11. augusts, 2016

Uzņēmumiem par brīvu ir pieejams Kaspersky Anti-Ransomware Tool

ir izlaidis Anti-Ransomware Tool for Business — bezmaksas programmatūru, kas sniedz papildu drošību, aizsargājot korporatīvos lietotājus no izspiedējvīrusiem. Lai identificētu izspiedējvīrusu uzvedības modeļus un aizsargātu Windows pārvaldītas galiekārtas, Kaspersky Anti-Ransomware Tool for Business izmanto divas novatoriskas tehnoloģijas: Kaspersky Security Network un System Watcher1. System Watcher unikālās funkcijas ietver iespēju bloķēt un atritināt atpakaļ kaitīgas pārmaiņas. 
Ļaunprogrammatūras, piemēram, izspiedējvīrusi, kas inficē datorus un šifrē izšķirīgi svarīgus uzņēmuma datus, ir nopietna problēma, jo īpaši maziem uzņēmumiem. 2016. gada IT drošības risku aptauja liecina, ka pēdējo 12 mēnešu laikā gandrīz 42 % mazo un vidējo uzņēmumu ir kļuvuši par izspiedējvīrusu upuriem. 34 % no tiem ir samaksājuši izpirkuma naudu, bet piektdaļa nav spējusi atgūt datus pat pēc tam, kad tika izpildītas kibernoziedznieku prasības. Uz Kaspersky Security Network statistiku balstītais pētījums arī parāda milzīgus izspiedējvīrusu uzbrukumu uzņēmumiem uzplūdus: gandrīz seškārtēju pieaugumu no 27 tūkstošiem 2014./2015. gadā līdz 158,6 tūkstošiem 2015./2016. gadā.
Uzņēmumiem tiek ieteikts izmantot daudz papildu aizsardzības tehnoloģiju un pieeju, lai panāktu efektīvu drošību. Kaspersky Anti-Ransomware Tool for Business sniedz papildu drošību tiem uzņēmumiem, kam nav progresīvo drošības risinājumu. Kaspersky Anti-Ransomware Tool for Business ir ātrs un viegls risinājums, kas spēj cīnīties ar vienu no sāpīgākajām drošības problēmām, kura rada finansiālus zaudējumus maziem un vidējiem uzņēmumiem, — izspiedējvīrusiem, un jo īpaši ar to visbīstamāko formu — šifrējošajām ļaunprogrammatūrām. Šifrētājvīrusu darbības iznākums ir neatgūstami šifrēti vērtīgi uzņēmuma dokumenti, tāpēc uzņēmumi ir spiesti maksāt uzbrucējiem izpirkuma naudu par savu datu saņemšanu atpakaļ. Lai risinātu šo problēmu un aizsargātu Windows pārvaldītas galiekārtas, Anti-Ransomware Tool for Business ietver divas galvenās tehnoloģijas.

  • Kaspersky Security Network ir mākoņpakalpojums, kas apstrādā miljoniem brīvprātīgo dalībnieku visā pasaulē anonimizētu ar kiberdrošību saistīto datplūsmu. Izmantojot Kaspersky Security Network, drošības informācija tiek piegādāta dažu sekunžu laikā, nodrošinot īsu reakcijas laiku un uzturot augstu aizsardzības līmeni.
  • System Watcher ir uzlabota proaktīvā drošības tehnoloģija, kas pārbauda visus svarīgos sistēmas notikumus, tostarp operētājsistēmas datņu un konfigurāciju izveidi un modificēšanu, programmu izpildi un datu apmaiņu tīklā. Notikumi tiek reģistrēti un analizēti, un, ja ir pierādījumi, ka programma izpilda ļaunprātīgas darbības, šīs darbības var bloķēt un atritināt atpakaļ, novēršot tālāku inficēšanos.

«2015. gadā risinājumi ir aizsargājuši no šifrējošajiem izspiedējvīrusiem 443 920 lietotāju un korporatīvo klientu visā pasaulē, neļaujot kibernoziedzniekiem gūt gandrīz 53 miljonus dolāru nelegālo ienākumu. Mūsu eksperti novēro pastiprinošos šifrētājvīrusu problēmu un ir izstrādājuši šo vienkāršo rīku, kas ir pieejams par brīvu, lai palīdzētu cīnīties pret augošajiem izspiedējvīrusu draudiem uzņēmumu izšķirīgi svarīgajiem aktīviem. Parasti maziem un vidējiem uzņēmumiem nav dziļu drošības zināšanu, kādas ir nepieciešamas, lai izvērtētu un salīdzinātu desmitiem tirgū pieejamo drošības rīku. Kaspersky Anti-Ransomware Tool for Business ir saderīgs ar citu piegādātāju drošības risinājumiem un ir papildu līdzeklis pret izspiedējvīrusiem. Mēs nolēmām to izplatīt par brīvu, lai dotu uzņēmumiem iespēju novērtēt tehnoloģiju spēku,» sacīja galiekārtu izstrādājumu pārvaldības vadītājs Konstantīns Voronkovs.
Bezmaksas Kaspersky Anti-Ransomware Tool for Business ir saderīgs ar PC instalētiem citu piegādātāju aizsardzības risinājumiem un var kalpot par otro programmatūru aizsardzībai pret vismodernākajiem šifrējošajiem izspiedējvīrusiem. Lai lejupielādētu Kaspersky Anti-Ransomware Tool for Business, lūdzu, apmeklējiet https://go.kaspersky.com/Anti-ransomware-tool.html.
Kaspersky Anti-Ransomware Tool for Business ir papildu pretizspiedējvīrusu risinājums, kas pamata korporatīvos lietotājus nodrošina ar uzlabotu aizsardzību pret izspiedējvīrusiem. Organizācijām, kam ir nepieciešama vislabākā aizsardzība katram tīkla līmenim, tostarp drošības tehnoloģijas darbstaciju, datņu serveru un mobilo ierīču aizsardzībai no visu veidu ļaunprogrammatūrām un mūsdienu sarežģītajiem uzbrukumiem, iesaka izmantot uzņēmumiem domātus specializētos risinājumus:
http://www.kaspersky.com/business-security/small-to-medium-business.
Ja organizācijas dati ir bloķēti, ir vērts pārbaudīt, vai tos var atgūt, apmeklējot jauno tiešsaistes portālu No More Ransom (www.nomoreransom.org).
Projekts No More Ransom piedāvā lietotājiem vairākus atšifrēšanas rīkus, lai palīdzētu atgūt ar dažu veidu izspiedējvīrusiem bloķētas datnes, nemaksājot kibernoziedzniekiem.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda