Sākums Programmatūra Viltota OCTA un naudas sodi: ''Kaspersky Lab'' par automobilistu apkrāpšanas shēmām internetā

Viltota OCTA un naudas sodi: ''Kaspersky Lab'' par automobilistu apkrāpšanas shēmām internetā

2 minūtes lasīšanai

Lab stāsta par biežāk sastopamajiem krāpšanas veidiem, kas internetā apdraud automobiļu īpašniekus. Noziedznieku mērķis ir lietotāju konfidenciālās informācijas vākšana, izliekoties par kāda pakalpojuma sniedzēju, kā arī naudas zagšana no upuru bankas kartes.
Viena no populārākajām shēmām ir pikšķerēšanas vietnes, kas piedāvā tiešsaistē noformēt OCTA polisi. Krāpnieki kopē pazīstamu apdrošināšanas sabiedrību mājas lapas. Lai aprēķinātu elektroniskās polises cenu, lietotājam tiek prasīts ievadīt personisko informāciju, bet beigās — kartes datus. Turklāt noziedznieki izmanto dažādus trikus, lai pārliecinātu lietotāju par vietnes īstumu, piemēram, brīdina par krāpšanas briesmām vai ievieš iepriekšēju reģistrāciju pa e-pastu.
Vēl viena krāpšanas shēma ir viltoti paziņojumi par naudas sodiem. Uz upura e-pastu pienāk vēstule, kas kopē bankas vai ceļu policijas oriģinālo paziņojumu par jaunu naudas sodu. Ja lietotājs noklikšķina uz saites, pikšķerēšanas lapā viņu aicina ievadīt personas datus, kas atkal nonāk pie ļaundariem.
Savdabīgāks, bet ne mazāk bīstams apdraudējums ir vietnes, kas atdarina piekļuves pakalpojumu tehniskās apskates informācijas sistēmai. Šajā gadījumā par kibernoziedznieku mērķi parasti kļūst tehniskās apskates operatori. Ja blēži iegūst piekļuvi datubāzei, viņi var ievadīt viltotus datus par automobiļu tehnisko . No tā cieš gan operators, gan automobiļa īpašnieks, kurš ir ieguvis viltotu tehniskās apskates protokolu. Operatoram, kura vārdā tehniskās apskates informācijas sistēmā tika ievadīta nepatiesa informācija, var tikt piemēroti naudas sodi. Savukārt, ja transportlīdzekļa īpašnieks ar viltotu dokumentu ir saņēmis OCTA polisi, viņš pats ir atbildīgs par ceļu satiksmes negadījumu.
Tiešsaistes pakalpojumi ir ļoti ērti, taču nekad nedrīkst zaudēt modrību. Lai pasargātu sevi no krāpniekiem, ir jāievēro vairāki noteikumi: nedrīkst noklikšķināt uz aizdomīgām saitēm un reklāmām, vienmēr ir jāpārbauda tās lapas adrese, kurā ievadāt personisko informāciju, ir jāizmanto tikai pārbaudītu tehniskās apskates operatoru pakalpojumi. Tie ir vienkārši , taču lielākā daļa krāpšanas shēmu rēķinās ar upura neuzmanību. Un, lai būtu pilnīgi drošs, labāk ir izmantot specializētu drošības risinājumu, piemēram, Kaspersky Internet Security un Kaspersky Total Security — tas palīdzēs pat tad, ja būsit zaudējis modrību.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Programmatūra
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Latvijā izsniegtās e-receptes būs iespējams izmantot ārvalstīs

latvija uzsākusi pārrobežu e-recepšu datu apmaiņu ar noteiktām dalībvalstīm, lai nodrošinā…