12. aprīlis, 2017

''Windows Vista'' kopš šodienas oficiāli tiek pakļauta lēnai nāvei

Viena no visu laiku neveiksmīgākajām operētājsistēmām Vista kopš šodienas vairs nesaņems atjauninājumus. Tas nozīmē, ka Vista tādējādi kļūs daudz ievainojamāka un hakeriem vieglāk uzlaužama.
Windows Vista bija Windows XP pēctecis, kas saulesgaismu ieraudzīja 2007. gadā. Šodien oficiāli kļuvusi nedroša, kas nozīmē, ka tiem, kas vēl to lieto, nepieciešams uz jaunākām versijām.
Vista pēdējā gada laikā saņēma dažus triecienus. Piemēram, tīmekļa Firefox pavēstīja, ka turpinās operētājsistēmu atbalstīt tikai līdz šī gada septembrim. Arī Google paziņoja, ka 2017. gada laikā Vista lietotājiem nebūs pieejams Gmail .
Pēdējais sitiens zem jostas vietas nāca no spēļu giganta Blizzard puses. Datorspēļu ražotājs nāca klajā ar paziņojumu, ka lielākās uzņēmuma vairs nevarēs spēlēt šīs lietotāji.
Izmantotie resursi: https://www.engadget.com
 

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Avatar for marsinsh
marsinsh - 12. aprīlis, 2017

Uz cāli es pārgāju pēc XP (multicore supports u.t.t.) Uzcepu es viņu pēc ~pusgada lietošanas. Tas nebija domāts clivēkiem. Tad pārgāju uz 7… un lietoju viņu joprojām. Jau 8 gadi?

    Avatar for Cirvjadirsa
    Cirvjadirsa - 12. aprīlis, 2017

    Un XP nav multi-core “supports”?
    Varbūt 1kārši jāsamaksā kādam, kas prot uzinstalēt?