16. marts, 2017

Krievija veikusi kibernoziegumu ”Yahoo”, Kremlis šādu informāciju noliedz

Kremlis ceturtdien noliedzis, ka Krievija būtu iesaistīta kiberuzbrukumos ASV interneta pārlūka kompānijai “Yahoo”.

Savienotās Valstis trešdien izvirzīja apsūdzības diviem Krievijas Federālā drošības dienesta (FDD) virsniekiem un diviem hakeriem par masveidīgu “Yahoo” e-pasta kontu uzlaušanu.

Hakeri uzlauzuši vismaz pusmiljonu “Yahoo” lietotāju e-pasta kontu, un starp cietušajiem uzņēmuma klientiem ir gan Krievijas, gan ASV amatpersonas, gan krievu žurnālisti, gan finanšu pakalpojumu sniedzēji, gan citu uzņēmumu darbinieki. Uzbrukumiem pakļauti arī diplomātu un militārpersonu konti.

“Yahoo” e-pasta kontu uzlaušana sākusies ne vēlāk kā 2014. gada sākumā un tiek uzskatīta par vienu no lielākajiem kādas valsts organizētajiem kiberuzbrukumiem vēsturē. “Yahoo” e-pasta sistēmas kontu uzlaušana tika atklāta pagājušajā gadā.

ASV amatpersonas norādīja, ka iegūtā izmantota gan finansiāla labuma gūšanai, gan spiegošanai.

Krievijas prezidenta Vladimira Putina preses pārstāvis Dmitrijs Peskovs ceturtdien paziņoja, ka Krievija oficiāli nekad nav bijusi iesaistīta nekādās nelegālās aktivitātēs kibertelpā.

ASV varasiestādes jau iepriekš ir apsūdzējušas krievu, kā arī Ķīnas un Irānas valdību sponsorētus hakerus, taču šī ir pirmā reize, kad par kibernoziegumiem apsūdzētas arī Krievijas izlūkdienestu amatpersonas.

Apsūdzētie FDD virsnieki identificēti kā Dmitrijs Dokučajevs un Igors Suščins. Viņi uzbrukumu veikšanai nolīguši hakerus Karimu Baratovu un Alekseju Belanu, kurš dzimis Latvijā, bet tagad ir Krievijas pilsonis un rezidents.

Acting Assistant Attorney ģenerāle Mērija Makorda savukārt atzinusi, ka Belans ir krimināls interneta noziedznieks – viens no FBI visu laiku meklētākajiem ļaundariem. Pēc Makordas vārdiem, viņš esot nelikumīgi iekļuvis vairākās ASV elektronisko komerciju kompāniju sistēmās.

Belans esot izmantojis “Yahoo”, lai uzsāktu spama kampaņas, mēģinot no lietotājiem izkrāpt kredītkaršu un dāvanu karšu numurus. Tāpat Makorda ir stingri pārliecināta, ka Krievijas Federālās Drošības Serviss esot atļāvis ļaundariem ielauzties “Yahoo” sistēmā, nenorādot nekādus aizliegumus.

 

Resursi: http://www.cnbc.com

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Spiediet šeit, lai atstātu komentāru

Vieta komentāram


Piedāvātais serviss ietver diskusijas un komentārus, kas atļauj mijiedarboties lietotājiem. Vietnes autors nekontrolē ziņojumus, informāciju un failus, kas tiek piegādāti ziņojumu dēlim. Lietojot šo servisu Jūs piekrītiet sekojošiem noteikumiem:

  • Jūs nedrīkstat traucēt citus lietotājus, saskaņā ar LR civillikumu.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt jebkāda veida nelikumīgu, draudošu, aizskarošu, apmelojošu, neslavu ceļošu, neķītru, vulgāru, pornogrāfisku, zaimojošu un piedauzīga rakstura informāciju t.s. bildes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt informāciju, programmas vai jebkāda veida materiālus, kas aizsargāti ar LR likumu par autortiesībām.
  • Aizliegts nosūtīt, publicēt datus, kas var saturēt datorvīrusus vai arī datus, kas var saturēt kaitīgas komponentes.
  • Jūs nedrīkstiet nosūtīt, publicēt materiālus, kuriem ir komerciāls raksturs, ja tā nav iepriekš saskaņota ar vietnes autoru.
  • Vietnes autors neatbild par rakstu komentāru saturu un aicina lasītājus būt tolerantiem, iztikt bez rupjībām un saglabāt elementāras pieklājības normas.
  • Vietnes komentāros ir aizliegta jebkāda veida politiskā reklāma un aģitācija. Šī noteikuma neievērošanas gadījumā var tikt liegta iespēja pievienot komentāru uz nenoteiktu laiku.

Noteikumu neievērošanas gadījumā:

  • Bloga autors patur tiesības dzēst lasītāja komentārus un liegt pieeju blogam, kā arī bloga autors patur tiesības izmantot komentāru saturu pēc saviem ieskatiem.

Ja netiek ievēroti augstāk minētie lietotāju noteikumi, tiek uzskatīts, ka ir pārkāptas autora tiesības un atkarībā no pārkāpuma rakstura vai sekām pārkāpējs saucams pie likumā noteiktās administratīvās vai kriminālās atbildības.

lvLatviešu valoda