2. aprīlis, 2014

Analītiķi: 3D printeru tirgus tuvākajos gados strauji attīstīsies

Dotajā brīdī visveiksmīgākais ir planšetdatoru tirgus, kas pēdējos gados piedzīvo īpaši strauju izaugsmi. Tikmēr eksperti lēš, ka tikpat iespaidīgu potenciālu sevī slēpj viedpulksteņi, taču analītiķu kompānija Canalys norāda, ka īpaši strauji tuvākajos gados attīsties 3D printeru bizness.

Analītiķi lēš, ka pagājušajā gadā 3D printeru bizness spējis iekasēt 2,5 miljardus dolāru, gūstot ienākumus gan no pārdotajiem printeriem, gan no printēšanai paredzētajiem materiāliem.

Izsakot prognozes, analītiķi norāda, ka šogad izaugsme turpināsies un bizness spēs iekasēt 3,8 miljardus dolāru jeb piedzīvot 66 procentu izaugsmi.

Kompānijas eksperti uzskata, ka šī ir viena no perspektīvākajām jomām, kas dotajā brīdī atrodas vien attīstības sākumstadijā. Rezultātā tiek prognozēts, ka 2018. gadā bizness spēs iekasēt 16,2 miljardus dolāru, no kuriem 5,4 miljardus sastādīs pašu printeru pārdošana, bet iespaidīgus 10,8 miljardus nodrošinās printeriem nepieciešamo izejvielu realizācija.

Saprotams, ka īpaši nozari ietekmēs lielie ražotāji. Šajā kontekstā tiek minēts tieši HP, kas nesen paziņoja, ka jūnijā iepazīstinās ar ko īpaši nozīmīgu 3D printeru pasaulē.

3dprinteris

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram

lvLatviešu valoda