Sākums Programmatūra Kā cilvēks: ļaunprogrammatūra mācās, kā rīkoties, lai apietu Google Play Store pretkrāpšanas mehānismus

Kā cilvēks: ļaunprogrammatūra mācās, kā rīkoties, lai apietu Google Play Store pretkrāpšanas mehānismus

3 minūtes lasīšanai

Kaspersky Lab speciālisti ir konstatējuši Android Trojas zirgu ar nosaukumu Guerilla, kas cenšas pārvarēt Store pretkrāpšanas mehānismus. Tas izmanto viltus Google Play klienta lietotni, kas uzvedas tā, it kā aiz tās stāvētu īsts cilvēks. Šī viltus ļauj uzbrucējiem veikt ēnu reklāmas kampaņas, izmantojot inficētās ierīces, lai lejupielādētu, instalētu, novērtētu un komentētu Google Play publicētās mobilās lietotnes. Šī spēj ļaunprātīgi izmantot Google Play mehānismus tikai no sakņotām ierīcēm.image.related.articleLeadwide.620x349.2fpfw
Tā kā Google Play ir miljoniem lietotāju un programmatūras izstrādātāju platforma, tā ir arī pievilcīgs kibernoziedznieku mērķis. Cita starpā kibernoziedznieki izmanto Google Play Store tā dēvēto šuabana kampaņu veikšanai, kas ir plaši izplatītas Ķīnā. Tās ir krāpnieciskas reklāmas darbības, kuru mērķis ir izvirzīt tirgū kādas likumīgas lietotnes, piešķirot tām visaugstāko novērtējumu, palielinot to lejupielāžu skaitu un publicējot pozitīvus komentārus par tām Google Play. Parasti šo reklāmas kampaņu izpildei izmantotās lietotnes nerada inficētās ierīces īpašniekam nekādus standarta draudus, piemēram, nezog datus vai naudu, taču tās tik un tā var nodarīt kaitējumu: spēja lejupielādēt papildu lietotnes inficētajā ierīcē var radīt papildu izdevumus par mobilā interneta datplūsmu, un dažkārt šuabana lietotnes līdztekus lietotnēm spēj slepeni instalēt maksas programmas, par maksājuma metodi izmantojot upura Google Play kontam piesaistīto bankas karti.
Lai īstenotu šīs kampaņas, noziedznieki izveido vairākus viltus Google Play kontus vai inficē lietotāju ierīces ar speciālu ļaunprogrammatūru, kas slepeni veic darbības Google Play, pamatojoties uz komandām, kas tiek saņemtas no hakeriem.
Kaut gan Google ir stipri aizsardzības mehānismi, kas palīdz atklāt un bloķēt viltus lietotājus, lai nepieļautu krāpnieciskas darbības, šķiet, ka Trojas zirga Guerilla autori mēģina tos pārvarēt.
Trojas zirgs tiek nogādāts uzbrukumam pakļautajā ierīcē, izmantojot sistēmlauzni Leech — tā ir ļaunprogrammatūra, kas piešķir uzbrucējam inficētās ierīces lietotāja privilēģijas. Šīs privilēģijas dod uzbrucējam neierobežotas iespējas rīkoties ar datiem šajā ierīcē. Cita starpā tās dod piekļuvi upura lietotājvārdam, parolēm un autentifikācijas marķieriem, kas lietotnei ir obligāti vajadzīgi, lai tā varētu sazināties ar oficiālajiem Google pakalpojumiem, un kas nav pieejami parastām lietotnēm nesakņotās ierīcēs. Pēc instalēšanas Trojas zirgs Guerilla izmanto šos datus, lai sazinātos ar Google Play Store, it kā tas būtu īsta Google Play lietotne.
Šie noziedznieki ir ļoti uzmanīgi: viņi ir pietiekami piesardzīgi, lai izmantotu īsta lietotāja autentifikācijas datus, turklāt viņi no viltus klienta lietotnes sūta pieprasījumus Google Play, kas izskatās tieši tāpat kā pieprasījumi, kurus izdotu īsta lietotne.
Cita neparasta lieta saistībā ar šo Trojas zirgu ir tā, ka ļaunprogrammatūras veidotāji ir centušies imitēt veidu, kādā īsti lietotāji mijiedarbojas ar veikalu. Piemēram, pirms pieprasīt lapu, kur atrodas noteikta lietotne, tas meklē interesējošo lietotni, kā to darītu cilvēks, ja viņam vajadzētu atrast kādu lietotni.
Kaspersky Lab izstrādājumi nosaka ļaunprogrammatūru GuerillaTrojan.AndroidOS.Guerrilla.a.
Lai pasargātu sevi un savu mobilo ierīci no ļaunprogrammatūrām, kas ir domātas Android pārvaldītām ierīcēm, Kaspersky Lab speciālisti iesaka:

  • neatļaujiet instalēt lietotnes no citiem avotiem, izņemot oficiālos veikalus;
  • izmantojiet pārbaudītus drošības risinājumus, lai aizsargātu savu Android pārvaldīto ierīci no ļaunprogrammatūrām un citiem kiberdraudiem;
  • nesakņojiet savu Android ierīci.

Lai vairāk uzzinātu par metodēm, kādas kibernoziedznieki piekopj, lai ļaunprātīgi izmantotu Google Play Store, izlasiet žurnāla rakstu tīmekļa vietnē Securelist.com.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Programmatūra
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Tet līdz 2030. gadam plāno pāriet uz atjaunīgās elektroenerģijas izmantošanu pašpatēriņam

tet 2023. gadā sasniedzis uzņēmumam uzstādītos ilgtspējas mērķus – ir uzlabota digitālās v…