Sākums Programmatūra Microsoft laidis klajā jauno SQL Server 2016

Microsoft laidis klajā jauno SQL Server 2016

3 minūtes lasīšanai

Microsoft laidis klajā jauno SQL Server 2016, kas nodrošina sarežģītas analītikas integrāciju datubāzēs un tādējādi ievērojami samazina datu apstrādes laiku, padarot datu pārvaldību vienkāršu. Tas ir jauns veids, kā dati tiek analizēti, nepārvietojot tos ārpus datubāzes un nekompilējot lietojumprogrammas. Līdz ar to būtiski tiek samazināts informācijas apstrādes laiks, kas iepriekš tika veltīts datu pārnešanai un sinhronizēšanai. Vēl jo būtiskāk tas ir šobrīd, kad pasaulē datu ar katru minūti kļūst arvien vairāk.
“Pasaule mainās strauji, pārvaldāmo datu kļūst arvien vairāk, tāpēc ir nepieciešami aizvien novatoriskāki rīki, ar kuriem šos datus efektīvi pārvaldīt, apstrādāt un analizēt. Ir pieprasījums pēc arvien sarežģītākām datu analīzes iespējām aizvien īsākā laikā. Vienlaikus ne mazāk svarīgs ir datu drošības jautājums. SQL Server 2016 šobrīd ir labākā pieejamā datu platforma, kas apkopo un pārvalda datus, piedāvājot padziļinātu datu analīzi un sniedzot būtisku pievienoto vērtību biznesam,” saka Microsoft Latvia vadītājs Ēriks Eglītis.
SQL Server 2016 ir aprīkots ar vairākām funkcijām, kas atbalsta datu analīzi dažādās platformās. Funkcija Polybase ļauj veidot ārējos pieprasījumus uz Hadoop vai Azure krātuvēm, tādā veidā nodrošinot lielu glabātuvju datu integrāciju ar relāciju datu krātuvēm. Pakalpojums Microsoft R Services, kas ir integrēts SQL Server, darbojas dažādās platformas Hadoop versijās, kā arī ir integrēts Azure HDInsight + Spark, kas ļauj veikt atlasi un standartizāciju, izstrādājot analītikas kodu. Atjauninot programmatūru uz SQL Server 2016, tiek sasniegti būtiski noslodzes parametru uzlabojumi, nesadārdzinot izmaksas.
SQL Server 2016 ir pieejams mākoņplatformā Microsoft Azure, un tā darbība testēta vairāk nekā 1,7 miljonos Azure SQL DB datubāzu.
Parasti datubāzes glabā lielu daļu uzņēmumu sensitīvo datu, tādēļ augsti drošības rādītāji ir būtiska prasība servera programmatūrai. SQL Server 2016 ir iestrādāti vairāki rīki paaugstinātai datu drošībai: Always Encrypted palīdz aizsargāt uzglabātos datus, Transparent Data Encryption šifrē visus lietotāja datus, nepatērējot lielus resursus, savukārt Dynamic Data Masking (DDM) un Row Level Security (RLS) ļauj izstrādātājiem veidot lietojumprogrammas, kas ierobežo piekļuvi un aizsargā datus.
Organizācija Gartner Microsoft SQL Server ir piešķīrusi visaugstāko novērtējumu gan par ietverto iespēju pilnību (completeness of vision), gan veiktspēju.
GartnerMQ_ODBMS
Attēls: Gartner Magic Quadrant for Operational Database Management Systems, 2015.  g. oktobris.
SQL Server 2016 pēc būtības ir datu platforma, kurā viss ir iebūvēts. Tā ir kā jaudīgs datubāžu dzinējs ar iebūvētas atmiņas iespējām un ar unikālām funkcijām, piemēram, JSON atbalsts mūsdienīgu lietojumprogrammu izstrādei, Strech Database funkcija, kas samazina datu glabāšanas izmaksas, vienlaikus saglabājot datus pieejamus pieprasījumiem Azure platformā, krietni ātrāku Geospatial pieprasījumu atbalstu, Temporal Tables, lai varētu “ceļot laikā”, un Query Store, lai nodrošinātu pakalpojuma nepārtrauktību. Sistēmā ir iebūvētas arī datu sinhronizēšanas iespējas ar SQL Server Integration Services (SSIS), Data Quality Services (DQS) un Master Data Services (MDS).
SQLServer2016_salidzinajums_Oracle
Attēls: SQL Server un Oracle vērtības salīdzinājums.
Vienkāršākais veids, kā pārliecināties par SQL Server 2016 iespējām, ir izveidot testa vidi, izmantojot Azure SQL VM.
Vairāk informācijas par jaunajām SQL Server 2016 iespējām: https://www.microsoft.com/en-us/server-cloud/products/sql-server/.

Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Programmatūra
Komentāri ir slēgti

Iesakām izlasīt šādus rakstus

MikroTik un Tet nodrošinās zinātniekiem 400 gigabitu savienojumu cīņai

Latvijas tehnoloģiju inovāciju uzņēmumi MikroTik un Tet izveidojuši jaunus lieljaudas…