Sākums Biroja tehnika Rīgā atklāts Baltijā pirmais industriālais 3D printēšanas centrs

Rīgā atklāts Baltijā pirmais industriālais 3D printēšanas centrs

8 minūtes lasīšanai

2. februārī SIA “Baltic3D.eu” telpās Rīgā tika atklāts Baltijā lielākais 3D printēšanas tehnoloģiju centrs plastmasas produktu mazapjoma ražošanai. Jaunā ražotne atvērta LIAA administrētā Norvēģijas finanšu instrumenta projekta ietvaros. Piesaistot bankas Citadele aizdevumu, uzņēmums jaunajā ražotnē ieguldījis vairāk nekā 500'000 eiro, no kuriem 173'523,60 eiro ir Norvēģijas finanšu instrumenta līdzekļi.

Industriālajā 3D printēšanas centrā izvietoti 9 moderni industriālie 3D printeri, un 7 no tiem iegādāti no pasaules lielākā 3D printeru ražotāja “Stratasys”.

Šis augsto tehnoloģiju projekts ir piemērs citiem uzņēmumiem, ka globāliem plāniem iespējams atrast finansējumu šeit pat Latvijā,” saka bankas Citadele valdes locekle Santa Purgaile. “Prieks kreditēt uzņēmumu ar augstu pievienoto vērtību. Jaunatklātais Baltijas 3D printēšanas centrs rada jaunas iespējas attīstībai medicīnas, ražošanas un citās jomās.”

Kā norāda „Baltic3D.eu” vadītājs Jānis Jātnieks, uzņēmuma darbība pamatā saistīta ar ražošanas uzņēmumiem, kam 3D printēšana palīdz organizēt ražošanu un samazināt izmaksas. “Jaunatklātajā ražotnē jau šobrīd piedāvājam izveidot augstas precizitātes funkcionālus prototipus, mazos apjomos ražot gala produktus, kā arī palīdzēt uzņēmumiem ievērojami optimizēt esošos ražošanas procesus. 3D printēšanas tehnoloģiju izmantošana mūsu klientiem ļauj samazināt izmaksas, salīdzinot ar tradicionālām ražošanas metodēm, un ļauj ietaupīt līdzekļus un laiku, radot jaunus produktus,” stāsta J. Jātnieks.

Esam ļoti gandarīti par sadarbību ar banku Citadele, kas noticēja mūsu drosmīgajai idejai, lai arī esam tikai start-up uzņēmums. Mēs plānojam kļūt par piemēru tam, ka ar lielām ambīcijām, kas balstītas uz labiem finanšu aprēķiniem, varam ne tikai saņemt finansējumu izaugsmei, bet arī kļūt par nozīmīgu spēlētāju reģionā,” norāda uzņēmuma īpašnieku pārstāvis Didzis Dejus.

Industriālajā ražotnē veidotie produkti ir īpaši piemēroti elektronikas, mašīnbūves, pārtikas un medicīnas nozares uzņēmumiem, kuri ikdienā saskaras ar jaunu produktu veidošanu, kā arī ražo produktus nelielos apjomos. „Baltic3D.eu” pakalpojumus līdz šim izmantojuši gan ražošanas , gan medicīnas iestādes un ārsti, kā arī jau starptautisku atpazīstamību iemantojuši Latvijas izgudrotāji, to skaitā – arī “Airdog” izstrādātāji.

Kā norāda J. Jātnieks “3D printēšanas tehnoloģiju centra veidošanā īpaši piedomāts pie tā, lai būtu iespēja centra apmeklētājiem sniegt praktiskas un teorētiskas apmācības. Tas darīts ar nolūku apmācību laikā klientiem pašiem praktiski veikt produkta 3D modeļa faila sagatavošanu un uzsākt 3D printēšanas procesu, uzlabojot sapratni par digitālo procesu ērtumu mūsdienīgā ražotnē.

Šobrīd globāli gandrīz 70%* no ražojošajiem uzņēmumiem jau izmanto kādu no 3D printēšanas tehnoloģijām. Jaunā centra atvēršana būs lieliska iespēja arī vietējiem uzņēmumiem saņemt augsta līmeņa pakalpojumu savlaicīgi un tepat Latvijā, jo uzņēmums “Baltic3D.eu” spēj piegādāt gatavās detaļas uz pusi ātrāk nekā konkurējoši uzņēmumi no ārzemēm. Turklāt uzņēmums tik plašu tehnoloģisko parku izveidojis ar mērķi konkurēt arī starptautiskā arēnā, šobrīd apkalpojot uzņēmumus visur Baltijā, Baltkrievijā, Polijā un Skandināvijas valstīs.

Uzņēmums „Baltic3D.eu” uzsāka darbu ar 3D printēšanas tehnoloģijām 2013. gadā. Kopš tā laika uzņēmums piedāvājot 3D printēšanas pakalpojumu apkalpojis vairāk kā 230 klientu gan no Latvijas, gan citām Eiropas valstīm. Reaģējot uz klientu pieprasījumu, 2016. gadā uzņēmums uzsācis arī industriāla dizaina izstrādi un augsta līmeņa tehniskās 3D modelēšanas pakalpojumus. Uzņēmuma vadītājs: “Līdz ar jaunā centra atvēršanu, esam gatavi straujai izaugsmei un ceram, ka tehnoloģiju pieejamība palīdzēs veidot radošu mikroklimatu aizvien jaunu produktu izstrādei šeit pat Latvijā.”

1*http://www.forbes.com/sites/louiscolumbus/2015/03/31/2015-roundup-of-3d-printing-market-forecasts-and-estimates/#10fba3081dc6
Ielādēt vairāk rakstus
Load More By Jānis Alksnis
Load More In Biroja tehnika
Comments are closed.

Iesakām izlasīt šādus rakstus

Revolut laiž klajā Robo digitālo padomu platformu Latvijā, lai automatizētu ieguldījumus

Revolut ir laidusi klajā savu Robo digitālās padomu platformas pakalpojumu Latvijā. Jaunai…