Sākums Programmatūra “PrivatBank” mājas lapa turpmāk darbosies īpaši drošajā https režīmā

“PrivatBank” mājas lapa turpmāk darbosies īpaši drošajā https režīmā

1 minūtes lasīšanai

PrivatBank” pievienojas tām Latvijas bankām, kas savas mājas lapas apmeklējumu klientiem nodrošina īpaši drošajā https režīmā. Tādējādi “PrivatBank” kļūst par sesto banku Latvijā, kas klientu drošībai pievērš pastiprinātu uzmanību.

Katra darbība internetā ir datu apmaiņa. Ik reizi, kad Jūs atskaņojat videofailu, nosūtiet sociālajos tīklos ziņojumu vai atverat kādu interneta lapu, Jūsu dators vai viedtālrunis nosūta pieprasījumu serverim, uz kura glabājas Jūs interesējošie dati, un saņem no tā atbildi. Tēlaini runājot, ierastajā http režīmā dati tiek nosūtīti kā pasta atklātne, kuras saturs ir izlasāms visiem sūtīšanā iesaistītajiem, savukārt drošais https režīms šo pasta atklātni ieliek “aploksnē” un aploksnes atvēršanai uzstāda šifra atslēgu, kas zināma vien nosūtītājam un saņēmējam.

Drošā savienojuma esamību var pārbaudīt pārlūkprogrammas adreses lauka kreisajā pusē, kur ir redzams slēdzenes simbols. Uz tā uzklikšķinot, iespējams gūt papildu informāciju par drošības sertifikātu un šifrēšanas algoritmiem. “PrivatBank”, rūpējoties par savu klientu drošību, izmanto īpaši drošo datortīklos pārsūtāmās informācijas šifrēšanas protokola jaunāko versiju un īpaši sarežģītus šifrēšanas algoritmus.

Pateicoties šīm tehnoloģijām, bankas mājas lapas un internetbankas “Privat24” apmeklējumi kļūst vienādi droši. Atgādinām, ka “PrivatBank” mātes banka Ukrainā, kuras inovatīvajām tehnoloģijām un zināšanām ir piekļuve arī Latvijas “PrivatBank”, drošo https režīmu savai mājas lapai Ukrainā ieviesa pirmā no Ukrainas komercbankām.

PrivatBank-corporate-logo-latina

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Programmatūra

5 komentārs

 1. Avatar photo

  Farons

  8. februāris, 2016 at 15:20

  Varbūt to vajadzeja darīt pirms pāris gadiem?
  Kā no klienta puses raugoties, liekas, ka bankai drošība līdz šim vispār nebija priroritāte.

  • Avatar photo

   Tas pats Jānis

   9. februāris, 2016 at 09:57

   Izlasi vēlreiz un mēģini iedarbināt pelēko vielu – internetbanka jau no sākta gala izmanto https, bet parastā lapa tagad pārgāja. Principā tam nav nozīmes, jo parastajā lapā nekā tāda nav.

 2. Avatar photo

  ZOMG

  8. februāris, 2016 at 16:12

  Farons, vārdu farAons raksta, iestarpinot A

 3. Avatar photo

  smaragds

  8. februāris, 2016 at 16:37

  Un visu laiku nebija? 😀

 4. Avatar photo

  japs

  8. februāris, 2016 at 22:41

  kāda starpība vai kāds nopikšķerē faktu, ka esmu bārbaudījis kādas valūtas kursu? internetbanka cik sarpatu, tad jau no sākta gala ir https (citādi tak nevarētu būt, ja runa ir par konta paroļu sūtīšanu), tagad tikai pašas bankas informatīvā lapa ir “uzdrošināta”.

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Krāpnieki LMT vārdā izsūta viltus ziņas

Aktivizējušies krāpnieki, kas mobilo sakaru operatora SIA “Latvijas mobilais telefon…