22. oktobris, 2015

Regulāra programmatūras atjaunināšana pasargā uzņēmumus no kiberuzbrukumiem

Antivīrusu programmu radītāju dati liecina, ka vairāk nekā 70% uzņēmumu neievēro elementāro nepieciešamību regulāri atjaunināt programmatūru savos datoros. Tomēr drošības eksperti uzsver, ka neatjauninātā programmatūrā veidojas drošības caurumi, kas burtiski atver durvis kiberuzbrukumiem.

US- (United States Computer Emergency Readiness Team – latviski: Datoru avārijas gatavības komanda) eksperti norāda, ka , instalējot aktuālākos atjauninājumus atklāto programmatūras ievainojamību labošanai, var samazināt apdraudējuma risku pat līdz 85%. Taču divas trešdaļas uzņēmumu nemaz nepūlas to darīt.

Kibernoziedznieki aktīvi izmanto programmatūras drošības caurumus, lai piekļūtu uzņēmumu tīkliem. Laikus neatjauninātas programmas ir kā caurs lietussargs negaisā – lai arī kā censtos pasargāties, sauss vairs nebūsi. Kiberuzbrukumi var izraisīt nopietnas sekas: sākot ar stratēģisko biznesa datu nopludināšanu un beidzot ar ievērojamiem finansiālajiem zaudējumiem,” skaidro „Axence” risinājumus pārstāvošā uzņēmuma „Baltimax” produktu vadītājs Deivids Švēgžda.

Kā norāda eksperts, bieži vien šādas saimniecības nolaidībā vainojams cilvēciskais faktors. Ja uzņēmumā netiek izmantots darba vietu centralizētās vadības rīks, IT administratoriem nākas fiziski doties pie katra datora un manuāli atjaunināt programmatūru. Šim procesam var traucēt arī darbinieki, kas nevēlas uz vairākām minūtēm pārtraukt savu darbu, lai IT speciālists varētu paveikt savējo.

Teorētiski darbinieki varētu paši atjaunināt programmatūru, taču mūsu pieredze rāda, ka visai bieži uzņēmumi izmanto administratora tiesības darbinieku datoros, lai viņi nevarētu neko instalēt vai izdzēst bez IT nodaļas ziņas, un katras šādas darbības veikšanai dators pieprasīs ievadīt administratora paroli. Līdz ar to IT administratoram vienalga nāksies pienākt pie katra darbinieka datora,” saka D.Švēgžda.

Efektīvāka darba un raitāku IT procesu nodrošināšanai drošības eksperti iesaka izmantot centralizētās darba vietu vadības rīku un programmatūras atjauninājumus datoros instalēt attālināti. Taču saskaņā ar US-CERT datiem tikai 27% uzņēmumu izmanto kādu no programmu rīkiem centralizētai atjauninājumu vadībai.

Viens no šādiem rīkiem ir integrēts tīkla drošības „Axence nVision” tehniskās palīdzības (HelpDesk) modulī. IT administrators, instalējis „nVision” aģentus darba datoros, var attālināti pārbaudīt datoru stāvokli un programmatūras atjauninājumus. Ja nepieciešams kādu programmu atjaunināt, atliek tikai izveidot uzdevumu atjauninājumu instalēšanas faila izplatīšanai uzņēmuma tīklā un tiek atjaunināta bez administratora fiziskas iesaistīšanās. Ja darbinieka dators būs izslēgts, uzdevums tiks izpildīts nākamajā dienā, tiklīdz dators tiks ieslēgts un „nVision” aģents pieslēgsies serverim.

Padalies ar šo ziņu sociālajos tīklos

Jānis Alksnis

Esmu moderno tehnoloģiju entuziasts ar ilggadēju un plašu pieredzi dažādās informāciju tehnoloģiju jomās, ar savu skatījumu uz lietu kārtību.

Avatar for Vāks!
Vāks! - 22. oktobris, 2015

Un kā piemēram ar kritiskajiem updatiem, kas tiek steiga sataisīti un nav parbaudīti – kā sadarbojas ar citam programmaturām, un nograuj visu sistēmu? Nu nez, windows vidē, aplam visus jauninājumus, pēc kārtas, grūst virsū !!!
Kaut vai uz doto brīdi, visi lielie programmatūru grandi, veido un sastāda tādās licences, kūras TU instalēšanas laikā, piekrīti nodot visus savus datus viņiem, tā arī atjauninājumi papildina esošās proframmas ar visu šō figņu!

Avatar for Tas pats Jānis
Tas pats Jānis - 22. oktobris, 2015

Cik vēl ilgi tiks rakstīti reklāmraksti un bezjēdzība?

Komentāri ir slēgti