajadzeja darīt pirms pāris gadiem?
Kā no klienta puses raugoties, liekas, ka bankai drošība līdz šim vispār nebija priroritāte.

    Avatar for Tas pats Jānis
    Tas pats Jānis - 9. februāris, 2016

    Izlasi vēlreiz un mēģini iedarbināt pelēko vielu – internetbanka jau no sākta gala izmanto https, bet parastā lapa tagad pārgāja. Principā tam nav nozīmes, jo parastajā lapā nekā tāda nav.

Avatar for ZOMG
ZOMG - 8. februāris, 2016

Farons, vārdu farAons raksta, iestarpinot A

Avatar for smaragds
smaragds - 8. februāris, 2016

Un visu laiku nebija? 😀

Avatar for japs
japs - 8. februāris, 2016

kāda starpība vai kāds nopikšķerē faktu, ka esmu bārbaudījis kādas valūtas kursu? internetbanka cik sarpatu, tad jau no sākta gala ir https (citādi tak nevarētu būt, ja runa ir par konta paroļu sūtīšanu), tagad tikai pašas bankas informatīvā lapa ir “uzdrošināta”.

Komentāri ir slēgti