16. marts, 2017

Krievija veikusi kibernoziegumu ''Yahoo'', Kremlis šādu informāciju noliedz

Kremlis ceturtdien noliedzis, ka Krievija būtu iesaistīta kiberuzbrukumos interneta pārlūka kompānijai “Yahoo”.
Savienotās Valstis trešdien izvirzīja apsūdzības diviem Krievijas Federālā drošības dienesta (FDD) virsniekiem un diviem hakeriem par masveidīgu “Yahoo” e-pasta kontu uzlaušanu.
Hakeri uzlauzuši vismaz pusmiljonu “Yahoo” lietotāju e-pasta kontu, un starp cietušajiem uzņēmuma klientiem ir gan Krievijas, gan amatpersonas, gan krievu žurnālisti, gan finanšu pakalpojumu sniedzēji, gan citu uzņēmumu darbinieki. Uzbrukumiem pakļauti arī diplomātu un militārpersonu konti.
“Yahoo” e-pasta kontu uzlaušana sākusies ne vēlāk kā 2014. gada sākumā un tiek uzskatīta par vienu no lielākajiem kādas valsts organizētajiem kiberuzbrukumiem vēsturē. “Yahoo” e-pasta kontu uzlaušana tika atklāta pagājušajā gadā.
amatpersonas norādīja, ka iegūtā izmantota gan finansiāla labuma gūšanai, gan spiegošanai.
Krievijas prezidenta Vladimira Putina preses pārstāvis Dmitrijs Peskovs ceturtdien paziņoja, ka Krievija oficiāli nekad nav bijusi iesaistīta nekādās nelegālās aktivitātēs kibertelpā.
varasiestādes jau iepriekš ir apsūdzējušas krievu, kā arī Ķīnas un Irānas valdību sponsorētus hakerus, taču šī ir pirmā reize, kad par kibernoziegumiem apsūdzētas arī Krievijas izlūkdienestu amatpersonas.
Apsūdzētie FDD virsnieki identificēti kā Dmitrijs Dokučajevs un Igors Suščins. Viņi uzbrukumu veikšanai nolīguši hakerus Karimu Baratovu un Alekseju Belanu, kurš dzimis Latvijā, bet tagad ir Krievijas pilsonis un rezidents.
Acting Assistant Attorney ģenerāle Mērija Makorda savukārt atzinusi, ka Belans ir krimināls interneta noziedznieks – viens no FBI visu laiku meklētākajiem ļaundariem. Pēc Makordas vārdiem, viņš esot nelikumīgi iekļuvis vairākās elektronisko komerciju kompāniju sistēmās.
Belans esot izmantojis “Yahoo”, lai uzsāktu spama kampaņas, mēģinot no lietotājiem izkrāpt kredītkaršu un dāvanu karšu numurus. Tāpat Makorda ir stingri pārliecināta, ka Krievijas Federālās Drošības esot atļāvis ļaundariem ielauzties “Yahoo” sistēmā, nenorādot nekādus aizliegumus.
 
Resursi: http://www.cnbc.com

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

lvLatviešu valoda