2. aprīlis, 2014

Analītiķi: 3D printeru tirgus tuvākajos gados strauji attīstīsies

Dotajā brīdī visveiksmīgākais ir planšetdatoru tirgus, kas pēdējos gados piedzīvo īpaši strauju izaugsmi. Tikmēr eksperti lēš, ka tikpat iespaidīgu potenciālu sevī slēpj viedpulksteņi, taču analītiķu kompānija Canalys norāda, ka īpaši strauji tuvākajos gados attīsties printeru bizness.

Analītiķi lēš, ka pagājušajā gadā printeru spējis iekasēt 2,5 miljardus dolāru, gūstot ienākumus gan no pārdotajiem printeriem, gan no printēšanai paredzētajiem materiāliem.

Izsakot prognozes, analītiķi norāda, ka šogad izaugsme turpināsies un spēs iekasēt 3,8 miljardus dolāru jeb piedzīvot 66 procentu izaugsmi.

Kompānijas eksperti uzskata, ka šī ir viena no perspektīvākajām jomām, kas dotajā brīdī atrodas vien attīstības sākumstadijā. Rezultātā tiek prognozēts, ka 2018. gadā spēs iekasēt 16,2 miljardus dolāru, no kuriem 5,4 miljardus sastādīs pašu printeru pārdošana, bet iespaidīgus 10,8 miljardus nodrošinās printeriem nepieciešamo izejvielu realizācija.

Saprotams, ka īpaši nozari ietekmēs lielie ražotāji. Šajā kontekstā tiek minēts tieši HP, kas nesen paziņoja, ka jūnijā iepazīstinās ar ko īpaši nozīmīgu printeru pasaulē.

3dprinteris

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda