6. jūnijs, 2016

Microsoft laidis klajā jauno SQL Server 2016

laidis klajā jauno SQL Server , kas nodrošina sarežģītas analītikas integrāciju datubāzēs un tādējādi ievērojami samazina datu apstrādes laiku, padarot datu pārvaldību vienkāršu. Tas ir jauns veids, kā dati tiek analizēti, nepārvietojot tos ārpus datubāzes un nekompilējot lietojumprogrammas. Līdz ar to būtiski tiek samazināts informācijas apstrādes laiks, kas iepriekš tika veltīts datu pārnešanai un sinhronizēšanai. Vēl jo būtiskāk tas ir šobrīd, kad pasaulē datu ar katru minūti kļūst arvien vairāk.
mainās strauji, pārvaldāmo datu kļūst arvien vairāk, tāpēc ir nepieciešami aizvien novatoriskāki rīki, ar kuriem šos datus efektīvi pārvaldīt, apstrādāt un analizēt. Ir pieprasījums pēc arvien sarežģītākām datu analīzes iespējām aizvien īsākā laikā. Vienlaikus ne mazāk svarīgs ir datu drošības jautājums. SQL Server 2016 šobrīd ir labākā pieejamā datu platforma, kas apkopo un pārvalda datus, piedāvājot padziļinātu datu analīzi un sniedzot būtisku pievienoto vērtību biznesam,” saka Microsoft Latvia vadītājs Ēriks Eglītis.
SQL Server 2016 ir aprīkots ar vairākām funkcijām, kas atbalsta datu analīzi dažādās platformās. Funkcija Polybase ļauj veidot ārējos pieprasījumus uz Hadoop vai Azure krātuvēm, tādā veidā nodrošinot lielu glabātuvju datu integrāciju ar relāciju datu krātuvēm. Pakalpojums Microsoft R Services, kas ir integrēts SQL Server, darbojas dažādās Hadoop versijās, kā arī ir integrēts Azure HDInsight + Spark, kas ļauj veikt atlasi un standartizāciju, izstrādājot analītikas kodu. Atjauninot programmatūru uz SQL Server 2016, tiek sasniegti būtiski noslodzes parametru , nesadārdzinot izmaksas.
SQL Server 2016 ir pieejams mākoņplatformā Microsoft Azure, un tā darbība testēta vairāk nekā 1,7 miljonos Azure SQL DB datubāzu.
Parasti datubāzes glabā lielu daļu uzņēmumu sensitīvo datu, tādēļ augsti drošības rādītāji ir būtiska prasība servera programmatūrai. SQL Server 2016 ir iestrādāti vairāki rīki paaugstinātai datu drošībai: Always Encrypted palīdz aizsargāt uzglabātos datus, Transparent Data Encryption šifrē visus lietotāja datus, nepatērējot lielus resursus, savukārt Dynamic Data Masking (DDM) un Row Level Security (RLS) ļauj izstrādātājiem veidot lietojumprogrammas, kas ierobežo piekļuvi un aizsargā datus.
Organizācija Gartner Microsoft SQL Server ir piešķīrusi visaugstāko novērtējumu gan par ietverto iespēju pilnību (completeness of vision), gan veiktspēju.
GartnerMQ_ODBMS
Attēls: Gartner Magic Quadrant for Operational Database Management Systems, 2015.  g. oktobris.
SQL Server 2016 pēc būtības ir datu platforma, kurā viss ir iebūvēts. Tā ir kā jaudīgs datubāžu dzinējs ar iebūvētas iespējām un ar unikālām funkcijām, piemēram, JSON atbalsts mūsdienīgu lietojumprogrammu izstrādei, Strech Database funkcija, kas samazina datu glabāšanas izmaksas, vienlaikus saglabājot datus pieejamus pieprasījumiem Azure platformā, krietni ātrāku Geospatial pieprasījumu atbalstu, Temporal Tables, lai varētu “ceļot laikā”, un Query Store, lai nodrošinātu pakalpojuma nepārtrauktību. Sistēmā ir iebūvētas arī datu sinhronizēšanas iespējas ar SQL Server Integration Services (SSIS), Data Quality Services (DQS) un Master Data Services (MDS).
SQLServer2016_salidzinajums_Oracle
Attēls: SQL Server un vērtības salīdzinājums.
Vienkāršākais veids, kā pārliecināties par SQL Server 2016 iespējām, ir izveidot testa vidi, izmantojot Azure SQL VM.
Vairāk informācijas par jaunajām SQL Server 2016 iespējām: https://www.microsoft.com/en-us/server-cloud/products/sql-server/.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Avatar for Tas pats Jānis
Tas pats Jānis - 6. jūnijs, 2016

Mjā, mūsdienās ir jāmāk tikai labi salīdzināt, lai kāds produkts liktos kolosāls…

Avatar for Guru
Guru - 6. jūnijs, 2016

Nu priekš startupiem Microsoft SQL Server ir krietni par dārgu. Pat ar visu viņu bizsparku… Mēs pagaidām dragājam ar MS SQL + Entity Framework, bet tiklīdz DB izmērs sāks tuvoties maģiskajam LocalDB 10GB limitam, tā momentā un ātri aizmigrēsim uz MySQL.
Guru

Avatar for Hmmm
Hmmm - 6. jūnijs, 2016

Pats esmu programmētajs, ja uzņēmuma Db ir 10GB liela tad tici man viņš var atļauties MS SQL 😀 Uzņēmums ar 10k mēnesī pat varēja atļauties MS SQL tā ka nav nemaz tik traki un ja zelta partneris tad vispār pofig…

    Avatar for Tas pats Jānis
    Tas pats Jānis - 6. jūnijs, 2016

    Labi pelnošiem startup uzņēmumiem ir gudra vadība, kas pārdomā, pirms izsviest naudu…

    Avatar for Guru
    Guru - 7. jūnijs, 2016

    Nu… it kā jau varētu standart atļauties priekš 2vām korēm.. tas laikam būs 7k USD. Bet tad atkal – ja neizmanto pat tādas fīčas kā trigeri un stored procedūras, tad nav liela jēga, jo tieši to pašu var izdarīt jebkura cita datubāze (mysql) + migrācija ar EntityFramework ir vien pāris klikšķu jautājums.. 🙂 Tiklīdz gribas izmantot “noderīgās” fīčas kā datu spoguļošana priekš load balancinga vai kaut vai ātrāka response time reģionos, tā tur jaut tikai Enterprise… un tad vel to enterprise uz katra reģiona servera uzlikt.. reāli dārgi.. 🙂 Bet ko es saprotu – vajag vienkārši braukt ar Azure un par šitādu low-level šitu vispār neuztraukties.. 🙂
    Guru

Avatar for Hmmm
Hmmm - 6. jūnijs, 2016

P.S. MySQL smird

    Avatar for ese
    ese - 7. jūnijs, 2016

    tukšs apgalvojums, argumentē!
    Jo…

Avatar for LOLO
LOLO - 12. jūnijs, 2016

Es esmu programmētājs, kas dragā ar AWS + visādas noSQL data stores.
Komerciālās relāciju datu bāzes , man šķiet, jau ir pagātne.